Mikä ihme siinä on, että miehet haluavat numeron yhden illan jutuilta? Ja vielä laittavat viestiä / soittavat perään, mutta seksi ei enää kelpaa, eikä kyllä tunnu kelpaavan mikään muukaan. Kertokaa, mikä on jutun juoni.
puhelinnumero?
jeahp
204520
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kyllä mulle kelpaa seksi ja parisuhde
No mutta älä ihmeessä kysy tätä miehiltä jonka kanssa päädyt sänkyyn, vaan tietysti tuiki tuntemattomilta anonyymeiltä uunoilta netissä!
Ilmeisesti katumus iski.
Aikoinaaan sinkkuna olessa kävin yhden yön hoitojen luona useammin kuin kerran ja oli vakipaikka missä sai seksiä että silleen ja sen takia numeroita pyydettiin.
Kukaan ei vastannut aloittajan kysymykseen suoranaisesti?
Itselläni on sama ongelma, joten tiedän, mistä puhut, aloittaja. Olen myös törmännyt miehiin, jotka pyytävät numeroa yhden illan jutun jälkeen ja laittavat jopa viestiäkin, mutta missään vaiheessa ei tule ehdotusta mihinkään suuntaan(uusinta, kahvit yms.) vaan tekstaillaan huvin vuoksi jotain tyhjänpäiväistä. En ole myöskään ymmärtänyt, mikä tässä on oikein pointtina.
Ne haluaa että sinä ehdotat uudestaan seksiä/ kehut edelliskertaa. Itsetunnon pönkitystä, ei muuta.
Terv. nainen joka kuunteli kuinka miehet puhui, että ois joksus kiva kuulla mitä nainen ajattelee hänen seksitaidoista.
Se on se päivän hyvä teko kun pyytää numeron, nainenhan muuten luulee että mies oli pimppiä vailla vain...rietaskin vielä oli...
Aamulla seksin jälkeen mies on ihan lovena ja toivoo, että saisi naisen omakseen tai vähintään lisää samaa. Myöhemmin kotona hän kirjaa kokemuksensa exceliin ja toteaa, ettet sinä sittenkään ollut se oikea. Syy voi olla esimerkiksi, että mies on varattu eikä luota sinuun salarakkaana, tai hän pitää itseään vielä nuorena etkä sinä ollut paras siihen asti. Ei se silti pahaa tarkoita, vaan että toisissa olosuhteissa mies olisi voinut jäädäkin.
Voi teitä tytöt, tottakai jeppe numeron pyytää, - - - - tarkistaa kuka tosiaan olitte ja liittää tiedot omaan muistikirjaan sekä paikallisen baarin miestenvessan seinään.
Jja te viel salailette menneisyyttänne kun löydätte sen iki ihanan miehen, luulette ettei kukaan kerro, voi pyhä Sylvi
Sillähän tavalla pääsee kätevästi eroon, kun pyytää puhelinnumeron ja koskaan ei soita tai tekstaa jotain, jolla ilmaisee, että ei Kiitos toiste.
Aina voi antaa myös väärän numeron, se mies tai nainen, kysyjä tai vastaaja. Hmm. Mutkikkaaksi on mennyt.
Jos haluaa päästä kätevästi eroon ja antaa kuvitteellisen puhelinnumeron, ellei anna sitä puhelimestaan ja näytä, että numero soi siihen.
Liian epäluuloinen ei voi olla.
Mies haluaa numeron jotta voi laittaa se omaa puhelimee. Sitte tietää ku kimuli siihen soittaa nii ei vastaa ku oli nii huono pano.
Se on sitten numerot tiedossa, jos tarvitsee taudeista infota. ;) Osa kohteliaisuudesta, osa toivoo naisen ehdottavan lisää seksiä (koska mieshän on täysi sika, jos ehdottaa) ja osa itsetuntoaan pönkittääkseen. Keräisi mieluummin vallotusten pöksyjä, mutta harva antaa.
kerrotko miksi naiset yleensä aina yleistävät kaikki miehet samalaisiksi?
Yksinkertaista. Olet ollut helppo nakki hänelle. Hänellä monen muun vastaavan naikkosen numero tallessa. Kaikkiin pitää yhteyttä juuri sen verran että yhteys säilyy. Kun sitten miestä älkää panettamaan, alkaa hän järjestyksessä soittelemaan jokaiselle ja lässyttää samat tarinat kuin kaikille muillekin tasan niin kauan kun joku suostuu tapaamiseen ja sängynlämmittäjäksi. Näin toimii ns. Pelimies.
Jaahas, no kiitos tästä tiedosta. Mä oonkin monesti sitä ihmetellyt. No ensi kerralla sitä numeroa kyselevä saa sitten jonkun toisen numeron kuin mun oman.
Moi. Oletko. Nainen
Puhelin numero kun sillä tehdään kaiken maailman IT sivuja haluan sanalla on mielipuolinen asenne aina vain seksi alla ajatus
Vähän samaa olen miettinyt. mikä siinä on,, että miehet jäävät heti seksin jälkeen roikkumaan perään, vaikka pelin henki on ollut molemmile selvä alusta saakka. Silti vinkuvat numeroa ja kaivavat yhteystietoja mitä ihmeellisimmillä keinoilla, kun en tietenkään niitä anna. Tosin siinä kokemukseni ei ole sama, ettäkö mikään ei kelpaisi. Ne jäävät roikkumaan, pyytäen treffejä, tapaamisia, tahtovat alkaa seurustella, lähettelevät lahjoja jne. mikä siinä on, ettei miehet koskaan tunnu tajuavan, että en ole kiinnostunut kuin vain siitä yhdestä seksikerrasta?
Kuka tietää jonkun miehen puhelin numeron
Mitä haet
miestä naista?