Hei
Missähän olisi hyvää asfalttia Espoon tienoilla? Itäkeskukseen ei viitsisi aina ajaa. Olen kokeilut kehä 2 sivua ja se ei hirveän hyvä ole.
Missähän olisi hyvää asfalttia Espoon tienoilla? Itäkeskukseen ei viitsisi aina ajaa. Olen kokeilut kehä 2 sivua ja se ei hirveän hyvä ole.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Länsiväylän eteläpuoli Matinkylästä aina Lauttasaareen saakka. Matinkylästä tultaessa käänny oikealle Westendin puistotielle, alas ja sitten vasemmalle Westendinkadulle. Jos tämä reitti ei ole mielestäsi sileää ja hyvää asfalttia, niin parempaa et löydä. Tähän on tyytyminen.
Kehä kakkosen itä puoli Turunväylältä, Klovninpellontieltä etelään Niittykumpuun on mielestäni loistava väli; hyvä asfaltti, loivat nousut ja laskut. En tiedä, mitä reittiä olet luistellut kehä kakkosella, jos se ei mielestäsi ole hirveän hyvä.
Olisi hauska tietää, mikä väli on mielestäsi hyvä väli luistella, jos kehä kakkonen ei sellainen ole?
Kehää kun lähtee etelästä niin alussa on pari sataa metriä tosi ihanne asfalttia, sitten se muuttuu aika lailla karkeaksi. Kyllä se väli kokonaisuutena on suht hyvä, mutta olisi kiva joskus vetää ihan tasaisella.
Kiitos vinkistä, kokeilen länsivälylän suuntaa, luulisi maisemien olevan toista luokkaa kuin kehän varrella.