Onko täällä ketään kuka olisi käyttänyt VEET tuotteita parranajossa ? Kuinka kauan kasvot pysyivät sileinä ? Kokemuksia ja vinkkejä..
VEET tuotteet parranajossa ??
4
406
Vastaukset
- Etchi
Käsittääkseni suurin osa ihokarvojen poistamiseen tarkoitetuista tuotteista eivät sovellu parranajamiseen. Suurimalla osalla miehistä parta on huomattavasti paksumpaa kun muut ihokarvat ja parta kasvaa tiheämpään. Joillain miehillä parta saattaa olla pehmeä ja joillain parta muistuttaa enemmän rautanauloja.
Partaan käytettävän tuotteen tarkoitus on tehdä muutakin kun "liukastaa" vain ajettavaa aluetta. Kunnon parranajo tuotteet pehmentävät partaa, niissä on erinomainen liukkaus ja sen lisäksi ne suojaavat ihoa terältä, kosteuttavat myös ihoa.
Käsittääkseni naisille tarkoitetut ja yleisesti ottaen vartalon karvoille tarkoitetut tuotteet ovat parhaimmillaankin huonompia kun suurin osa miesten parranajo tuotteista.
Varsinkin jos puhutaan laadukkaista parranajo tuotteista kuten Proraso.
Ei tullut selväksi haluatko vahata naama karvasi pois, jos haluat niin käy ottamassa puudutus piikki ensin vaikka hammaslääkärillä...
Suurimassa osassa VEET tuotteita onkin varoitus ettei saa käyttää kasvojen alueelle. Korjaan hieman, Kaikissa mitä löysin lukee ettei saa käyttää kasvojen karvoille ! - Kaikenlaista kysytki
Voi hyvät hyssykät, eihän mitkään Veetit vaikuta parrankasvuun millään tavalla! Yhtä nopeasti parta kasvaa, poistat sen sitten Veetillä (sulattamalla) tai ajelemalla.
Tosin kyllähän höyläkin tekee useimmiten tarkemman ajon kuin sähkökone, ja Veet saattaa hieman (jonkin puoli milliä) sulattaa partakarvaa syvemmältä kuin ajo, mutta mitä hyötyä siitä on karvoitukselle, joka kasvaa nopeasti. Ei miehen naama ole mikään naisen sääri! Piste.- kaikenlaista kysytki
Siis korostan: älä kokeile Veetiä kasvoillesi! Tuo oli "partakarvan sulatus" oli vain havainnollistava esimerkki. Parta on ihan liian jäykkää noille tuotteille, eikä niitä ole tarkoitettu kasvojen iholle.
Ei,ei toimi. Parran juuret on liian syvalla. Koita vaikka nypata yksi pinseteilla niin huomaat. Veet, Nair ja muut eivat sovi ollenkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7996Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979