^^ otsikko kertookin jo. pituus on 158cm ja luultavasti kasvan about 2cm seuraavan 4 vuoden aikana, kuten siskoni. Painoni on siinä 63 kg paikkeilla, joten liikakiloja on ainankin 8 kg. viime vuonna olin 1 cm lyhkäsempi ja 56kg painoine, joten nyt 7lk on tullut selvästi lisää kiloja. Reidet on tosi paksut ja perse on ku nicki minajilla, ja reisissä on hitusen raskaus arpiakin :(( mut vyötärö on aika kapee. Turha tulla heittelee et mun pitäis hyväksyy itteni tällasena ja että mun ikäne ei sais laihduttaa :// Kouluterveyden hoitajalle kerroin että kesällä poljen pyörällä piiiitkän matkan tallille, aina kun siellä käyn. joten kesällä lähtee joitakin kiloja toivottavasti, mut siihen menee liian pitkää. Ämmä heitti siihen että ''no toivottavasti sie oot sitte laihtunu syksyyn mennessä, ku on seuraava tarkastus :)))'' >:( joopa joo. oon liikkunu nyt aika vähän nyt ku koulussa on ollu kiireitä. miten saisin suht timmin vartalon? :( tavoite olis joku 60,58 aluks sitte vaik 54...>>>
Lievästi ylipainoinen 14v tyttö
hjälppiii!
464
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jumppaamalla, zumbaa, juoksemalla, syömällä paljon kasviksia ja vihanneksia. Juomalla vettä, syömällä proteiini ruokia mut ennen kaikkee liikkumalla.
Vitun nolo!!!!!
Tuut tänne angstaa et oot liian lihava mut tiiatsä jotkut itkis ilost jos ois sun kokone!!!
Ja se sun terkkariämmäs on täys kusipää!!! Et kysy silt seuraaval kerral et paljonks se ite laihuttaa syksyy mennessä!!
sori vaa mut tuski kukaan tämmöne lyhyt paksu pötikkä haluu olla..? 56 ois mulla normaalipaino joten valivali haluun laihtuu.
En todellakaa usko et oot mikää "paksu pötikkä"!!! Mun frendi on kooltaa joku sun kokoi ja on varmaa maailma upein!!! Tiiätsä porukka huomaa jos oot epävarma ulkonäöstäs ja laihuus on yliarvostettuu ja jotkut itkis vielki onnest jos ois sun kokosii!!!