Mikä Vilander oy?

Kertokaa kokemuksianne.
8671
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tuo pihalleni lämmitysöljyn. Hallitsee alaa monopolin lailla Rovaniemellä.

Ei mitään pahaa sanottavaa. Paljon autojahan firmalla on ollut.

Äänestä
  • Jaa.Että ei mitään pahaa sanottavaa,vaikka Viltsu sotkee pihasi lämmitysöljyllä?

    Äänestä

Pysyy piha liukkaampana, kun pihalla 1,5t öljyä.

Äänestä
  • Aikookohan muuten tehdä jotain Kairatien parkin maaperälle?

    On vuosikymmenet rekat valuttaneet öljyjään siihen. Jossain vaiheessa luulisi, että maaperä tulee vaihtaa. Tekeekö sen Vilander vai laittaako veronmaksajien piikkiin tuon.

    Äänestä

minulle öljyn tuo kemiläinen Kivimäki " tai jotain sinnepäin OY." Asialliset kuskit eivätkä takuulla sotke pihaasi. Ehkä se on tuo kemiläinen menttaliteetti , johon kuuluu toisen ihmisen arvostaminen.

Äänestä
  • Pissasin tänään pihalla, kun Vilanderin täysperävaunuyhdistelmä ajoi ohi.

    Äänestä

  • Ei ikinä Kemiläistä rekkaa Rovaniemelle. Meillä on Vilander ja sitä kuuluu käyttää. Mitä järkeä on käyttää jotain Kemiläistä Amfetamiinikuskia pihallaan?

    Äänestä

kemiläinen on halvin ja paras palvelu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmejuttu2 kirjoitti:

Kertokaa kokemuksianne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu