mitä kannattaisi sanoa naiselle jota on kattellu hetken aikaa esim yökerhossa.
alotan varmaan moi, mutta mitä sitten?
jos nainen olisi tanssilattialla varmaan pyytäisin tanssimaan?
entä jos on pöydässä tai jossain muualla?
apuaa :dd
alotan varmaan moi, mutta mitä sitten?
jos nainen olisi tanssilattialla varmaan pyytäisin tanssimaan?
entä jos on pöydässä tai jossain muualla?
apuaa :dd
Vastaukset 6
Vanhimmat
sano moro mitä poro
Tästä linkistä http://pleieri.blogspot.com/2013/04/miten-iskea-nainen-baarista.html näet miten baarissa iskeminen tapahtuu. Käsittelee myös tanssilattialla iskemisen.
Parhaita aloituksia ovat sellaiset kommentit, joita ei ole voinut harjoitella etukäteen eli suoraan tilanteeseen liittyvät. Ne voivat olla hauskoja heittoja naisen vaatteista tai asusteista (siis hauskoja, ei seksistisiä) tai kommentteja paikasta, bändistä yms. Parhaimmillaan aloituskommentti on sellainen, että se ei suoraan kuulosta iskuyritykseltä, vaan voisi olla ihan tavallinen keskustelunavaus. Myös "Moi, mitä kuuluu?" hyvin tuttavallisesti lausuttuna on hyväksi havaittu: harva nainen ottaa sitä riskiä, että olisi tyly jollekin työelämässä tapaamalleen puolitutulle, joten sillä voittaa itselleen pari minuuttia tehokasta peliaikaa.
Erityisesti yökerhossa ei kannata yrittää mitään kovin erikoista, koska kuuluvuus on tyypillisesti huono. Mikäli kuitenkin olet sen verran rauhallisessa paikassa, että jutteleminen onnistuu, voit yrittää jotakin monimutkaisempaakin. Pelimies-opeista arvelisin Suomen olosuhteissa lähinnä "Haluaisin naisen mielipiteen..." -tyyppisten aloitusten toimivan. Useimmat naiset antavat mielellään mielipiteensä, sitä kysyttäessä. Tärkeätä on, että kommentti ei kuulosta harjoitetulta ja että nainen uskoo sinun olevan oikeasti kiinnostunut mielipiteestänsä.
Kaikkein tärkeintä aloitteen tekemisessä etenkin yökerho-olosuhteissa on kuitenkin riittävän rento ja itsevarma ruumiinkieli. Yritä näyttää siltä, että tulit muuten vain juttelemaan hetkeksi, etkä erityisesti yritä saada mitään, ja todenteolla kiinnostut naisesta vasta juteltuasi hänen kanssaan hetken.
Enemmän vinkkejä aiheesta voit lukea blogistani http://armidasound.blogspot.fi/
A r m i d a
armidasound.blogspot.fi
Eli suosittelet aika pitkälti tota pleijerin "välinpitämätön iloinen mies tyylii" koska olit sen lähes kokonaan kopioinut tosta aikasemmasta apuasinulle tekstistä.
En ole kopioinut sinulta mitään, vaan kirjoittanut omia havaintojani, jotka jokaiselle naiselle lienevät melko itsestäänselviä. Lähteistä voisin mainita Sata naista -blogin ja Neil Straussin Pelimies-kirjan. Sinulta en ole kopioinut yhtään mitään. Suoria lainauksia tekstistäsi ei tietenkään voisikaan käyttää runsaiden kielioppivirheiden vuoksi.
En lainkaan suosittele sitä, että esimerkiksi ehdotus jatkotutustumisesta yms. jätettäisiin puhtaasti naisen vastuulle, koska useimmat naiset eivät sitä kuitenkaan tee, vaikka olisivat periaatteessa kiinnostuneitakin. En myöskään kannusta pomppimaan seurueesta toiseen jutustelemassa muiden kanssa välillä, koska useimmat tositarkoituksella liikkeellä olevat naiset menettävät silloin kiinnostuksensa. Kaikenkaikkiaan ohjeeni eivät lainkaan tähtää naisen mahdollisimman vikkelään kaatamiseen vaan pysyvän parisuhteen muodostamiseen.
A r m i d a
http://armidasound.blogspot.fi/
kannattaa katsoa ketosen ja myllyrinteen "setämies"