Tämän näköinen se on
http://naurunappula.com/167894/lintujpg.jpg
Kurppa nuorena
5
126
Vastaukset
- rsvdfbvrdsg
Niin kaunis, niin herkkä!
Kunnon miehet rengastakaa jo nuorena ne kurppanne! Kun ne ovat vielä noin hellyttäviä. Pelastatte ne monelta pahalta. Ja itsenne kanssa. Kurpat on mukavia. Menkääs ihmiset mettään yöksi, niin melko varmasti tulee joku kurppa sinne hengaamaan. Määkin olin viimevkloppuna :).
- mies32
Mää olin puistossa kaupungissa iltahämärissä poikaporukalla ja kaksi kurppaa tosiaan liittyi seuraan ilman, että kukaan niitä pyysi. Mutta eivät olleet pahalla päällä tällä kertaa, eivätkä paljon rääkyneet.
mies32 kirjoitti:
Mää olin puistossa kaupungissa iltahämärissä poikaporukalla ja kaksi kurppaa tosiaan liittyi seuraan ilman, että kukaan niitä pyysi. Mutta eivät olleet pahalla päällä tällä kertaa, eivätkä paljon rääkyneet.
Jaa, mää taas en ole kaupunkiympäristössä ikinä kurppaa kohdannut. Sen sijaan kun on iltanuotiolla jossain metsän keskellä kesäaikaan, niin melkein joka kerta ilmestyy se kurppa siihen lentelemään ja pitämään hauskaa ääntä. En myöskään ole ikinä kohdannut pahalla päällä olevaa kurppaa, musta ne vaikuttaa aika rennoilta otuksilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista897627- 1055522
- 2664738
- 484662
- 653382
- 502768
- 582447
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222408Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292372- 412244