Naiset korvaavat miehiä ja parisuhdetta mm. lesboilulla, seksileluilla, astrologialla, lemmikkieläimillä, vapaaehtoistyöllä sekä ylenmääräisillä jumppaharrastuksilla.
Ei ole hääviä olla mies, kun on niin helposti korvattavissa.
Naiset korvaavat miehiä ja parisuhdetta
14
194
Vastaukset
- Erikoisasintuntija
Joo ja tämän lausunnon antoi Teemu, jolla on naisista tunnetusti kokemusta nolla siis nolla kappaletta.
- korvattu mies
Tämän lausunnon antoi mies, joka ei ole ikinä kirjoittanut Teemu nimellä, eikä ole samaa mieltä Teemu Milton kanssa. Lisäksi lausunnon antaneella miehellä on ollut tyttöystäviä.
Näinhän se on. Jotain korviketta pitää keksiä, ei muuten tule elämästä mitään. :)
- korvattu mies
Miksi ei voi ottaa jotain kivaa mutta ihan tavallista ei-supermiestä, ja rakastua siihen? Selitäppä tämä.
- 100000 supermiestä
korvattu mies kirjoitti:
Miksi ei voi ottaa jotain kivaa mutta ihan tavallista ei-supermiestä, ja rakastua siihen? Selitäppä tämä.
Kymmenettuhannet kivat ja tavalliset miehet menevät tänäkin vuonna naimisiin ja sadattuhannet seurustelevat. Vai supermiehiäkö ne kaikki ovatkin?
- xvdsfsgrig
korvattu mies kirjoitti:
Miksi ei voi ottaa jotain kivaa mutta ihan tavallista ei-supermiestä, ja rakastua siihen? Selitäppä tämä.
teemu sä etoo kiva vaan henkisesti sairas ja naisia halventava jälkeenjääny hyypiö
- korvattu mies
xvdsfsgrig kirjoitti:
teemu sä etoo kiva vaan henkisesti sairas ja naisia halventava jälkeenjääny hyypiö
Voin olla henkisesti sairas ja naisia halventava jälkeenjääny hyypiö, mutta Teemu en kuitenkaan ole.
- sen täytyy olla...
korvattu mies kirjoitti:
Miksi ei voi ottaa jotain kivaa mutta ihan tavallista ei-supermiestä, ja rakastua siihen? Selitäppä tämä.
Sellainen ihan tavallinenkin mies voi saada sukat pyörimään naisen jaloissa, mutta tuo "ihan kiva" nyt vaan harvalle, miehelle tai naiselle, riittää. Kuka nyt haluaisikaan olla se, johon toinen tyytyy paremman puutteessa. Jokainen varmaan haluaa tuntea olevansa kumppaninsa kanssa siksi että molemmat haluaa sitä, eikä siksi että "no tässä nyt ku ei parempaakaan tähän hätään löytyny ni otin nyt jonkun..."
Kyllähän kai sitä ajan kanssa voi oppia rakastamaan sellaistakin ihmistä, joka ei alussa herättänyt mitään suuria tunteita mihinkään suuntaan. Mutta useimmat kuitenkin kaipaa sitä ihastumista ja sitä kautta rakastumista, eikä rakastumista toverillisen, vähän väkinäisen, yhdessäolon myötä.
Ihmiset kun ei oikein osaa rakastua järjellä, ne on melkeen aina ne tunteet jotka sitä rakastumista ohjaa. Vaikka palstan miehet kuinka inhoaa sitä että naiset rakastaa sydämellä eikä aivoilla, mut niin se vaan yleensä menee. En ite osaisi järkeillä että "tämä mies on hyvä vaihtoehto koska --- , joten rakastumpa nyt tähän - naps!". Rakastuminen vaatii aina vähän sitä palstalla vihattua kemiaa ja kipinää.
- fsdgrhrtewret
jotkut korvaavat naisen putetta trollaamalla nettiin 24/7 , kumpi parempi?
- korvattu mies
Trollaamisessa sentään myönnetään että puutetta on. Naiset yrittävät itselleenkin uskotella, että miehet ei kiinnosta.
- eläimeensekaantumin
Tietty se noin on alkanut mennä kun eläimeen sekaantuminen ei enää ole rikos, sehän poistettiin rikoksena lainsäädännöstä.
- kovajeppe
älä ny teemu näin epätoivoseks mee. kyl sä sen naisen vielä löydät
eiks siellä sun hoidoissa ja terapioissa oo mitään naisia?
luulis ny et naisetki kärsii noista samoista ongelmista - rinsessa5
kovajeppe kirjoitti:
älä ny teemu näin epätoivoseks mee. kyl sä sen naisen vielä löydät
eiks siellä sun hoidoissa ja terapioissa oo mitään naisia?
luulis ny et naisetki kärsii noista samoista ongelmistaAInoa sairas tällä palstalla olet sinä joka näet Teemuja joka helvetin välissä.
Kasva nyt jo vitun pelle aikuiseksi!
Mitä vittua sitten ellet ole samaa mieltä Teemun kanssa? Ainoa joka täällä on kusipää, olet sinä joka et vittu vieköön voi jättää lähettämättä tuota hevonpaskaa tänne, helvetin mielisairas stalkkeri! Jätä lukematta hänen viestit jos korventaa ja etsi muuta sisältöä elämääsi!
Nosta katseesi pois siitä näytön äärestä ja katso ympärillesi ja ihmettele kuinka vitun paskaan jamaan olet itsesi päästänyt vain siksi että stalkkaat täällä jotakin nimellään kirjoittavaa. Luuletko että jotakuta naurattaa nuo sinun viestisi? Etkö paskapää koskaan oikeasti ihmettele MIKSI olet yksin? Ehkä olisi jo aika miettiä.
- 11+18
Hmm, minä en ainakaan korvaa parisuhteen puuttumista eli "mihettömyyttä" millään. Harrastan ja opiskelen sekä käyn keikoilla, elokuvissa ja kavereitten luona siksi että se on kivaa.
Jos en reissaisi duunin ja harrastusten vuoksi niin paljon, voisin harkitakin esimerkiksi kilpikonnan tai kanin hankkimista. Pidän elukoista.
"Seksileluja" eli vibroja on vain kaksi niitä kertoja varten kun omat kädet eivät riitä. Kai nyt miehilläkin on fleshlighteja sun muita, tai vähintään käytätte jotain kotitekoista juttua vetäessänne käteen..?
Kannattaisikohan aloittajankin hankkia sisältöä elämäänsä..?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.393858Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli652653Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️151744- 1201512
Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1321489- 1021427
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?251278Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411136Kalateltta ja Siipiteltta
Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la141113Jännä tunne kun ekaa kertaa elämässään tuntuu siltä
Että on tarkoitettu jollekin. Saattaahan tuo olla että on sekaisin kuin seinäkello, mutta silti tunne yhteenkuuluvuudest591025