VEET tuotteet parranajossa ??

Onko kokemuksia ??

Onko täällä ketään kuka olisi käyttänyt VEET tuotteita parranajossa ? Kuinka kauan kasvot pysyivät sileinä ? Kokemuksia ja vinkkejä..

4

407

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Etchi

      Käsittääkseni suurin osa ihokarvojen poistamiseen tarkoitetuista tuotteista eivät sovellu parranajamiseen. Suurimalla osalla miehistä parta on huomattavasti paksumpaa kun muut ihokarvat ja parta kasvaa tiheämpään. Joillain miehillä parta saattaa olla pehmeä ja joillain parta muistuttaa enemmän rautanauloja.

      Partaan käytettävän tuotteen tarkoitus on tehdä muutakin kun "liukastaa" vain ajettavaa aluetta. Kunnon parranajo tuotteet pehmentävät partaa, niissä on erinomainen liukkaus ja sen lisäksi ne suojaavat ihoa terältä, kosteuttavat myös ihoa.

      Käsittääkseni naisille tarkoitetut ja yleisesti ottaen vartalon karvoille tarkoitetut tuotteet ovat parhaimmillaankin huonompia kun suurin osa miesten parranajo tuotteista.
      Varsinkin jos puhutaan laadukkaista parranajo tuotteista kuten Proraso.

      Ei tullut selväksi haluatko vahata naama karvasi pois, jos haluat niin käy ottamassa puudutus piikki ensin vaikka hammaslääkärillä...
      Suurimassa osassa VEET tuotteita onkin varoitus ettei saa käyttää kasvojen alueelle. Korjaan hieman, Kaikissa mitä löysin lukee ettei saa käyttää kasvojen karvoille !

    • Kaikenlaista kysytki

      Voi hyvät hyssykät, eihän mitkään Veetit vaikuta parrankasvuun millään tavalla! Yhtä nopeasti parta kasvaa, poistat sen sitten Veetillä (sulattamalla) tai ajelemalla.

      Tosin kyllähän höyläkin tekee useimmiten tarkemman ajon kuin sähkökone, ja Veet saattaa hieman (jonkin puoli milliä) sulattaa partakarvaa syvemmältä kuin ajo, mutta mitä hyötyä siitä on karvoitukselle, joka kasvaa nopeasti. Ei miehen naama ole mikään naisen sääri! Piste.

      • kaikenlaista kysytki

        Siis korostan: älä kokeile Veetiä kasvoillesi! Tuo oli "partakarvan sulatus" oli vain havainnollistava esimerkki. Parta on ihan liian jäykkää noille tuotteille, eikä niitä ole tarkoitettu kasvojen iholle.


    • Ei,ei toimi. Parran juuret on liian syvalla. Koita vaikka nypata yksi pinseteilla niin huomaat. Veet, Nair ja muut eivat sovi ollenkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      13
      4070
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      239
      3840
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      17
      2394
    4. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      62
      2364
    5. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

      Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
      Köyhyys
      42
      1796
    6. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      69
      1666
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      1
      1498
    8. Oon kyllä välillä ollut susta

      Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
      Ikävä
      105
      1397
    9. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      11
      1291
    10. Tuntuuko sinusta mies

      että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti
      Ikävä
      22
      1265
    Aihe