pätkäpaasto?

pötkö

Onko kenelläkään kokemusta tämmösestä jutusta, jota olen ajatellut kokeilla?
http://www.hyvaolo.com/2013/05/mika-on-patkapaasto.html
Ensin ajattelin, että paastoaisin vain kuurin, mutta toisaalta kun lukee noita juttuja, niin se voisi olla hyväksi kerran kuussa pidellä tuota tekstissä olevaa vaihtoehtoa.
Voisikohan tuolla paastolla tosiaan saada painon tipahtamaan ja mielialankin virkeemmäksi :)
Olen aika huono/laiska laittamaan ruokia, joten varmaankin tollaset pussikeitot on ihan hyviäkin. Ainaiset kaupan kuppinuudelit ei varmaankaan ole elimistön puhdistautumiselle hyväksi.

1

346

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kissankello8

      Noudatan 8/ 16 paastoa noin kolmena päivänä viikossa. Välillä menee koko viikkokin samalla kaavalla.
      Eli 8 tunnin aikana syödään ihan normaalisti ja ihan tavallisia ruokia. 16 tuntia ollaan syömättä, juodaan vain runsaasti nesteitä.
      Toimii, eli paino laskee/ pysyy samana, ei ainakaan ole noussut. Olo on pirteämpi kuin ennen. Ei ole nälkä, ei tarvitse laskea mitään ja suurimpana positiivisena puolena; makeannälkä on poissa.
      Tätä ei ole pakko noudattaa jatkuvasti, 3 päivänä viikossa kun noudattaa niin hyödyt huomaa jo. Suosittelen, mitään et menetä :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      617
      1633
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      877
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      487
      753
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      14
      743
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      662
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      614
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      566
    8. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      533
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      161
      498
    Aihe