tupla bäkki trampalla

kuinkasder

kuinka tehä tupla bäkki trampalla, osaan jo voltin saman myös 180, ja 360 ja myös bäkin ja saidin 180

8

2112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • masai<33

      tee sama ku bäkkäri, mutta nyt ota enemmän vauhtia ja anna sen bäkin pyöriä nopeampaa

    • Vinkki700
    • BäkDonald's

      Sulla on hyvät lähtökohdat kun osaat jo kierteitäkin. Tuplavoltti on aivan eri kuin yksi voltti vaativuudeltaan. Siinä tehdään 2 volttia mutta vaativuus on ehkä kolminkertainen. Sitä kannattaa ehkä opetella veteen tai vaahtomuovimonttuun ettei ole niska vaarassa. Lopulta temppu on vain tehtävä siellä missä oli alunperin aikomus. Olet valmis kun tiedät olevasi.

      Vaarallisempi on melkeinpä toinen kerta! Olen nähnyt monta kertaa ja itsekin kokenut sitä että ensimmäiseen yritykseen keskitytään 100 % ja tehdään täysillä. Jos temppu onnistuu paremmin kuin odotettiin, toiseen yritykseen mennään enemmän tai vähemmän väheksyvällä asenteella vaikka sekin vaatisi onnistuakseen saman latauksen kuin ensimmäinen yritys ja näin sitten loukkaannutaan.

      Tekniikasta että tee kunnon käsiveto äläkä yritä siinä kohtaa voittaa aikaa että alkaisit kerimään ennen sitä. Hyppää ylös äläkä paljoa taaksepäin äläkä vedä selkää kaarelle lähdössä kuin puolivoltissa. Aikakäsitys muuttuu toisen voltin aikana. Kun luulet että kerä pitää avata, odota vielä hetki. Jos teet tempun trampan päällä, voi siinä olla kaveri tai kaksi heittämässä ohuen patjan alle kun olet ilmassa.

    • valtsuu2348

      se on helppooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

    • 12BoehLevilt

      No entie lueks tätä enää mut no tupla bäkkäri:3 Tupla bäkkärii temput jotai kanttis osaa on bäkki voltti bäkki yli selällee backsidefull sit rudy ja NIIKU EI PAKOLLIST MUT TEKEE HELPOMMAKS o tuplaboltti ja tuplaside. Ku lähet harjottelee sitä vaiks no muovii nii itel oli sillee ku harjotteli et ei keskittyny pomppuihi yhtää vaa riipas va suoraa sen. Eli tekniikast: Ku sä hypit nii KESKITY pomppuihi et sitku lähet pyörii sitä keskity siihe pomppuu,ponnista tosi kovaa heitä kädet ylös ota kerä ja pyöri.Levee kerä kannattaa aina koska pääset pyörii nopeemmi

    • Mursu__

      Eka kannattaa opetella bäkki

    • Anonyymi

      Mä osaan 100 bäkkäriä ilmassa

      • Anonyymi

        No tuskimpa vaan 👀🙄


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      75
      5614
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      274
      4900
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      45
      3224
    4. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      105
      2663
    5. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      5
      2372
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      4
      1605
    7. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      15
      1565
    8. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      29
      1418
    9. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1300
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      127
      875
    Aihe