Minulla on aina kiihottanut ajatus, että joku toinen panee vaimoani ja myös vaimoni on unelmoinut toisesta miehestä. Niinpä sitten kokeilimme ja vähän aikaa se oli huippujännittävää ja seksi oli loistavaa.
Pian kuitenkin vaimoni suhde rakastajaansa tiivistyi ja kyse oli paljon muustakin kuin seksileikistä. Pikkuhiljaa hän alkoi viettäkää aikaa yhtä paljon molempien miestensä kanssa. Minä halusin jarrutella -ei tuntunut enää hyvältä.
Loppujen lopuksi avioliittomme melkein särkyi, mutta nyt olemme taas parisuhteessa. Tuntuu siltä, että on todella vaikea lötyy yhteiset, toimivat rajat rakkaudelle. Mikä avuksi jos yritämme joskus uudelleen?
Kolmisuhteen sääntöjen vaikeus
6
990
Vastaukset
- iiics
Jospa sitä vaikka oppisi virheistä.
- 1N+3M
Tuo on syy miksi meille tulee kylään vai kaverukset.
- _MNM_
Nikkisi laittoi miettimään.
Rakastan saada voita leivän molemmin puolin, pistit paremmaksi
- 20+12
Kun tuo kolmas osapuoli on kummankin parisuhteen osapuolen mukaan haluttava seksuaalisesti muttei kummankaan mielestä ideaali parisuhdemateriaaliksi. Näin on meillä ainakin toiminut yksi ja sama kolmasosapuoli jo pidemmän aikaa. Tietysti avoimuus on tärkeää ja se, että tunnette kumppaninne olonne turvallisisksi ja korvaamattomiksi parisuhteessanne.
- en onnistunut ei
Niimpä niin. Noin käy AINA ennemmin tai myöhemmin.
Ja juuri tästä syystä kaikkina aikoina ja kaikissa kulttuureissa yksiavioinen parisuhde on ja on ollut ylivoimaisesti haltuin ja ainoa toimiva. Avoimessa suhteessa yrittäjiä on vain muutamia prosentteja ja yksikään ei ole toiminut niin, että se olisi kestänyt. Jotkut jopa lähtevät siitä, että sen ei ole tarkoituskaan kestää. Näissä tapauksissa on sitten käynyt niin, että loppuelämä tavallisesti eletään yksinäisyydessä. - mies20 -senttinen,..
Naiset haluavat mahdollisimman monenkokoista munaa, kas nautinnonhalu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 474581
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on184469Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h643523Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist443503En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛143357Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai903350Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1672885Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?52620- 252489
Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta222090