Hienoa Robin Hull!!!

SMaguire

En täällä yleensä kirjoita mutta nyt oli pakko kun Robin Hull meni sitten voittamaan EM-finaalin ylivoimaisesti 7-2. Mahtavaa! Oli kyllä aivan ylivoimanen tuolla mitä katoin noita tuloksia: 7-2, 6-2, 5-0 jne. 9-kympin breikkejä liukuhihnalla.

Hienoa että on main tourilla 2013/14. Pitkä matka tietty isoihin turnauksiin kun joutuu kuitenkin karsintapeljä paljon pelaamaan. Toivotaan parasta että pääsisi ainakin joihinkin isompiin turnauksiin ja sitä kautta mahdollisesti jopa tv-otteluun.

1

195

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Flying Finn FTW

      Iltasanomista luin myös tuosta. Snookeria en ole seurannut vasta kuin vuodesta 2010 lähtien, mutta koukkuun olen kyllä jäänyt, enkä ole montaa freimiä missannut eurospårtilta siitä lähtien.

      Kyllähän tuota lajia ihan mielellään muutenkin seuraa, mutta nyt kun sinne saadaan suomalaista väriä veralle (toivottavasti), niin mielenkiinto nousee ihan uudelle tasolle.

      Onnea Roopelle!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      81
      2755
    2. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      181
      2690
    3. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      91
      1952
    4. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      111
      1542
    5. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      28
      1475
    6. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      191
      1230
    7. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      62
      935
    8. viikonloppu lähestyy

      ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu
      Ikävä
      12
      930
    9. Ei rakennuslupaa

      Eihän hyvinvointitalon työmaalla tehdä luvattomia ja keskeytettyjä töitä pimeyden turvin?
      Pyhäjärvi
      83
      861
    10. Harmi, etten koskaan saa tietää

      Olinko vai olenko sun kaivattusi, Jii…
      Ikävä
      106
      813
    Aihe