Onko totta, että ylityöstä ei tosiaan korvata enempää, kuin se 100% korvaus.
Olin töissä alk. torstai aamu klo 8:00 ja lähdin kotiin perjantai aamuna klo 08:00. Tämän lisäksi työnantaja merkitsi minut töihin perjantai päiväksi normaalilla palkalla ja sitten minut kutsuttiin töihin illaksi klo 16 – 22, josta myös sain 100% korvauksen. Normaali työaikani on 37,5 h/vko.
Onko niin, että vuorokaudessa ei ole mitään muuta korvausta kuin se 100%, eikä siihen saa mitään lisää, vaikka tosiaan olisi aamusta aamuun töissä.
ylityökorvauksista
3
204
Vastaukset
- ?oos
Riippuu alan TES:sta
- Joka tunniltako
100?teollisuudes menee 2 ensimmäist 50% loput100 !ei nykyään kannata tehdä ylitöitä,ekaks maksat veroa seuraavas tilis ja sit loppuvuodest nostat %ettei mene tuloraja yli!enne kannatti lisäs kesäloma rahaaki.
- 5+45
kyllä kannattaa... mutta vain ja ainoastaan vkl, eli la-su, 8t/pv.... siitä saa 44t palkan ja ne vkl voi ennakoida jo veroprossaa hakiessa ja jos ei sittee tule niin paljon ylitöitä mitä on laskenut niin saa mojovat palautukset...ei se vero prossa vaihtele jos tilistä toiseen jos ottaa alunalkaen sellaisen joka pysyy kokovuoden samana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 807772
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on857691Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1676100Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist555026- 84307
En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204189Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53930- 383672
- 323595
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..353533