Olisko parkour seuraa turussa? Olen tutkinut parkour spotteja turussa parisen vuotta ja tiedän pari ihan hyvää paikkaa. Kaupingilta voisi aloittaa kiertelyn. Kommentoi rohkeesti jos oot yli12vee parkouraaja tai ihan aloittelija, yli ikärajaa ei ole olen itse 14v
Parkouraajia turussa?
25
1995
Vastaukset
- Parkouria
Maanantaisin kello 18 kokoontuu tuomiokirkon edustalata parkour jamit. Mukaan vain sinne.
- Parkouraaja turusta
Okei kiitos! Onko isokin porukka?
- eenator
Kuinkas iso porukka on ja onko paikka vaan siinä kirkolla vai mennäänkö siitä jonnekin? (ja minkä ikäsiä keskimäärin)
- niko rantanen
onko niit viel?
- mukaa vaa
täällä new yorkissa kokoontuuu täällä Edward Snowdenin ja damine waltersin johdolla
- harkitsen
Onko tapaamis paikka viällä sama?
- timmasw
Mites nää sisäjamit talvella ? Onks vielä tulossa?
- parkouraaja123
Porukan määrä vaihtelee paljon. Tuomiokirkolta on lähtö usein yliopistolle. Ja talvella treenataan kai ulkona
- piko92
milln on seuraava lähtö parkouraaman ku tällä kertaa tuli muuta menoa
- piko92
piko92 kirjoitti:
- Random
Olen samaa ja olen aloittelija ja etsin kanssa seuraa Turusta olen 14 vuotias
- niko rantanen
oon 13v ja voisin tulla joku päivä turkuun asun kaarinas ja oon kans alottelija :)
- Parkouraaja turusta
Laita sähköposti osoitteesi tähän niin voimme sopia mahdollisesti tapaamisen parkourin merkeissä? Pistä vaikka joku vanha tai käyttämätön jotta kukaan ei pääse lähettlemään mitään turhuuksia.
- Parkouraaja turusta
Jos parkour seura kiinnostaa pistä tähän sähköpostisi osoitteesi niin voimme sopia tarkemmin ajan kohdasta ja muusta. Alku kevät kun lumet sulaa voisi olla hyvä kauden aloitus jolloin olisi kivaa jos olisi parkour seuraa.
- jokuw
onko vielä
- random
oon 13 v ja etin kaarina / turku parkour seuraa osaan nyt jotai alkujuttui mut en oo mikää master :) !
- Turku parkour
Oon turusta 16.v ja aloittelija parkourissa ja olis mukavaa saada parkour seuraa pistäkää joku jotai kikkii tai s-postii tähä nii voidaa olla yhteydes
- kiinnostunut parkour
Turku parkour kirjoitti:
Oon turusta 16.v ja aloittelija parkourissa ja olis mukavaa saada parkour seuraa pistäkää joku jotai kikkii tai s-postii tähä nii voidaa olla yhteydes
Moi oon 16.v ja innostunu parkourista niin aattelin että, oletko vuellä kinnostunut jos vaikka tavataan ja parkourataan joskus ?
- Turkuparkour
Tossa linkki turun parkour jamien sivuille: https://www.facebook.com/groups/98195958468/
- Parkour:)
Oon turusta 12v aloittelija
- Parkour5/5
oon turust 17v "kokenut" :D olis kiva päästä porukal joskus säätää jonnekki ? :D
- Finfish
Oon ettiny parkour seuraa noin 4v ja olis kiva päästä mukaan osaan joitakin temppuja. 12v. Jos mahollist jutella sähköpostissa ni kysykää.
- paattinenonparas
paattisilla paljon spotteja suosittelen ite siellä parkouraan ja saa olla rauhassa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2075250Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813716SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt673613Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers213551SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun433159Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062360SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412356Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?312204Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762140Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922079