Jos on rahaa niin saa naisia

Aikaisemmin kirjoittelin että ei mulla ole paljon rahaa ja en saanutkaan pahemmin vastauksia. Olen kuitenkin menestyvän firman työntekijä ja tienaan hyvin joten toimeenulo on taattu. Vastauksia tulee pilvin pimein. Ovatko miehet rahan perässä vai ei? Yleensä kysyn suoraan että onko mies rahan peräsää`?
7153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Siis kuka kysyy ja keltä.

Äänestä

Mulle on kirjoittanut 23 naista sen jälkeen kun tein feikki profiilin johon laitin että tienaan hyvin, omistan kesämökin, olen pitkä ja...

Äänestä
  • Miksi kiusata itseään moisella?

    Äänestä

Minun ei tartte tehdä feikkejä. On oma asunto ja kesämökki, ei velkaa, mutta en
kerro näistä, ennen kuin ollaan kunnolla tutustuttu ja nähty, että tuleeko
suhteesta mitään.

Näin karsin materian perässä kiitävät pois.

Äänestä
  • Erittäin hyvä periaate!

    Äänestä

Raha houkuttelee varmasti naisia! Kun mun miehellä oli ilmoitus, hän ei millään tavalla tuonut ilmi varallisuutta.. ei edes täyttänyt kohtaa, johon saattoi laittaa tuloluokan (hänen tulot parhaimmillaan 200 000 euroa vuodessa). Hänelle ei tullut juuri lainkaan vastauksia. HÄn löysi minun ilmoitukseni ja ihastui syvälliseen ja upeaan persoonaan (näin hän asian ilmaisi). Tutustuimme ja rakastuimme. Hän oli onnellinen löytäessään timantin, jota oli etsinyt.. hänen oli vaikea uskoa, että minunlaisia oli vielä olemassa.

En tiennyt hänen varallisuudestaan kuin vasta paljon myöhemmin. Suhteemme ei siis rakentunut siitä, että mieheni on varakas, vaan aivan muista lähtökohdista.

Varakkaat miehet, jos haluatte rakastavan ja ihanan kumppani, joka välittää teistä oikeasti, niin älkää paljastako varallisuuttanne, kun etsitte seuraa! Kukaan järkevä mies ei toimi niin. Jos mies tekee niin, niin ei kannata sitten valittaa että imoituksia tulee rahan ahneilta naisilta.

Äänestä

Miehiä kiinnostaa vain ulkonäkö, naisia vain ulkonäkö ja/tai raha. Jos ajatellaan näin, niin eikös miehillä ole sitten paremmat mahikset??

Mutta joo, kun ei se vaan ole noin yksinkertaista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mies37. kirjoitti:

Aikaisemmin kirjoittelin että ei mulla ole paljon rahaa ja en saanutkaan pahemmin vastauksia. Olen kuitenkin menestyvän firman työntekijä ja tienaan hyvin joten toimeenulo on taattu. Vastauksia tulee pilvin pimein. Ovatko miehet rahan perässä vai ei? Yleensä kysyn suoraan että onko mies rahan peräsää`?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu