pyöreähkö ja pitkä, millaset vaatteet?

mahamakkara.

Ongelmaksi on nyt muodostunut että millasia vaatteita pitkälle ihmiselle kävisi? olen ruumiinrakenteelta pitkä (miltei 180cm), pyöreähkö, mahan ja persuuksien kohalla hieman muutamia liika kiloja (joka naisen vitsaus varmasti ;)) ja omaan pitkät sääret jotka ei kuitenkaa ole mitkään puhelinpylväät. Eli millasia vaatteita pitäisi käyttää ettei näyttäisi entistäkin pyöreämmältä, rintavarustustakin löytyy mutta ei liikaa ja jalat suhteessa selkään ovat suunnilleen samaa mittaluokkaa. En haluaisi kuitenkaan käyttää tiukkoja vaatteita joissa mahamakkarat pursuaa jostakin välistä. Jos vain joku voisi suuntia vähän antaa?

2

715

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuva kiitos

      Laita 140 cm mekko niin kyllä ohenee

    • Hihh29

      Mä oon 183 cm ja 100 kg nainen ja isorintainen. Mun ongelma kohta on selkämakkarat ja keskivartalo. Saan ne kyllä peittoo, mut en osta liian isoja vaatteita, kun näytän viä isommalta, mutta en taas liian pieniäkä. Saa kissan ja hiiren kanssa ettiä vaatteita. Nyt löysin Cellbesiltä farkut, siä on muuten aika mummomaisia vaatteita. Seppälästä löysin yhen kivan väljän neuleen.


      Pituuskin on jo yks, kun vaikeuttaa vaatteiden ostoo, korkkarit, voi luoja :D 42-43 saa mettästää. No nyt on talveksi pari saappaat. Eilen mies kehukin mua kun puin uusia vaatteita, et hyvin oot löytäny vaatetta taas itelles, upeelta näytät :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      74
      4217
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      89
      3943
    3. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      57
      2468
    4. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      65
      2312
    5. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      41
      2034
    6. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      49
      1889
    7. 111
      1834
    8. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      55
      1663
    9. Miltä meidän

      Riidat näyttäisi ja mistä niitä voisi tulla?
      Ikävä
      56
      1662
    10. Ikävä Jii.

      Toivotko vielä näkemistä?
      Ikävä
      65
      1558
    Aihe