pätkäpaasto?

pötkö

Onko kenelläkään kokemusta tämmösestä jutusta, jota olen ajatellut kokeilla?
http://www.hyvaolo.com/2013/05/mika-on-patkapaasto.html
Ensin ajattelin, että paastoaisin vain kuurin, mutta toisaalta kun lukee noita juttuja, niin se voisi olla hyväksi kerran kuussa pidellä tuota tekstissä olevaa vaihtoehtoa.
Voisikohan tuolla paastolla tosiaan saada painon tipahtamaan ja mielialankin virkeemmäksi :)
Olen aika huono/laiska laittamaan ruokia, joten varmaankin tollaset pussikeitot on ihan hyviäkin. Ainaiset kaupan kuppinuudelit ei varmaankaan ole elimistön puhdistautumiselle hyväksi.

1

337

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kissankello8

      Noudatan 8/ 16 paastoa noin kolmena päivänä viikossa. Välillä menee koko viikkokin samalla kaavalla.
      Eli 8 tunnin aikana syödään ihan normaalisti ja ihan tavallisia ruokia. 16 tuntia ollaan syömättä, juodaan vain runsaasti nesteitä.
      Toimii, eli paino laskee/ pysyy samana, ei ainakaan ole noussut. Olo on pirteämpi kuin ennen. Ei ole nälkä, ei tarvitse laskea mitään ja suurimpana positiivisena puolena; makeannälkä on poissa.
      Tätä ei ole pakko noudattaa jatkuvasti, 3 päivänä viikossa kun noudattaa niin hyödyt huomaa jo. Suosittelen, mitään et menetä :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      240
      2734
    2. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1144
    3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      1098
    4. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1005
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1002
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      917
    7. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      851
    8. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      42
      839
    9. Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto
      Maailman menoa
      238
      825
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      130
      820
    Aihe