Vanhojentanssimekko Helsingistä??

hanxu_

Onko kellään ideota suht edullisesta kaupasta Helsingistä, josta voisi ostaa vanhojen tanssimekkoja???

5

1121

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mecco on jees

      semmonen kun Mecco, suht edullista ja tosi paljon mukavii mekkoja :) Espan lähellä sijaitsee...

      • Henna

        www.juhlapukuledi.fi , löytyy tosi edullisia juhlapukuja.
        Suositteleen. :)


    • Pahasti pettynyt

      Tilasin wanhojentanssimekkoni Meccosta. Toimituksessa meni 13 viikkoa ja lopulta peruin tilaukseni. Kaiken lisäksi otin yhteyttä jo kun minulle luvattu 7 vko oli kulunut ja silloin minulle uskoteltiin mekkoni tulevan kahden viikon sisällä. Yritys valehteli toistuvasti minulle ja ei edes luvannut minkäänlaista korvausta. Mekkoni ei ollut edes mittatilauspuku vaan standardikoko. Olin todella pettynyt ja en TODELLAKAN suosittele meccoa kellekään.

    • kaunis1987

      voit kokeilla lavina bridal netshop Turussa (www.lavina.fi).
      Ystäväni mittatilaus vanhojentanssipuvut Lavina Bridalsta. Toimitusaika oli vain kaksi viikko ja kaikki meni ihan nappiin : puku oli vielä kauniimpi kuin kuvissa, laatu oli erinomainen, asiakaspalvelu oli nopea. He tekevät myös iltapuvut, hääpuvut ja juhlamekko.

    • theanna

      Tilasin itselleni kaksi pukua Meccosta kesäkuun alussa, lyhyen juhlamekon kesällä oleviin häihin ja vanhojentanssipuvun 2015 tansseihin. Molemmat puvut tulivat 3 viikossa, reilusti alle luvatun toimitusajan. Sain aivan loistavaa palvelua Meccon verkkokaupassa olevan chatin kautta ja molemmat puvuista olivat istuvuudeltaan ja ulkonäöltään erinomaisia. Eli voin todellakin suositella Meccoa kaikille.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      113
      2341
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      30
      1157
    3. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      953
    4. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      942
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      611
      912
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      855
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      85
      790
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      680
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      666
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      666
    Aihe