Olen jo jonkin aikaa ajatellut ottaa jonkun lävistyksen (olen 19v poika), ja olen lähiaikoina ajatellut tuota helix-lävistystä. En kuitenkaan ole tuollaisia hirveästi (lue yhtään) nähnyt pojilla, niin haluaisin mielipiteitä asiasta. Yhtenä vaihtoehtona mietin tuollaista kun tuossa kuvassa alapuolella, tosin tietysti ilman tuollaisia ketjuhärpäkkeitä. Vai tuollainen paksu "rengas".
http://1.bp.blogspot.com/-Q4xCWEmp1FA/TgNVllVMiQI/AAAAAAAAAWc/e34vEjdhbXI/s1600/IMG_5513.JPG
http://1.bp.blogspot.com/-Q4xCWEmp1FA/TgNVllVMiQI/AAAAAAAAAWc/e34vEjdhbXI/s1600/IMG_5513.JPG
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kyllä nuita pojilla ja miehillä on ihan reippahasti ja sopii.
Samaa mieltä, kannatan! Näyttää hyvältä ainakin mun mielestä :-)
No ei siinä mitään vikaa ole. Itselläni on kaksi vasemmalla, mielestäni näyttää vain yksinäiseltä ellei ole korvalehdet myös lävistetty.
miksei sopis
Joo tosiaan itselläni ei siis muita lävistyksiä ole. Korvanlehtiin en ole ajatellut reikiä hommata, jotenkin ei vain omasta mielestäni sovi perinteiset korvikset. Nettiä kun selailin niin tällaisen löysin joka voisi olla ihan ok. Aika vähän tämäntyylisiå nettikaupoista löysin..
http://www.crazy-factory.com/product_info.php?products_id=5240
Moi, miten olisi jos ottaisit industrialin, näytää hyvältä vaikka ei olisi muualla koruja,
mielestäni ne ovat miehekkäitä ja omistan itsekkin sellaisen.
OT:sori jos tuli epäselkeää tekstiä, aivot jumissa vähän kun on tullut valvottua.
mielestäni sopii myös miehelle, kenties industrial sopisi kuitenkin viel paremmin kuin helix