Minulla on tasan kolme ulkonäkövaatimusta miehille: pitää olla hyvät silmät, hyvä ryhti ja hoikka/normaalipainoinen. Kaikki muut vaatimukseni ovat sitten muihin ominaisuuksiin liittyviä: älykäs, korkeasti koulutettu, huumorintajuinen, hyväluontoinen, menestyvä ja halukas perustamaan perheen.
Vastaukset 6
- 436643643643
Tuossakin on jo aivan liikaa vaatimuksia palstan keskivertoätmille :)
- -----------
Tuossa on kuvailtu noin prosentti miehistä. Se, että Hanna-Beth on noita vaatimuksia listaamassa täällä, tarkoittaa sitä, että hänellä ei ole varaa vaatia. Jos olisi, niin silloin hän ei olisi sinkkupalstalla kirjoittelemassa hölmöyksiään.
Jonkun miehen trollihan tämä nyt kuitenkin oli, koska tuo Hanna-Beth viittaa suomenruotsalaiseen naiseen, jotka stereotypisoiden ovat mielestään bättre folkia ja siksi saavat vaatia enemmän.
Missä vaiheessa alat tiedustelemaan näitä kriteerejäsi suoraan tai epäsuorasti? Kysytkö ensimmäisenä mieheltä: "oletko halukas perustamaan perheen?"
Miten ihmeessä noin vähään tyytyväinen leidi on edelleen vapaalla jalalla?
- Haiskahtaa YH:lta
Monenko nussima olet? Onko äpäräpentuja jo ennestään, sitäkö se perheen perustaminen tarkoittaa, että miehen pitää alistua aisuriksi ja alkaa elättää niitä? Paino? Ikä? Kuppikoko? Onko lärvi ruttuinen? Onko perseessä selluloosaa?
- Joopeppi
Menestyvä = oltava statusta ja rahaa.
Juu, melkoinen lista on, onnea vain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1651720Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1541310Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset220945- 71877
- 55776
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus63747- 46735
- 89701
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt198637Martinan alamäki jatkuu
Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”143594