Bensaa 0,99 e/ ltr ?

Jonottaisitko tuntikaupalla sitä vai ostaisitko vierestä normihinnalla?
Onko alemyynnissä järkeä?
1682
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

ei ole tapana jonottaa

Äänestä
  • Olet varakas mies!

    Äänestä

  • tankki täyteen kirjoitti:

    Olet varakas mies!

    vain fiksu

    Äänestä

Heppamattilalaiset jonottivat halvan polttoaineen perässä

Äänestä

No en todellakaan...en doudellakaan, ainoa paikka missä jonotan ovat nämä Siwan kassat http://tinyurl.com/orrc9r2

Kotimaisen oluen hinnasta purnaavia kiinnostanee tietää, että Suomessa oluttuopin hinnan keskiarvo on esimerkiksi Grönlantiin verrattuna huokea 5,11 euroa.

Äänestä
  • No ei ole ihme, että kotona vedetään ensin pohjat ja opiskelijapimut vievät ravintolaan omat viinat mukanaan.

    Tänään pitäisi lähteä rantaterassikierrokselle, jossa tuopin keskihinta oli jo viime kesänä yli 7€. Noh, onneksi kalliilta tuntuu vain pari-kolme ensimmäistä, muutama kohhtuu hintaiselta ja loputhan ovat perinteisesti niin halpoja, että niitähän voi jo tarjotakin.

    Äänestä

Normaali bensaostokseni on noin 50 litraa. Jos alennus on 60 senttiä litralta, niin säästäisin 30€. Kauanko tuon tienaamiseen pitäisi töitä tehdä? Pari tuntia? Jos ei olisi kiire, voisin siis jonottaa tuon pari tuntia.

Äänestä
  • Meikäläisellä säästyy 200 € aina kun jään kotiin, sen sijaan jos lähtisin kirkolle kohnottamaan...ja putkareisulta, vaikkakin siitä voi laskea säästävänsä.

    Äänestä

Punto kuluttaa noin 6 l/ 100 km, olisi turha odotella paria tuntia.
Varsinkaan, kun ei ole noita bensakanistereita kuin yksi 10 l

Äänestä
  • Kaverin koiran nimi on punto, koska se syö niin vähän. Semmonen muija ois kans ihan kiva, joka jois siideriä alle 5l tunnissa.

    Äänestä

Bensa-ale leviää. Tarkkailkaa hintoja!

Äänestä

Suomalainen on opportunisti joten ei tuo yllätä,
itselläni on sen verran rahaa ja vielä enempi itsetuntoa,
ettei tulisi mielenkään:

A)Jonottaa
B)Pyrkiä reality sarjaan
C)Kerjätä
D)otattaa silikoneja

Äänestä

Miten paljon jonottelu kuluttaisi bensaa?

Äänestä

Jos olisi aikaa, voisin maksimissaan tunnin verran odotella. Mikäli menee pitempään, en viitsi vaivautua jonottamaan.

Äänestä

Ei riittäisi hermot tuntikaupalla jonottamiseen.

Jätin aikanaan Louvrenkin käymättä, sillä keskimääräinen jonotusaika olisi ollut kolme tuntia. Jollen jonota Mona Lisan nähdäkseni, en jonota kyllä huokean bensankaan takia.

Äänestä

En tosiaankaan vaivaudu jonkun tommosen takia poistumaan kotoani. Vittu sentäs jotain rajaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


litrahinta kirjoitti:

Jonottaisitko tuntikaupalla sitä vai ostaisitko vierestä normihinnalla?
Onko alemyynnissä järkeä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu