Äskettäin olleessa miesten maratoonissa olisiko ollut n. 7km ennen maalia, johtavan kilpailijan kimppuun kävi mies joka työnsi hänet yleisön joukkoon. Onneksi kuitenkin yleisö auttoi juoksian takaisin matkaan. Sillä hetkellä toivoin että antakaa sille köniin ja kunnolla, krmm...! Tuollainenhan siirtää ajatukset juoksusta aivan muuhun! En tiedä johtuiko juoksun hidastuminen tuosta vai ihan väsymyksestä. Mutta kumminkin tuo oli kyllä TODELLA TÖRKEÄÄ! Näiden olympialaisten pohjanoteeraus!!! Miten joku edes kehtaa tehdä tuollaista!!!
MARATOONARIN KIMPPUUN KÄYTIIN!!!
joonas
71080
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
jos kirjoituksessa on kirjoitus- tai muita virheitä! Tein niin kiireästi kun alkoi sapettamaan niin pahasti!
Joo, kyllä oli tosi törkeää! Mutta lähes mahdoton tollaisia on ehkäistä... jos joku tosissaan päättää käydä kimppuun.
Tottakai tapaus vaikutti paljonkin brasilialaisen juoksuun, mutta uskon että mitään ratkaisevaa ei tapahtunut. Italialais-jenkki -kaksikko saavutti kuitenkin väsyvää de Limaa jatkuvasti.
Mikäli brassi olisi menettänyt pronssin välikohtauksen takia, olisi tapaus ollut TODELLA valitettava! Onneksi hän sai kuitenkin mitalin reilusti, ja oli ilmeisen tyytyväinen itsekin. Uskon että hän tiesi, että kaksikko olisi hänet saavuttanut jokatapauksessa.
Mielenkiintoinen ja dramaattinen juoksu kaikenkaikkiaan.
(Toivottavasti ei ollut italialainen fanaatikko se hörhö, oli nimittäin Italian värit asussa)
Todella törkeää, dopingit ja sitten tuommonen, Lahden kisat jää toiseksi.
Eli tyyppi on Father Horan, joka ilmoittaa meille Kristuksen uutta tulemista. Oli Silverstonessa vauhdissa viime vuonna...
ikävää et tollasta kyä että entinen Irlantilainen pappi käy kilpailijan kimppuun varsinkin kun hän on jo 1 kerran ennen tätä kertaa hyökänny f1 kisan radelle ja pilannu jo sinä kisassa kilpailijoiden kisan ja hyvä ettei kisaa jouduttu keskeyttää ton ukkelin takia ja sitä en ymmärrä miten tuo ukko on es päästetty lähelle Atenaa. ja miten surkee on turvatoimet hän olisi voinut haluessaan tehä vaikka mitä esim. siepata kilpailijan. ikävää että hänen kisa meni pilalle hänen takian. olisi mun mielestä voinut voittaa tai olla toinen ilman tota ikävää tapahtumaa.
sori jos tuli kirjoitus virheitä ja pitkä teksti mut oon vasta 14
hyökkäjä on saanut 3000 euron sakot
...tuomita elinikäiseen poistumiskieltoon Irlannin saarelta. Ei nimittäin jää muuten tyypin viimeiseksi hihhuloinniksi. Porttiteorialla analysoiden voidaan olettaa että seuraavalla kerralla hyökkäyksessä on jo ase mukana.
Maailmassa on virhe, kun tällainen tyyppi pidetään vapaana, ja toisaalta kiristetään turvatoimia josta kärsivät kaikki.
Vähän sama kuin Huopalahdentiellä, joku vetää punaisia päin lapsen yli ja kaikki pistetään kärsimään laskemalla kyseisen seudun rajoituksia.