Mieheni on jättänyt mut tai ainakin ottanut etäisyyttä joksikin aikaa. Syynä on mun idioottimainen käytös. Sanoo rakastavansa edelleen kovasti ja ikävöikin. Toista naista ei ole kuvioissa, ja tästä olen varma.
Miten mun pitää toimia, jotta saan miehen palaamaan? Häneltä on mennyt usko meidän suhteen onnistumiseen, vaikka rakastaakin mua.
Pliis miehet, kertokaa, mikä saisi teidät palaamaan takaisin. Mitä mun pitäis sanoa, jotta sillä ois jotain vaikutusta? On erittäin jääräpäinen ihminen kyseessä.
Miten mun pitää toimia, jotta saan miehen palaamaan? Häneltä on mennyt usko meidän suhteen onnistumiseen, vaikka rakastaakin mua.
Pliis miehet, kertokaa, mikä saisi teidät palaamaan takaisin. Mitä mun pitäis sanoa, jotta sillä ois jotain vaikutusta? On erittäin jääräpäinen ihminen kyseessä.
Vastaukset 12
Vanhimmat
lopeta olemasta idiootti?
Mitä "idioottimaista" sä sitten oot tehnynnä?
Ei mitään pettämiseen liittyvää! Oon tutkinut miehen kännykän ja sähköpostit, kieltänyt lähtemästä kavereitten kanssa kaljalle, raivonnut ihan hölmöistä asioista, kännissä raivonnut sitäkin enemmän, vittuillut joka asiasta. Eli oon ollut paha akka.
eli toisin sanoen olet pettänyt pahemman kerran syyllistyen viestintäsalaisuuden rikkomiseen. tiedätkö, että voit joutua rikosoikeudelliseen vastuuseen toiminnastasi?
ehkä kannattaa parantaa tapansa ja etsiä uusi ukko.
itse laittaisin välittömästi poikki, jos ilmenisi em. kaltaista toimintaa.
Eli olet mustasukkainen. Epäilet kuitenkin jotain?
Saattaa heijastaa omia aikaisempia kokemuksiasi ihmisuhteista??
psykiatrille mars mars, nimittäin toi on sairasta
Sairas ämmä -hoitoon joutaisi :(
En haluais olla tuollaisen mustis raivopään kanssa sekuntiakaan. Nyt on palaverin paikka jonkun psykiatrin kanssa.
Jep, täällä nämä itselliset ovat heti psykiatrille lähettämässä, on olemassa heidän ikioma elämänsä joka on vain heidän.
Ennen nettiä ja matkapuhelimia perheessä kun soi puhelin, koko väki kuuli ja tiesi mistä oli kyse. Sitten keksittiin nää elämää helpottavat tiki-jutut, ja jo aukesi oman elämän taivas.
Parisuhteessa on nykyisin (mielellään paperille) sovittava kuinka käyttäydytään ja kuinka paljon toisesta oikeasti saa tietää.
Viidakon lakien mukaan kaikki salailu on epäluotettavuutta.
On tuntunu aika kauheelta nää mielisairaaksi leimaamiset. En oo hullu. Mustis kylläkin. Tota terapiaa voisin aatella, jotta saisin itteni johonkin rotiin. En halua olla paha akka.
"Parisuhteessa on nykyisin (mielellään paperille) sovittava kuinka käyttäydytään ja kuinka paljon toisesta oikeasti saa tietää.
Viidakon lakien mukaan kaikki salailu on epäluotettavuutta. "
Tämän takia voi tehdä parisuhdesopimuksen: http://lintukoto.net/ihmissuhteet/parisuhdesopimus/
psykiatri = terapiaa