Alkaa vähän tympiä, kun ihastun aina kavereihini saamatta kuitenkaan vastakaikua. Mistä sen näkee, ettei toista kiinnosta? Siis ajatellaan, että hän on kohtelias ja ystävällinen eikä myöskään sano suoraan, ettei kiinnosta. Jokainen ihminen on yksilö, joten vaikeaahan sitä on tietää, mutta onko kellään mitään vinkkejä? Sanooko hän jotain, heilutteleeko korviaan tms.? En osaa lukea ihmisiä.
Mistä tietää, ettei toista kiinnosta?
6
516
Vastaukset
- PelleBuu
No, mä oon ite ainakin sanonut jos on tarpeeks kiinnostunut toisesta. Mä oon nykysyin muutenki avoin. Pystyn sanomaan hyville kavereille, että rakastan niitä, ja jos oon ihastunut keneenkään naispuoliseen ystävään , niin kyllä mä sanon. Sen kuitenki huomais jossain vaiheessa.
- kunnollinen mies
Olet pelimies tai -nainen. Hyi.
Riippunee jonkin verran ihmisen persoonasta, miten toisesta kiinnostuessaan käyttäytyy.
Itselläni ainakin on semmoinen todella toimimattomaksi havaittu käyttäytymistapa, että epäkiinnostavia ihmisiä kohtaan olen ystävällinen ja kohtelias, mutta kiinnostavan tyypin seurassa menen lukkoon, eli en oikein saa sanaa suustani, jolloin saatan vaikuttaa töykeältä. Ja jotta homma menisi vielä vaikeammaksi, niin tapauksessa, jossa omasta mielestäni epäkiinnostava henkilö yrittää selvästi iskeä minua, olen myös tarkoituksella töykeä, jotta tyyppi jättäisi minut rauhaan.
Mutta yleisesti ottaen, ihminen, joka on epävarma toisen tunteista pyrkii jotenkin tulkitsemaan kaikki eleet negatiivisesti, jolloin itseluottamus laskee entisestään. Tähänhän ne useimmat lupaavat alut varmaankin lopahtavat, kun kumpikin luulee, ettei toista kiinnosta, vaikka oikeasti molempia kiinnostaisi.
Rohkeuden puute siis lienee se ongelma nro 1 meillä useimmilla iki- tai pitkäaikaissinkuilla.Tuo on niin totta. Monien kanssa on helppo heittää läppää mutta sitten kun pitäisi laittaa itsensä likoon niin muuttuu kuin suolapatsaaksi ja tosi koppavan oloiseksi. Hassua ja harmittavaa. Kaikista vähiten haluaisi antaa ylpeän kuvan. Luonteva käytös puuttuu silloin kun toinen oikeasti kiinnostaa..mutta ei ehkä kehtaisi näyttää..jne.
- mies32
No siitä, että se on kaveri.
- kylmä totuus
Paras oletus on, että miestä kiinnostaa ja naista ei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901965
- 1131063
- 1141052
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa21775- 54741
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä32673ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42618Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175564Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45528- 9492