VEET tuotteet parranajossa ??

Onko kokemuksia ??

Onko täällä ketään kuka olisi käyttänyt VEET tuotteita parranajossa ? Kuinka kauan kasvot pysyivät sileinä ? Kokemuksia ja vinkkejä..

4

442

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Etchi

      Käsittääkseni suurin osa ihokarvojen poistamiseen tarkoitetuista tuotteista eivät sovellu parranajamiseen. Suurimalla osalla miehistä parta on huomattavasti paksumpaa kun muut ihokarvat ja parta kasvaa tiheämpään. Joillain miehillä parta saattaa olla pehmeä ja joillain parta muistuttaa enemmän rautanauloja.

      Partaan käytettävän tuotteen tarkoitus on tehdä muutakin kun "liukastaa" vain ajettavaa aluetta. Kunnon parranajo tuotteet pehmentävät partaa, niissä on erinomainen liukkaus ja sen lisäksi ne suojaavat ihoa terältä, kosteuttavat myös ihoa.

      Käsittääkseni naisille tarkoitetut ja yleisesti ottaen vartalon karvoille tarkoitetut tuotteet ovat parhaimmillaankin huonompia kun suurin osa miesten parranajo tuotteista.
      Varsinkin jos puhutaan laadukkaista parranajo tuotteista kuten Proraso.

      Ei tullut selväksi haluatko vahata naama karvasi pois, jos haluat niin käy ottamassa puudutus piikki ensin vaikka hammaslääkärillä...
      Suurimassa osassa VEET tuotteita onkin varoitus ettei saa käyttää kasvojen alueelle. Korjaan hieman, Kaikissa mitä löysin lukee ettei saa käyttää kasvojen karvoille !

    • Kaikenlaista kysytki

      Voi hyvät hyssykät, eihän mitkään Veetit vaikuta parrankasvuun millään tavalla! Yhtä nopeasti parta kasvaa, poistat sen sitten Veetillä (sulattamalla) tai ajelemalla.

      Tosin kyllähän höyläkin tekee useimmiten tarkemman ajon kuin sähkökone, ja Veet saattaa hieman (jonkin puoli milliä) sulattaa partakarvaa syvemmältä kuin ajo, mutta mitä hyötyä siitä on karvoitukselle, joka kasvaa nopeasti. Ei miehen naama ole mikään naisen sääri! Piste.

      • kaikenlaista kysytki

        Siis korostan: älä kokeile Veetiä kasvoillesi! Tuo oli "partakarvan sulatus" oli vain havainnollistava esimerkki. Parta on ihan liian jäykkää noille tuotteille, eikä niitä ole tarkoitettu kasvojen iholle.


    • Ei,ei toimi. Parran juuret on liian syvalla. Koita vaikka nypata yksi pinseteilla niin huomaat. Veet, Nair ja muut eivat sovi ollenkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      73
      1949
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1219
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1018
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      23
      991
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      89
      695
    6. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      107
      679
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      44
      665
    8. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      652
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      59
      635
    10. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      58
      580
    Aihe