kysymys kosmetologeille ihonpuhdistuksesta

Jos ihonpuhdistuksessa käytetään komedorautaa,niin onko vika hoidon tekijässä,jos rudan käyttö aiheuttaa kovaa kipua. Minulla kerran ihonpuhdistuksessa epäpuhtauksien poisto raudalla teki niin kipeää,että vesi valui silmistä. Minulle on mielestäni jäänyt jopa arpia ihoon raudan käytöstä
183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mekaaninen puhdistus sattuu aina jonkin verran. Siitä ei päästä mihinkään. Ihmisten kipukynnys on myös hyvin erilainen. Arpia ei saa jäädä eikä toimenpide saa "sattua liikaa". Tällöin vika on tekijässä. Väkisin ei voi puhdistaa, jos epäpuhtaudet eivät normaalilla ottamisella lähde, niin on syytä jättää ne ottamatta. tai suositella toisenlaista menetelmää / hoitoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


missä vika kirjoitti:

Jos ihonpuhdistuksessa käytetään komedorautaa,niin onko vika hoidon tekijässä,jos rudan käyttö aiheuttaa kovaa kipua. Minulla kerran ihonpuhdistuksessa epäpuhtauksien poisto raudalla teki niin kipeää,että vesi valui silmistä. Minulle on mielestäni jäänyt jopa arpia ihoon raudan käytöstä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu