Kurppa nuorena

Kurp kurp

5

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rsvdfbvrdsg

      Niin kaunis, niin herkkä!

      Kunnon miehet rengastakaa jo nuorena ne kurppanne! Kun ne ovat vielä noin hellyttäviä. Pelastatte ne monelta pahalta. Ja itsenne kanssa.

    • Kurpat on mukavia. Menkääs ihmiset mettään yöksi, niin melko varmasti tulee joku kurppa sinne hengaamaan. Määkin olin viimevkloppuna :).

      • mies32

        Mää olin puistossa kaupungissa iltahämärissä poikaporukalla ja kaksi kurppaa tosiaan liittyi seuraan ilman, että kukaan niitä pyysi. Mutta eivät olleet pahalla päällä tällä kertaa, eivätkä paljon rääkyneet.


      • mies32 kirjoitti:

        Mää olin puistossa kaupungissa iltahämärissä poikaporukalla ja kaksi kurppaa tosiaan liittyi seuraan ilman, että kukaan niitä pyysi. Mutta eivät olleet pahalla päällä tällä kertaa, eivätkä paljon rääkyneet.

        Jaa, mää taas en ole kaupunkiympäristössä ikinä kurppaa kohdannut. Sen sijaan kun on iltanuotiolla jossain metsän keskellä kesäaikaan, niin melkein joka kerta ilmestyy se kurppa siihen lentelemään ja pitämään hauskaa ääntä. En myöskään ole ikinä kohdannut pahalla päällä olevaa kurppaa, musta ne vaikuttaa aika rennoilta otuksilta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      150
      1469
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      104
      911
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      723
    4. 51
      625
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      15
      573
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      504
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      155
      471
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      37
      453
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      409
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      185
      402
    Aihe