Mitä nuoret miehet tietää seurustelusta?
hahah.
8182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
En ymmärrä. Mikä oli se havahduttava tulos? Jutussa on vain listattu jotain miesten näkemyksiä. Minusta ehkä oudoin kohta oli se, että neljä viidestä kuvittelee, että voi säilyttää itsenäisyytensä parisuhteessa.
Yhtä huonosti on asiat nuorilla tytöillä. Luullaan että on pakko sitä ja tätä vaikka ei itse halua, eikä tehdä ilmoitusta poliisille kun saadaan turpaan. Vanhemmat vois katsoa peiliin ja saatella kersansa pitemmälle aikuisuuteen.
;D;D;D;DD;D Hahahahahaaa!
Nainen kuuluu AINA korkkaajalleen. Nämäkin miehet sen tietävät ja joutuvat siksi uudelleen koulutukseen.
No mitä nuoret naiset tietävät seurustelusta? Ihan yhtä vähän. Naisilla vain on sellainen harhaluulo, että he tietävät kaiken suhdejutuista ja ovat aina oikeassa.
"Peräti joka neljäs vastaaja sanoi, että parisuhteessa käydään toiseen kiinni fyysisesti."
Tarkoittaako tämä, että joka neljännessä suhteessa on väkivaltaa? Silloin tämä ei ole mikään "nuorten miesten käsitys", vaan ihan tilastollinen fakta..
Lisäksi lauseesta ei lainkaan käy ilmi, tarkoitetaanko tällä naisiin kohdistuvaa väkivaltaa. Itse tiedän enemmän tapauksia, jossa nainen on fyysisesti käynyt miehen kimppuun.
Ihan yhtä hyvin otsikko voisi olla: nuoret miehet kärsivät väkivaltaisista, omistushaluisista, kiukuttelevista naisista parisuhteissaan. Tuosta jutusta kun ei selvinnyt mistä on kyse.
Naisethan nimenomaan PITÄVÄT agressiivisesta ja väkivaltaisesta alfa-tunnusmerkkejä täyttävästä miehestä. Kilttiä ja väkivallatonta beta-miestähän katsotaan vain nenänvartta pitkin. Ihan hyvin voivat nämä jyystärikarjut omistuksiinsa korkanneita ämmiään sitten läpsiä vaikka avokämmenellä jos eivät käyttäydy, nämä naiset kun ovat valintansa tehneet...
http://hameenpiiri.mll.fi/@Bin/290186/Varusmiesten ajatuksia ja kokemuksia parisuhteesta.pdf