Onko Kittilässä muita uimarantoja kuin se sillankorvassa oleva hiekkakasa?
Kittilän uimarannat
uliuliuliuliiuu
164824
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Rantoja ja uimareita Kittilässä kyllä on.
Niin ja piereviä homoporomiehiä.
MITÄ HITTOA NUO POROMIEHET VEDETÄÄN JOKA KESKUSTELUUN TAI JOKU HOMOMAINARI TAI JOTAIN VASTAAVAA. ÄRSYTTÄÄ TÄMÄ KESKUSTELUN TASO.
Ei mua vaan ärsytä! On sentään totta ja huumoria,niinkuin pitääkin. Ja poromiehethän ovat ikuisia julkkiksia huonon maineensa ,homouden ja sen kovan pieremisen johdosta esim. Jos jotakin ärsyttää nää keskustelut,niin hyvin yksinkertaista. ÄLÄ TALKKAA uteliaisuudessasi näitä, mee vaikkapa nuolemaan poromiesten pierubyllyä.
onko tämä uimaranta kysely ketju vai poromiesten haukkumis ketju?
Ei tässä ketjussa vielä ole haukuttu poromiehiä,eikä heitä oikeastaan ole haukuttu missäään ketjussa. On vain kerrottu totuuksia välillä huumorilla höystettynä. Tyhymää se nyt on kuiten kysellä uimarantoja täälä,joka haluu uimaaan se kyllä löytään paikat siihen tarkoitukseen ilman nettiäkin.
Mistä se turisti uimarannat löytää? Kittilän ainoa virallinen ranta on siinä sillankorvassa ja se on varmasti myös ainoa, joka netistä löytyy.
Herra varjele! Naimarantaa, sitä on kaikkialla.
Elon hurmio löytyy naimarannoilta. Sinne nyt elonvirran sielut joutukaa. Rientäkää länkisäärien vilkkaalla nutukasriennolla naimarantojen ilonhurmion tuntumaan pyllyt vipattaen kesäisen tuulen helliessä pyllyjenne sulon autuuden hurmaa nauttien.
Kiitos teille hyvät lukijat.
Up
Ollaan just Levillä? Mihin uimarannalle uimaan?
Levi järvi, lumikonlenkki
Levijärvi! Yhdyssana .......pässi
Levijärvellä on hyvä uusi uimapaikka, kiitokset kunnalle.
Onko nakurantaa?? Kiinnostaisi olla luonnossa..
on nakuranta . menehän jo itsekin sinne. mutta laitahan vaatetta kunnolla
Paras uimapaikka on Molkoköngäs, sen kuohuissa saa poreet ja spa`at
samalla kertaa.
Evullisimman porealtaan saa syömällä tölkin hernekeittoa ennen
altaaseen menoa.