Parkouraajia turussa?

Olisko parkour seuraa turussa? Olen tutkinut parkour spotteja turussa parisen vuotta ja tiedän pari ihan hyvää paikkaa. Kaupingilta voisi aloittaa kiertelyn. Kommentoi rohkeesti jos oot yli12vee parkouraaja tai ihan aloittelija, yli ikärajaa ei ole olen itse 14v
252057
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Maanantaisin kello 18 kokoontuu tuomiokirkon edustalata parkour jamit. Mukaan vain sinne.

Äänestä
  • Okei kiitos! Onko isokin porukka?

    Äänestä

  • Kuinkas iso porukka on ja onko paikka vaan siinä kirkolla vai mennäänkö siitä jonnekin? (ja minkä ikäsiä keskimäärin)

    Äänestä

  • onko niit viel?

    Äänestä

täällä new yorkissa kokoontuuu täällä Edward Snowdenin ja damine waltersin johdolla

Äänestä

Onko tapaamis paikka viällä sama?

Äänestä

Mites nää sisäjamit talvella ? Onks vielä tulossa?

Äänestä

Porukan määrä vaihtelee paljon. Tuomiokirkolta on lähtö usein yliopistolle. Ja talvella treenataan kai ulkona

Äänestä

milln on seuraava lähtö parkouraaman ku tällä kertaa tuli muuta menoa

Äänestä

Olen samaa ja olen aloittelija ja etsin kanssa seuraa Turusta olen 14 vuotias

Äänestä
  • oon 13v ja voisin tulla joku päivä turkuun asun kaarinas ja oon kans alottelija :)

    Äänestä

  • Laita sähköposti osoitteesi tähän niin voimme sopia mahdollisesti tapaamisen parkourin merkeissä? Pistä vaikka joku vanha tai käyttämätön jotta kukaan ei pääse lähettlemään mitään turhuuksia.

    Äänestä

  • Jos parkour seura kiinnostaa pistä tähän sähköpostisi osoitteesi niin voimme sopia tarkemmin ajan kohdasta ja muusta. Alku kevät kun lumet sulaa voisi olla hyvä kauden aloitus jolloin olisi kivaa jos olisi parkour seuraa.

    Äänestä

  • onko vielä

    Äänestä

oon 13 v ja etin kaarina / turku parkour seuraa osaan nyt jotai alkujuttui mut en oo mikää master :) !

Äänestä
  • Oon turusta 16.v ja aloittelija parkourissa ja olis mukavaa saada parkour seuraa pistäkää joku jotai kikkii tai s-postii tähä nii voidaa olla yhteydes

    Äänestä

  • Turku parkour kirjoitti:

    Oon turusta 16.v ja aloittelija parkourissa ja olis mukavaa saada parkour seuraa pistäkää joku jotai kikkii tai s-postii tähä nii voidaa olla yhteydes

    Moi oon 16.v ja innostunu parkourista niin aattelin että, oletko vuellä kinnostunut jos vaikka tavataan ja parkourataan joskus ?

    Äänestä

Oon turusta 12v aloittelija

Äänestä

oon turust 17v "kokenut" :D olis kiva päästä porukal joskus säätää jonnekki ? :D

Äänestä

Oon ettiny parkour seuraa noin 4v ja olis kiva päästä mukaan osaan joitakin temppuja. 12v. Jos mahollist jutella sähköpostissa ni kysykää.

Äänestä

paattisilla paljon spotteja suosittelen ite siellä parkouraan ja saa olla rauhassa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Parkouraaja turussa kirjoitti:

Olisko parkour seuraa turussa? Olen tutkinut parkour spotteja turussa parisen vuotta ja tiedän pari ihan hyvää paikkaa. Kaupingilta voisi aloittaa kiertelyn. Kommentoi rohkeesti jos oot yli12vee parkouraaja tai ihan aloittelija, yli ikärajaa ei ole olen itse 14v

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu