Vaalehko (jo nainen) tunnistatko?

Valkkaria rannalla

Nuorena miesnä tuntui karmealta kun äitini kertoi jonkun nuoruuden poikaystävän lähestyneen, mitä ihmettä joku hullu ukko ottaa yhteyttä kauan sitten tapahtuneen suhteen takia ja tunkee toisten elämään missä hänellä ei ole roolia eikä tule olemaan?
Pidin tuota ukkoa hulluna, onneksi äitini ei tiettävästi vastaillut saamiinsa kirjeisiin.

Nyt olen itse jopa vanhempi jo kuin äitini silloin, ja olen ajautunut tilanteeseen jossa minusta on tulossa tuon hullun ukon tapainen sairas toisen elämään tunkeutuja.
en tietenkään tunne itseäni ikälopuksi vaan nuorekkaaksi vetreäksi mieheksi, kuten varmaan tuo hullu ukko aikoinaan, mutta tämä nykyaika jolloin kaikki tieto tulee syliin ikäänkuin vahingossa , tietoa mitä ei edes välttämättä tarvitsisi tietääkkään!

Naamakirjaa selatessa osui hakuuni tyttöystävä vuosien takaa, olin palavasti häneen rakastunut ja hän väitti olevansa myös minuun, aika varmaan kultaa muistot ja antaa lisän hyville muistoille.
kAPPAS,katselin tätä emäntää naamakirjasta, edelleen oli sukunimensä säilyttänyt ja korealta näyttää vieläkin vaikka ikä näkyy jo kasvoissa kuten kuuluukin.
Tulin miettineeksi hänen nykyisyyttään, samalla ajauduin muistoihin yhteisistä hetkistämme, piru vie iski hullun ukon tauti , olisi kiva kyllä tavata tuo ihminen vielä kerran livenä ja päästä kuulemaan elämästään jotain?
Tämän ikäisenä mitään romantiikan nälkää tuskin syntyisi mutta varmasti muutoin olisi kiva kuulla ja nähdä, pitäväthän ne toiset luokkakokouksiakin hamaan loppuun saakka.

Jos siis tunnistat itsesi ja olet miettinyt samoja, niin nyt räpsäytä viesti Fb:stä mulle niin soitan sulle.
Aamun lemppari juomasi oli asidofilus appelsiinimehi sekoitus , kerroit mulle että raikas ja makuja sisältävä juoma, sekä mestari leipuri olit.
Näillä tunnisteilla tunnistat, jos siis osuu silmiisi.

3

359

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valkkaria rannalla

      ei ollu nainen rannalla eikä täällä?

    • diipadaapa4

      Mikset laita Facebookissa viestiä naiselle?

    • valkkaria rannalla

      Niin, miksei hän laittaisi ?
      Kuka haluaisi ottaa riskin kun ei tohdo loukata tai häiritä, siksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7533
    2. 102
      5476
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5017
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      136
      4394
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3140
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      49
      2793
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2759
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2377
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2334
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      54
      1928
    Aihe