Tapailua/seurustelua takana 3 kuukautta. Suhde intohimoinen ja aito. Kyseessä ei ole teinisäätö, vaan kaksi aikuista neljäkymppistä ihmistä. Miksi miehellä kestää viesteihin vastaaminen välillä 3-4 välillä viisikin tuntia. Oma logiikka ei tähän riitä?
Ei ole toista naista tms. Vapaa mies ja haluaa seurustella.Soittoja myös miehen puolelta todella harvoin. Eikö alkuvaiheessa toinen ole lakkaamatta mielessä? Viestit kuitenkin todella hellyyttäviä ja kiinnostus hänen puoleltaan ei jää epäselväksi.
Kertokaa hyvät miehet, mitä en ymmärrä.
viesteihin vastaaminen
10
106
Vastaukset
- taasnäitä
BuhAHAHAHAA, PROVOOOO!!! 3-5 tuntia, herranjestas sentään XDDD
- Herää:D
Et ole nelikymppinen. 4 tuntia on ihan normiaika. Ei kaikki saa edes pitää kännykkää työssä eikä pidä sitä koko ajan mukana.
- Anne311
Naispuolisena sanoisin ihan normaaliksi kysymykseksi. Onko kiireinen työssään? Harrastuksia? Kuulostaa kyllä erikoiselta.
- ymmällään
Olen 41v ja mies 40v. En ole aloituksessani puhunut työajasta. Tätä tapahtuu myös vapaalla.
- in love too
Nelikymppisellä ihmisellä, vaikka olisi kuinka rakastunut on yleensä jo muutakin elämää; työ, harrastukset, kesäaikaan ulkoilu, ruohonleikkuu, mahdollisesti lapsia. Silloin ei kännykkää koko ajan pidetä kädessä vahtien, koska siihen mahdollisesti tulee viesti. Se on joko äänettömällä, unohtunut sisälle, tai sen merkkiääntä ei kuule. Tämä on ihan normaalia elämää. Jos suhde on intohimoinen ja aito, mikä ihmeen ongelma tässä on? Muuttakaa ripeästi yhteen, niin ei tarvitse viestitellä ja soitella alvariinsa.
- Hohhoijaa..
Miehesi ja varmaan sinäkin olette kymmenisen vuotta eläneet kännykkäelämää. Miten hän, sinä tai ylipäätään muutkin seurustelivat 90-luvulla ja sitä ennen???Silloin ei tarvinnut olla aina tavoitettavissa, vaan oltiin kokonainen päiväkin "jossain". Piti sopia soittoaika, milloin toinen ehkä on kotona, lankapuhelimen ääressä.. Ja hyvin suhteet onnistuivat. LUOTTAMUS kunniaan!!!
- kumma juttu.
Naiset aina valittaa et miehet vonkaa piparia ja nyt nainen valittaa et mies ei pidä kiirettä.
- no mutta..
Kai tuossa nyt on jo piparia saatu, sentään..Nainenhan kertoi, että ovat suhteessa.
Näin nelikymppisenä miehenä voin vastata, että:
1) Hektistä elämää on jo takana ihan riittävästi, että jaksisi seurustella kännykän kanssa. Mulla on yleensä äänettömällä ja katson viestit sitten kun mulle sopii.
2) Tässä iässä on loppuelämä aikaa, jos nainen ei jaksa odottaa muutamaa tuntia, niin saa mennä mun puolesta.
3) Jos pitää olla nelikymppisenä ihan koko ajan yhteydessä, niin silloin mun hälyytyskellot soi.Kuvailit kauniisti suhdettasi. Miksi turhaan takertua siihen pikkuseikkaan, että teillä on erilainen kännykkä/viestityskulttuuri.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1651606
- 104931
- 75753
- 51635
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa17618ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40547Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45498Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m159497- 26429
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;188428