tupla bäkki trampalla

kuinkasder

kuinka tehä tupla bäkki trampalla, osaan jo voltin saman myös 180, ja 360 ja myös bäkin ja saidin 180

8

2144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • masai<33

      tee sama ku bäkkäri, mutta nyt ota enemmän vauhtia ja anna sen bäkin pyöriä nopeampaa

    • Vinkki700
    • BäkDonald's

      Sulla on hyvät lähtökohdat kun osaat jo kierteitäkin. Tuplavoltti on aivan eri kuin yksi voltti vaativuudeltaan. Siinä tehdään 2 volttia mutta vaativuus on ehkä kolminkertainen. Sitä kannattaa ehkä opetella veteen tai vaahtomuovimonttuun ettei ole niska vaarassa. Lopulta temppu on vain tehtävä siellä missä oli alunperin aikomus. Olet valmis kun tiedät olevasi.

      Vaarallisempi on melkeinpä toinen kerta! Olen nähnyt monta kertaa ja itsekin kokenut sitä että ensimmäiseen yritykseen keskitytään 100 % ja tehdään täysillä. Jos temppu onnistuu paremmin kuin odotettiin, toiseen yritykseen mennään enemmän tai vähemmän väheksyvällä asenteella vaikka sekin vaatisi onnistuakseen saman latauksen kuin ensimmäinen yritys ja näin sitten loukkaannutaan.

      Tekniikasta että tee kunnon käsiveto äläkä yritä siinä kohtaa voittaa aikaa että alkaisit kerimään ennen sitä. Hyppää ylös äläkä paljoa taaksepäin äläkä vedä selkää kaarelle lähdössä kuin puolivoltissa. Aikakäsitys muuttuu toisen voltin aikana. Kun luulet että kerä pitää avata, odota vielä hetki. Jos teet tempun trampan päällä, voi siinä olla kaveri tai kaksi heittämässä ohuen patjan alle kun olet ilmassa.

    • valtsuu2348

      se on helppooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

    • 12BoehLevilt

      No entie lueks tätä enää mut no tupla bäkkäri:3 Tupla bäkkärii temput jotai kanttis osaa on bäkki voltti bäkki yli selällee backsidefull sit rudy ja NIIKU EI PAKOLLIST MUT TEKEE HELPOMMAKS o tuplaboltti ja tuplaside. Ku lähet harjottelee sitä vaiks no muovii nii itel oli sillee ku harjotteli et ei keskittyny pomppuihi yhtää vaa riipas va suoraa sen. Eli tekniikast: Ku sä hypit nii KESKITY pomppuihi et sitku lähet pyörii sitä keskity siihe pomppuu,ponnista tosi kovaa heitä kädet ylös ota kerä ja pyöri.Levee kerä kannattaa aina koska pääset pyörii nopeemmi

    • Mursu__

      Eka kannattaa opetella bäkki

    • Anonyymi

      Mä osaan 100 bäkkäriä ilmassa

      • Anonyymi

        No tuskimpa vaan 👀🙄


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      176
      10722
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      85
      10199
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      232
      5639
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      178
      4468
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      127
      2950
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      171
      2945
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      38
      1746
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      298
      1338
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      6
      1190
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1114
    Aihe