Oletko huolissasi ruuan lisäaineista, myrkyistä, geenimuuntelusta sun muusta? Onko se muuttanut ruokailutottumuksiasi? Oletko valmis maksamaan enemmän luomusta?
Pelkäätkö lisäaineita
24
126
Vastaukset
- booring..
Ja sitten siirtykäämme miehisimpiin aiheisiin kiitos
- Ei kai niitä
modelli kirjoitti:
Mitä kassissa? Itselläni pieniä uimareita.
nyt noin vanhoilla enää ole.
- cessss
Eorjunta-ainejäämät ei liene sen haitallisempia kuin se vaihtoehto, homeen ja tuholaisten osittain pilaamat ruokaerät. Ihmisen elimistö varottaa kyllä ajoissa ennen kuin altistuu liiaksi jollekin - jos vaan viitsii itseään kuunnella.
Tietyllä tavalla olen huolissani lisäaineista, mutta en ole fanaatikko siinä.
Olen ollut hyvin luomu ja liki 25 vuotta, ja olen maksanut aina enemmän luomusta.
Minun kanta näkyy kotona niin että sorrun välillä ostamaan lapsille limpparia ja karkkiakin, koska haluan itse niitä myös syödä silloin.
Mikäs sen ihanempaa kuin napostella mustaa salmiakkia ja kun samaan aikaan laittaa sen hedelmäkarkin niin aah mikä maku.
Pääsääntöisesti kyllä janoon juodaan täysmehuja.- Olet...
Tina Kaufmann niminen nainen Vihdistä, Uuteltamaalta?
Olet... kirjoitti:
Tina Kaufmann niminen nainen Vihdistä, Uuteltamaalta?
Kyllä näin on, se on nimeni. Tyttönimeni oli niin paljon esillä toisella palstalla, että päätin että ollaan ihan näin sitten.
Alan nyt sahaushommiin, purkasin aamulla vaatekaapin ja nyt mä sahaan siihen ulosmenoaukon. Sitten alan hiomaan sitä ja huomenna ostan kaunista boordia siihen ulkopuolelle.
Mina haluan tuon tehdä.- Fiona.
fiona70 kirjoitti:
Kyllä näin on, se on nimeni. Tyttönimeni oli niin paljon esillä toisella palstalla, että päätin että ollaan ihan näin sitten.
Alan nyt sahaushommiin, purkasin aamulla vaatekaapin ja nyt mä sahaan siihen ulosmenoaukon. Sitten alan hiomaan sitä ja huomenna ostan kaunista boordia siihen ulkopuolelle.
Mina haluan tuon tehdä.Dazulle teen koppia.
Fiona. kirjoitti:
Dazulle teen koppia.
Teen itse pentulaatikon, ja se on melkein valmis.
Siinä on ollut lakanat, ja mä tajusin että siinä on täydellinen boxi yli kaksimetriä ja aidatkin on ja vaneriphja. Kaunistan sen vaan kauniisti.
En pelkää lisäaineita.
- Ratikkakuski.
Itse olen hyvin tarkka luomusta ja ostan Tallinnasta luomutilalla tislattua viinaakin
Olisi kamalaa, jos viinaan ja alekaljaan lisättäisiin haitallisia kemikaaleja - cessss
Miesten pitäis olla huolissaan. Naiset sen kun porskuttaa.
"Antiandrogeenejä ovat useat pelloilla ja puutarhoissa käytettävät torjunta-aineet ja homemyrkyt. - - Androgeeniin vaikuttavia aineita ovat myös ftalaatit, joita on lähes kaikessa pehmeässä muovissa.- - Myös monien polybrominoitujen palonestoaineiden on todettu vaikuttavan antiandrogeenisesti.
- - Kivessyöpä on Suomessa yhä harvinainen, mutta vuonna 1980 syntynyt saa sen kymmenen kertaa todennäköisemmin kuin vuonna 1950 syntynyt mies. Tanskalaistutkimuksessa kasvihuonetyöntekijöiden pojilla oli kolminkertainen riski saada piilokives, mikä vihjaisi torjunta-aineiden vaikutuksista."
http://www.hs.fi/sunnuntai/Suomalaisen sperman laatu on romahtanut/a1359177337956- Che Kumiankka Alve
cissi on palsta antiandrogeeni
- cessss
Che Kumiankka Alve kirjoitti:
cissi on palsta antiandrogeeni
Mukava kuulla että olen onnistunut tehtävässäni.
- zisel
Pitäis vissiin lopettaa tupakointi ja dokaaminen ennenkun alkaa huolestua kaikesta muusta diipadaapasta :)
- Kyöstix
Näytä pimpero äitien päivän kunniaksi :)
- zisel
Kyöstix kirjoitti:
Näytä pimpero äitien päivän kunniaksi :)
Edelleen, selaa vanhoja kuvia, ei se siitä miksikään ole muuttunut.
- Cantores Minores
cissit kuseskelevat popsimiaan estrogeenejä ja Itämeren kalatkin muuttuivat
femakoiksi ja pohjaveden juonti tekee udmurttimiehet mezzotenoreiksi
Eipä ihme, ettei palstalla ole pajoakaan oikeita MIEHIÄ- cessss
Haista sinä silli. Pidätkö mua niin tyhmänä, että söisin jotain jormain kehittelemiä pillereitä?
- laastari perseeseen
cessss kirjoitti:
Haista sinä silli. Pidätkö mua niin tyhmänä, että söisin jotain jormain kehittelemiä pillereitä?
jotain selvästi kannattaisi syödä
- zisel
Tässä on Ratikkakuskille sunnuntai-video:
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=4m1EFMoRFvY&feature=endscreen
Toikin on kuulemma joku salaliitto :D Kun kattelee videon takaperin tai hidastuksella tms niin siinä näkyy jotain ihmeellistä :D - Ikisinkku M
Varsinaisesti en lisäaineita pelkää mutta mitään b-luokan einesmoskaa joissa on aina jotain koneellisesti erotettua teurasjätettä seassa en viitsi syödä. Kun olen pikkuhiljaa muutenkin vähentänyt lihankulutusta ja lisännyt kavisten osuutta niin sitten jos lihatuotetta ostaa niin ei tarvitse aina sitä halvinta valita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse794578Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093813Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1643583Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.532040Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1281098
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1381034- 57953
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27872
