Olen hyvin yksinkertainen ihminen, simppeli. Ehkä siksi pala maalaispatonkia, tilkka oliiviöljyä ja muutama basilikanlehti on kuin aamu itse. Syvä.
En viitsi uppoutua baristan hienonyymeihin, vaan lorautan kuppiin Nescafét.
- reps -
En viitsi uppoutua baristan hienonyymeihin, vaan lorautan kuppiin Nescafét.
- reps -
Vastaukset 18
Vanhimmat
Olen hyvin yksinkertainen ihminen, simppeli. Ehkä siksi kuppi ekspressoa on kuin aamu itse, syvä. Olen tyytyväinen, itseeni.
-reps-
Tyytyväisyys taitaa lähteä siitä, kun ottaa eron vittumaisesta miehestä. Ainakin olotila kevenee, kun ei ole ääliötä jaloissa pyörimässä, näin uskon. :)
- oikuttelevaan ukkoonsa lopen kyllästynyt ja väsynyt-
kui noin pahaks on tilanne menny ?
No se on semmosta, ainakin mulla että mitä enemmän toista rakastan sitä pahemmin sattuu kun toinen kohtelee mua kuin "mitä tahansa roskaa". Eikä niin kuin ihmistä jota rakastaa. Tyly asenne ja pahat sanat sattuu, eikä niitä jaksa loputtomiin antaa anteeksikaan.
Mut viel kaikesta mielipahasta huolimatta, yritän.
Onkohan kaikki tapahtunu teillä vähän liian nopeaan..et ole/ette ole oikeasti kunnolla oppinu tuntemaan toista.
Ei ollakaan. Nyt sitten sukset menee ees taas ristiin jne.
Sit kun viel on erilaiset käsitykset siitä miten asioita ilmaistaan. Ylimielisyys on rasittavaa.
HIrveästi miikkoja! Ihmiset eivät taida "kompata" pötköleipää. Ja millainen neandertaali miikkaa oliiviöljyn ja basilikan?
(reps)
Ja Nesca on ihan käsite, niin kuin on Ninja.
Aina kun mä juon Nescaa, mä matkustan. Se on niin verissä, sulavina muruina.
(reps)
Keitä kunnon pannusumpit!
Ehkä porukat eivät olleet samaa mieltä siitä, että simppeli yksinkertainen olisi yhtä kuin sinä.
Miehellä on sanvarastoa enenmmän kuin kaikissa säteissä yhteensä.
Miten jonkun OneMan sätti voikin ärsyttää joitakin näin?
En tiiä, mutta pidin aloitusta huumorina. Sä et ole simppeli täältä katsottuna.
Mut en tullut (aamulla) kommentimaan, vaan annoin sun ilotella rauhassa.
Näitä on hauska lukea.
Viimeinen lauseeni oli tietysti vitsi.
Siis tää koko sätti on vitsi tai ainakin huumoria.
Ja huumori-kin on makuasia.
Ei ole pakko avata ketjua, jos kirjoittaja ei kiinnosta.
Mitä näitä ihmettelemään.
Simppeliys helpottaa elämää. Mutta ei Nescafeeta pliis, vaan puuhellan päälle vanha kunnon mutteripannu tai tavallinen kahvipannu kuten muistaakseni tässä.
http://www.youtube.com/watch?v=8ywuF-N8xXQ
Ei tää ainakaan. Suomen historiassa on liian monta merkkihenkilöä, jonka kunniaksi isänmaallinen lähitalon isäntä tykkää otattaa schschnapsit. Raskasta näin kun en ole lahtareiden mukulia :p
http://cloud3.lbox.me/images/384x384/201304/naisten-sexy-leopard-pitkahihainen-pyorea-kaula-mekko-bust-86-102cm-vyotaro-58-79cm-hip-90-104cm_haabaz1364983543952.jpg
Ah, en ymmarrä. Miehen logiikalla Nescafesta kissaeläimiin.
Ei se mitään. Patonkisi ymmärtää.