Katoavatko sukkahousut?

Nykyään jopa sairaalan ensiavussa naispotilaalta saatetaan kysyä talvella;
onko sinulla sukkahousut? Kesällä harvemmalla on muissa kuin juhlissa. Nyt on legginsien aikaa. Kadottavatko legginsit sukkahosut historiaan?
12541
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Pahalta näyttää, sukkahousut katoavat.

Äänestä

Toivottavasti, inhoan sukkahousuja:)

Äänestä
  • Miksi inhoat?

    Äänestä

Ohuet ja tummat sukkikset ovat kauniita.

Äänestä

Mitä ihmeen tekemistö ensiavulla ja sukkahousuilla on toistensa kanssa?

Äänestä
  • Et´sä bonjaa? Hiffasin heti ett´kyseessä oli jokin hoitotoimenpide, jossa piti riisuuntua.

    Äänestä

Oli nailonsukat ja ne sukkanauhaliiveillä tai korsetilla kiinni sukkanauhoin. Liukkaan ohuen upeat. Ongelmana kesällä kuumat ja talvella kylmät. Sukkien ja liivien välissä oli ihoa, ja se miesten silmissä sexyä. Sitten tuli sukkahousut. Niissä oli pitkään kärki- ja kantavahvike. Eri denieriä sai ja 15 den se paras. Sitten lähti kantaosa pois, jäi vain kärkivahvike. Onko sitäkään enään kaikissa?
Jossain välissä tuli stayup- sukat. Kuinkahan moni niitäkään käyttää muuta kuin miesten mieliksi? Juhlissa 10 kertaa kauniimmat kuin sukkahousut. Kumminkin, mikä on tulevaisuus kiinnostaa minuakin. Jos kerran legginsit, niin kiiltävät sellaiset ovat nätit.

Äänestä

20 den sukkahousut, vaaleat ja pikkuisen kuin keitetyn makkaran väriset, hyi! Ne saa häipyäkin ja kauas!

Äänestä

Eivät sukkahousut mihinkään katoa, mutta legginsit ovat kyllä kuolemassa käyttäjäpuuttoon.

Äänestä

Toivottavasti sukkahousut eivät katoa. Vaikuttaa päinvastoin siltä että leggingsien käyttö on vähenemään päin. Ja vielä kun saataisiin sukkahousuihin tuo em. kantavahvike takaisin. Joissakin sukkiksissa on vahvikkeet vielä ja ostan aina kun satun löytämään. Käytän sukkahousuja melkeinpä joka päivä, leggingsejä tosi harvoin. 30-40 denierin sukkahousuissa viihdyn parhaiten. Kesällä pärjää ilman sukkiksia. Talvella sitten puuvillaiset tai neulesukkahousut käyttöön.

Äänestä
  • Pitkäsäärisille kun tehtäisiin sukkiksia tai kaupat niitä ottais valikoimiin, ei ole kivaa jatkuva nosteleminen kun eivät pysy paikallaan, siksi käytän legginsejä.

    Äänestä

Oletko "amar-" kokeillut Wolfordin sukkahousuja? Tai 3D-sukkahousuja, jotka joustavat myös pituussuuntaan? Wfordien ihanuus on todettu jo, ja istuvuus ja kestävyys. Jo ensimmäistä Wolford sukkahousupakkausta avatessani hämmästelin sääriosan hurjaa pituutta. Silti istuivat tosi hyvin valumatta ja ovat ehjät edelleen, ovat "vain" 30den. Muitakin merkkejä olen kokeillut, esim. Falken ja Kunertin sukkahousut hakkaavat markettien halpismerkit mennen tullen.

Olen muuten samaa mieltä kuin "N.Orlyn" edellä. Tummat semi-opaque sukkahousut ovat kauniita ja tuovat ilmettä pukeutumiseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kahvinruskea stay-up kirjoitti:

Nykyään jopa sairaalan ensiavussa naispotilaalta saatetaan kysyä talvella;
onko sinulla sukkahousut? Kesällä harvemmalla on muissa kuin juhlissa. Nyt on legginsien aikaa. Kadottavatko legginsit sukkahosut historiaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu