Mistä tietää, ettei toista kiinnosta?

owlie234

Alkaa vähän tympiä, kun ihastun aina kavereihini saamatta kuitenkaan vastakaikua. Mistä sen näkee, ettei toista kiinnosta? Siis ajatellaan, että hän on kohtelias ja ystävällinen eikä myöskään sano suoraan, ettei kiinnosta. Jokainen ihminen on yksilö, joten vaikeaahan sitä on tietää, mutta onko kellään mitään vinkkejä? Sanooko hän jotain, heilutteleeko korviaan tms.? En osaa lukea ihmisiä.

6

444

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PelleBuu

      No, mä oon ite ainakin sanonut jos on tarpeeks kiinnostunut toisesta. Mä oon nykysyin muutenki avoin. Pystyn sanomaan hyville kavereille, että rakastan niitä, ja jos oon ihastunut keneenkään naispuoliseen ystävään , niin kyllä mä sanon. Sen kuitenki huomais jossain vaiheessa.

      • kunnollinen mies

        Olet pelimies tai -nainen. Hyi.


    • Riippunee jonkin verran ihmisen persoonasta, miten toisesta kiinnostuessaan käyttäytyy.

      Itselläni ainakin on semmoinen todella toimimattomaksi havaittu käyttäytymistapa, että epäkiinnostavia ihmisiä kohtaan olen ystävällinen ja kohtelias, mutta kiinnostavan tyypin seurassa menen lukkoon, eli en oikein saa sanaa suustani, jolloin saatan vaikuttaa töykeältä. Ja jotta homma menisi vielä vaikeammaksi, niin tapauksessa, jossa omasta mielestäni epäkiinnostava henkilö yrittää selvästi iskeä minua, olen myös tarkoituksella töykeä, jotta tyyppi jättäisi minut rauhaan.

      Mutta yleisesti ottaen, ihminen, joka on epävarma toisen tunteista pyrkii jotenkin tulkitsemaan kaikki eleet negatiivisesti, jolloin itseluottamus laskee entisestään. Tähänhän ne useimmat lupaavat alut varmaankin lopahtavat, kun kumpikin luulee, ettei toista kiinnosta, vaikka oikeasti molempia kiinnostaisi.

      Rohkeuden puute siis lienee se ongelma nro 1 meillä useimmilla iki- tai pitkäaikaissinkuilla.

      • Tuo on niin totta. Monien kanssa on helppo heittää läppää mutta sitten kun pitäisi laittaa itsensä likoon niin muuttuu kuin suolapatsaaksi ja tosi koppavan oloiseksi. Hassua ja harmittavaa. Kaikista vähiten haluaisi antaa ylpeän kuvan. Luonteva käytös puuttuu silloin kun toinen oikeasti kiinnostaa..mutta ei ehkä kehtaisi näyttää..jne.


    • mies32

      No siitä, että se on kaveri.

    • kylmä totuus

      Paras oletus on, että miestä kiinnostaa ja naista ei.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      310
      3248
    2. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      18
      2151
    3. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      1850
    4. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      14
      1595
    5. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      411
      1489
    6. Kysymys Kuhmolaisille

      Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t
      Kuhmo
      36
      1374
    7. Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin

      ”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist
      Maahanmuutto
      222
      1263
    8. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      17
      1224
    9. Olen valtavan ihastunut

      Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.
      Ikävä
      63
      1056
    10. Ensi viikolla tulen takaisin

      Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin
      Ikävä
      20
      1000
    Aihe