Tuolla treffi puolella on aika paljon rumia yh-naisia etsimässä miestä. Eikö ne tajua et ovat yksin koska ovat rumia ja kelpaavat vain panokumppaniksi. Joku saastainen on niitä pannut kerran tai kaksi ja poks siitä on tullut lapsi.
Sitten mies on tuumannut että ei halua olla noin ruman kanssa koko elämää ja nainen onkin jäänyt yksin. Näille yh-naisille ei myöskään kelpaa mikään tavis vaan ovat komeiden miesten perään. Jos tavis kelpaisi niin kyllä ne vastaisivat edes joskus.
Sitten mies on tuumannut että ei halua olla noin ruman kanssa koko elämää ja nainen onkin jäänyt yksin. Näille yh-naisille ei myöskään kelpaa mikään tavis vaan ovat komeiden miesten perään. Jos tavis kelpaisi niin kyllä ne vastaisivat edes joskus.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ähh, ei pidä taas paikkaansa. Moni YH tosi kauniitaki naisia ainakin minun mielestä, mutta en vain itse halua toisten perhettä, vaan mielummin yrittäisin omaa. Sinäällään harmillista ja monesti se nainen on voinut olla se joka on jättänyt miehen ja on sitten YH.
Eli olet sitten kuitenkin lähetellyt niille viestejä ja nyt olet katkera?
Minäkin olin yh-äiti niin piktään, kunnes tapasin todella komean ja ihanaluonteisen miehen. Onneksi en tyytynyt mihinkään tavikseen. Minua ei lisäksi ole kukan mies koskaan jättänyt, olen vain itse ollut todella kranttu, ja mielestäni se on kannattanut. Eli ei kannata olettaa, että yhksinhuoltajuus jotenkin laskisi tasovaatimuksia naisten mielessä, päinvastoin se voi jopa nostaa kriteereitä, jos huomaa pärjäävänsä arjessa hienosti ilman miestäkin.
Pelkkien kauniiden naistenko pitäisi vain saada tehdä treffi-ilmoituksia nettiin? Jos vain kaunottaret jättäisi ilmoituksia, niin eikö miehillä olisi entistäkin vaikeampaa päästä edes kerran vuodessa kahville naisen kanssa sitä kautta?
Minusta nimenomaan ihmisten pitäisi paljon matalammalla itsekritiikillä laittaa treffi-ilmoituksiaan nettiin. Moni ei uskalla esimerkiksi julkaista kuvaansa, mutta sehän on kaikkien etu, että niin miehet kuin naisetkin julkistavat kuvansa. Eihän sinkkuus ole mikään häpeä!
Jokaiselle on jotakin. Ehkä on niitäkin miehiä, joille naisen ulkonäkö ja/tai yksinhuoltajuus ei ole niin suuri kriteeri. Onhan noita julkkiksiakin, jotka ovat uudestaan onnistuneet löytämään kumppanin, vaikka ovat olleetkin yksinhuoltajia esim. Sauli Niinistö, Tarja Halonen, Tanja Karpela, Mika Häkkinen, Pamela Tola, Jari Sarasvuo. Listaa voi jatkaa loputtomiin. Ihan tavallisetkin ihmiset jatkavat elämäänsä eron jälkeen ja mitä enemmän ikää tulee lisää, niin sitä todennäköisempää on se, että ihmisillä on lapsia jo entuudestaan. KÄytännössä sitten pariskunta sopii, että miten kulut jaetaan.
Ei ne sitä tajua eikä koskaan tule tajuamaankaan.
Siellä on myös ihan kuumia yh-naisia, mutta sen on tajunnut joku jo ennne minuakin ja lapsia on 3-6, yleensä vielä 3-6 miehen kanssa.
Ja jos vaikka senkin joku nielisi, niin lisää lapsia ei enää haluta.
Joukossa on myös paksuja ja rumia. Ja ihminenhän voi olla
jompikumpi mutta ei sekä että.
Vähän sama kun vetäisin kädet ja jalat poikki sahalla itseltäni
ja menisin sen jälkeen ja tekisin sähköisen cv:n. Ihmettelisin,
että missäs työt on?
Ymmärrän toki tarpeen, mutta valitettavasti ei ole oikeutettua enään viimeisemässä skenaariossa kieltää toiselta mitä on itse saanut,
ja se ei laske markkinaarvoa vaan romahduttaa sen.
Itse en esim etsi seuraa, koska vastapuoli saisi säkillisen paskaa
kohdallani, eikä se olisi mielestäni oikeutettua toista kohtaan.
Sun ei tarvi lukee niiden naisten ilmoituksia tai laittaa heille viestejä, mikä et halua. Kyllä jokaisella on oikeus etsiä itselleen kumppania.
