Kumpi näistä -->

Eli siis kumpi näistä on oikea: treenin jälkeen ateria pitäisi syödä tunnin sisällä treenistä vai tunnin päästä treenistä?
360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ismo=IhanSamaMulleOikeesti

Äänestä

Ite en syö varsinaisesti mitään treenien jälkeen koska mahassa alkaa hapottaa helposti. Illalla syön kevyen aterian ja raskaamman n. 2h ennen treenejä.

Treenien jälkeen juon kuitenkin palauttavan 5-30min sisään mikä tuntuu olevan suositus :P

Äänestä
  • Minäkin treenin jälkeen juon palauttavan juoman 30 minsan sisällä. En ota sitä salille vaan kävelen 1.5km kotiin ja sen jälkeen juon.

    Minä menen suoraan töistä salille, joten syön vain yhden hedelmän 2t ennen salia.

    Kuntoilu tuo helposti nälän ja vasta palauttavan juoman jälkeen syön ja kevyesti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


3+20 kirjoitti:

Eli siis kumpi näistä on oikea: treenin jälkeen ateria pitäisi syödä tunnin sisällä treenistä vai tunnin päästä treenistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu