Te täällä haukutte Kristaa mutta ku katsoin Yle Fem kanavalta ohjelman Kristasta ja sen Euroviisuvalmistelusta niin mieleni muuttui tätä hienoa naista kohtaan.
Ottaa toiset huomioon, aina energinen ja iloinen sekä huolehtivainen ihminen.
Ja joo, jos onkin hieman leuhka niin se ei tee hänestä huonoa koska hänellä on noin vahvat hyvät ominaisuudet ihmisenä.
Eli vetäkää handuun jne te jotka haukutte ihanaa Kristaa.
Ottaa toiset huomioon, aina energinen ja iloinen sekä huolehtivainen ihminen.
Ja joo, jos onkin hieman leuhka niin se ei tee hänestä huonoa koska hänellä on noin vahvat hyvät ominaisuudet ihmisenä.
Eli vetäkää handuun jne te jotka haukutte ihanaa Kristaa.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ihanahan Krista on aivan varmasti ihmisenä, mutta huono artisti ja kappale kuului 1990 luvulle. Toivottavasti poikaystävä ymmärtää taluttaa vihille ja Krista pääsee pikkuvaimoksi pätemään. The End.
Tervemenoa Kristalle takaisin Vaasaan viimeistelemään opettajan opintonsa. Saisi tyttö tällöin edes jostakin rahaa, kun homopolitikointi pilasi mahdollisuudet laulajanuralle.
Olkoon kuinka energinen tahansa, siitä huolimatta hänellä ei ole paloa musiikkia kohtaan, vaan ainoastaan paloa päästä näkyville hinnalla millä hyvänsä.
Hänelle musiikki ei ole tärkeää kuten muille artisteille, vaan ainoastaan yksi keino jonka avulla hän voi paistatella ainakin hetken parrasvaloissa.
Artistit eivät masennu jos jäävät kilpailuissa häviölle, koska heille se ei ole tärkeää. Krista kuitenkin sanoi itse masentuneensa kun häntä ei huolittukaan voittajaksi Voice kilpailussa, eli tyypillinen sisältä heikkoitsetuntoinen perfektionisti jolle millään muulla ei ole merkitystä kuin sillä arvostaako joku hänet ykköseksi.
Se että haluaa paistatella parrasvaloissa ei tee hyvää artistia kenestäkään, eikä sillä loppujen lopuksi myy yhtään mitään. Hänen laulutaitonsa ovat hiotut, mutta niistä puuttuu sielu. Hänellä ei ole laulajan lahjaa!
Tietenkin voit itse kehua ja ylistää häntä ja hänen musiikkiaan niin paljon kuin vaan jaksat. Se ei kuitenkaan muuta sitä tosiasiaa että koko eurooppa rankkasi hänet 24 sijalle koska hän on niin helvetin huono artisti ja hänen biisinsä oli ihan pelkkää paskaa. Lesbosuudelmalla ei ollut mitään merkitystä mihinkään, eikä häntä sen vuoksi jätetty äänestämättä.
samaa mieltä kanssasi lopputeksteistäsi...
totuus on sijaluku 24.
Mut ei Krista niin huono ole toki.
Hänen musansa ei ole mun juttu koska liian kaupallista matskua.
Mun suosikkejani ovat mm;
Kauko Röyhkä
Pelle Miljoona
Yö
Jussi Hakulinen
Mikko Kuustonen
Kolmas Nainen
Egotrippi
Jarkko Martikainen
YUP
CMX
Zen Cafe
Samuli Putro
Miljoonasade
mm nuo
Lesbosuudelma ilmeisesti oli se viimeinen niitti, koska kaksi erittäin laajalevikkistä eurooppalaistalehteä puhui finaalipäivänä, että Suomi aikoo esittää lesbohäät ja puhuttiin lesbosuukosta...Saksalaistoimittaja kysyi Kristalta miksi tämä suutelee taustatanssijaa? Krista vastaa: "Voi olla, että tämä on hieman seksuaalinen kosto ystävälleni. Hän on radiojuontaja ja olemme olleet yhdessä kahdeksan vuotta. Artikkelin lopussa kysytään lukijoilta luulevatko he, että Kristan seksikosto on onnistunut? Lukijoiden kommenteista päätellen ei." http://iltamakasiini.fi/nain-saksassa-ja-englannissa-kommentoitiin-krista-siegfridsin-esitysta/
Näillä lehdillä on satoja miljoonia lukijoita, joten Kristan lesbosuukko on tyrmätty jokapuolella jo ennenkuin se on edes näytetty.
Loppujen lopuksi myös Englanti, Saksa ja muut vanhat Euroopan maat ovat aika vanhoillisia näiden asioiden suhteen, eivätkä hyväksy samaa sukupuolta olevien avioliittoa.
Suomalaiset elävät jossain epätodellisessa kuvitelmassa tässä asiassa, koska valtamedia puskee väärää informaatiota asiasta jatkuvasti. Liekö heillä töissä paljon vähemmistön edustajia...Mene ja tiedä, mutta lesbosuukko oli se mikä ratkaisi ja laittoi Suomen lähes jumbosijalle.
Älä jaksa.
Lesbosuudelmalla ei ollut mitään merkitystä sijoitukseen. Biisi oli täyttä kuraa. Jokainen joka ymmärtää musiikista edes perusteet näkee heti että biisi oli ihan puhdasta paskaa ja ansaitsi sijansa täysin.
Se että sinä kuvittelet äänestäjät vanhoillisiksi on pelkkä näköharha. Sinä täällä spammaat jatkuvasti kristan lesbosuudelmasta, ja kun sinä olet kirjoittanut tänne sata viestiä eri nimimerkillä, niin se voi ulkopuolisesta näyttää siltä että sata henkilöä on kristaa vastaan, vaikka totuus on se että sinä täällä spammaat ja luot uusia aloituksia.
Sama juttu myös euroopassa ja euroopan mediassa. Te kyttäätte päivät pitkät nettiä uutispalstoilla ja vastaatte jokaiseen kommenttiin joka puolustaa homoliittoja ja homoseksuaalien tasa-arvoistamista.
Kun normaali terevemielinen henkilö kirjoittaa kommenttinsa kerran, te vain spammaatte sitä samaa viestiä kerta toisensa jälkeen. Yrittäisitte edes muuttaa viestienne sanamuotoja niin jollekin voisi ehkä upotakin se että teitä olisi muka enemmänkin.
Homoseksuaalisuuden vastustajat ovat selkeä, hyvin marginaalinen vähemmistö ja siinä ei ole vanhoillisuudella tai arvoilla yhtään mitään tekemistä. Suurinta osaa ihmisistä ei voisi asia vähempää kiinnostaa koska he ymmärtävät sivistyksensä kautta että tasa-arvoiset ihmisoikeudet kuuluu kaikille. He pysyvät hiljaa suurena yleisönä, mutta välillä he kommentoivat koska kyllästyvät teidän sekoiluihinne.
Tuo sinunkin spammi kertoo meille lukijoille vain siitä että sinun kannattaisi ihan oikeasti mennä ulos, lopettaa sekaantumasta muiden elämään ja hankkia oma elämä itsellesi. Näkeehän sen noista viesteistäsi ettei sinulla ole mitään muuta tekemistä kotonasi! Missä sinun ystäväsi ovat? Mene toihin, hanki vaimo ja lapsia ja elä OMAA elämääsi!