Ja käy katsomassa miesten ilmoituksia. Ei kaikki miehetkään ole komeita, vaan kyllä niissäkin rumia näyttää olevan.
Kannattaa myös muistaa se, että kaikilla ei ole samanlainen maku miesten/naisten ulkonäön suhteen. Joku voi toisen mielestä olla kaunis ja toinen pitää samaa ihmistä rumana.
Monet yh- naiset lihoo kun mies jättää ja sitten ne yh- naiset kuvittelee et ovat yhtä kauniita kuin ennekin vaikka paino on noussut 15-20 kg. Siksi ne ei kelpuuta taviksia. On myös kauniita yh-naisia paljon mut niille ei kannata ikinä vastata koska niille ei ikinä tavis kelpaa. Ei siis aknnata tuhlata aikaa niihin.
Totuus on ettei kenellekkään kannata kirjoitella jos itse ei ole tosi komea.
yh = käytettyä jätettä.
Mikäli noin niin mitä se kertoo teistä aateeämmistä kun ette kelpaa edes niille käytetyille jätteille?
ATM = käyttämätöntä jätettä
Ei viitsi olla naisen kanssa jota joku räkäinen haiseva juoppo on höylännyt. Naisten pitäis vähän kattoo ketä päästävät sänkyynsä.
No se nyt on selvää ettei yh kelpaa kunnon miehelle muuhun kuin panokäyttöön. Miksi ihmeessä kukaan haluaisi katsella jonkun heikkolahjaisen panojätkän visvakikkelin roiskeista siinneitä vähäjärkisiä äpäriä? Jos yh:n lärvi on pysynyt hehkeänä, ei ole ihraa eikä selluloosaa perseessä, tissit ei roiku eikä reikää ole pahasti revitelty niitä äpäriä synnyttäessä, niin kyllä sinne pallipaineensa voi tyhjentää, mutta siihen se sitten jääkin. Mikään "suhde" ei tule kysymykseenkään.
Treffeillä tapasin ylipainoisen yh-naisen. Nainen oli varmasti lähelle minun painoinen vaikka oli lyhempi. Itse treenaan ja viihdyn ihan oikeasti siellä lenkkipolulla, ei ole pelkkää sanahelinää.
Siis ei meistä olisi tullut mitään paria vaikka nainen olisi ollut missi, niin erilainen oli lopulta se ajatusmaailmakin, mutta... Siis laihduttakaa nyt hyvät naiset jos mielitte saada haluamanne miehen, älkää vetäkö sitä suklaata ja jäätelöä kuin anaski.
Nainen näytti lisäksi vanhalta vaikka ollaan molemman alle 40 ikäsiä. Hänen kätensä olivat lihavat, posket pullotti, iho oli yliryppyinen, hiukset harotti jne. En siis todellakaan millään voinut kiinnostua, en millään. Jo ensireaktio naisen nähdessä oli häkeltyvä ja huusin mielessäni apua!! Teki mieli häipyä suoraan paikalta, mutta olen silti ystävällinen ja rupateltiin pitkälle toista tuntia, silti tiesin kokoajan että ajanhukkaahan tämä on.
yh on sitä ja yh on tätä. millaisia on ne miehet joiden takia naiset on yh:ta?
ja kyllä, olen itse yh. ero johtui vain ja ainoastaan miehestä jonka nuppi ei kestänyt lapsen syntymää. että kiitos vaan !
en huolisi yhtäkään miestä joita suomi24:lla on kuvallisina ja alueelta jossa asun. hyi hirvee! itse olen todellakin tasokas, on rahaa ja sitä rataa. en valita, enkä edes etsi miestä, ihan äkkiä ei sellaista löydy jonka tämä yh huolisi.
ps. en myöskään ole lihava, joten siitä ei jää kiinni ;)
Onhan niitä yh-isukkejakin? Miksei niitä parjata täällä? Ainiin täällähän haukutaan vaan naisia... Ihan yhtälailla yh-isillä voi olla useamman naisen kanssa lapsia, ihan hyvin yhisä ei välttämättä tahdo lisää lapsia. Sama koskee yhteishuoltajuuttakin. Niin naisia kuin miehiä.
"olen itse yh. ero johtui vain ja ainoastaan miehestä jonka nuppi ei kestänyt lapsen syntymää. että kiitos vaan"
Ja sun vanhemmatko sun pakotti naimisiin? Valkkaa seuraavalla kerralla paremmin ja pidä siitä miehestä sitten kiinni kanssa.
Ihme ininää täällä naisilta. Eikö ne tajua, että niiden omat valinnat vaikuttaa niiden kohtaloon. Ja sama pätee miehiinkin niin, että johonkin yksinhuoltajaan retkahtaminen on kyllä mieheltä äärimmäisen typerä valinta jota taatusti saa katua.