Kiri on niin alamaissa kuin vain voi olla! Kyllä oli taas huonoa peliä koko joukkueelta.
Ihmettelen jatkuvasti, miksi esim. Pasi Rajala pelaa numerolla 2? Tällä numerolla pelaavan pitäisi olla paitsi hyvä ja varma vaihtaja sekä nopea etenijä. Ehkä Pasi on nuorempana ollut molempia, mutta ei tähän haamuun pidä enää tuudittautua. Pasin oikea lyöntinumero olisi joko 8 tai 9, jolloin hänen ylitseen voitaisiin hyppiä helpommin! Nykyinen Pasi ei anna minkäänlaista mahdollisuutta etenijälle ehtiä seuraavalle pesälle. Ulkopelikin on vain ajoittain tyydyttävää. Ajatus ei jokaisessa kiinniotossa ole enää mukana!
Miksi Kiri pelaa kuten pelaa?
2
193
Vastaukset
- vaihtoja odotan
Taas oli Kirillä sellainen peli-ilo silmässä, että sitä saa hakea suurennuslasin kanssa! Pelissä ei ollut mitään tolkua ja niin tuli Joensuussa turpaan oikein kunnolla.
Muutokset olivat vain kosmeettisia. Jos peliä ei saada rakennettua niin, että lyöjille olisi kolmosella kotiutettavaa, ei pelistä voi tulla mitään. On todella harmi, jos parasta lyöjäjokeria pitää käyttää pelaajien vaihtamiseen pesältä toiselle. Tämä työ kuuluisi todella niille, joiden paikka jonossa on olla vaihtajia. Pasi oli edelleen numerolla kaksi ja kuinka monta kertaa hän onnistui siirtämään omalla lyönnillä etenijän kakkoselle? Sellaisia vastustajan tyrimisiä ei lasketa!
Mikä siinä on, että pelinjohto ei tajua tätä ennen kuin ollaan pudottu sarjatasoa alemmaksi. Jos jotain meinataan tehdä, on teot tapahduttava jo nyt joukkueen parhaaksi. Ei pelkällä silmänlumeella peliä paranneta! Henkka on nopea etenijä, ei hän olisi kakoosenakaan yhtään Pasia huonompi!- Vähän tuskastunut
Kirillä oli eilen suhteellisen kelpo peli. Tosin ei pidä tuudittautua liikaa hyvän olon tunteeseen, tasoitus ja voittojuoksu syntyivät kyllä vastustajan avustamana. Eli omaa hyvyyttä oli vain tilanteiden luominen!
Ihmettelen kuitenkin sitä, että kauden tärkeimpien pelien ollessa kyseessä, vielä muutamat pelaajat tuhlaavat vähintään yhden lyönnin aivan käsittämättömään näpyyn! Se nyt on vain niin ihan sääntökirjankin mukaan, että on näpy kuinka lyhyt tahansa, niin siinä menee aina yksi lyönti. Ja silloin kun se on tuollainen "tuhrunäpy", se on aivan turha. Miltä tuntuisi pelata, jos joukkue saisi lyödä vain kaksi lyönti, toinen kolme lyöntiä? Näin se kuitenkin on todellisuudessa ollut monen kiriläisen osalla. Miksi ihmeessä annatte siimaa vastustajalle noin paljon lyötien määrässä. Harjoitelkaa ennen peliä noita näpyjä tai elkää viljelkö niitä peleissä. Ei tuo Jukkakaan joka kerta heitä lukkarista ohi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait233093Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 65656Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso3613Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä32561Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha35537- 36485
- 40481
Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve3479Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3470Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es17465