Auttakaa Aloittelijaa

Avuton maalainen

Elikkäs olen kolmetoista vuotta vanha poika. kengän koko 43, sopisiko tuollainen setti minulle:

Value Trucks trukit

Lamina OG8 7.75]dekki

Aste Rannerengas renkaat

laakerit on jo Abec-7
Sitten temppuihin osaan nyt vain ollien (sekin on surkea) jota olen harjoitellut kaverin laudalla. sen harjoittelu jatkuu, mutta entä sen jälkeen en tiedä mitä harjoitella seuraavaksi. Laittakaa temppujen nimiä, niin katson sitten vaikka YouTubesta.

9

254

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mää tiärän kyllä

      oioioi onpas sulla iso kengän numero oot varmaa aika kova jätkä (tunnen kyllä yhen jolla on isompi kengän numero) ei noilla kamoilla mitään tee osta marketti lauta ei susta kuitenkaan tuu koskaan yhtään mitään skeittaajaa (kokemusta on) ei tolla kengän numerolla vois skeitata

      • kantsii alottaa

        Kantsii kyl alottaa ite oon kans tyttö 13 w ja tän kesän harrastanu ja moni temppu menee ja toi paketti on ihan hyvä ja ei kantsi ostaa mitää paskaa marketti lautaa nimittäin tiedän mitä siitä tulee ja pulttei saa kiristää vähä väliä ja mul on jotai videoit mun kanaval martsu200 :)


    • kantsii alottaa

      Ite oon erimieltä. Oon ite kans 13 v tyttö ni heräti ku ostin merkki laudan onnistu paremmin oon ny tän kesän harrastanu ja osaan ollie,bs ollie ja kaikkii muit pikku juttui mut se on vaa edenny sil et tyylii joka päivä oon harjotellu ainaki tunnin

      • kantsii alottaa

        Ja munkin kenkä on 41 ostaa vaan sopivan koko sen laudan ja jos haluut ni mul on jotai videoit youtubes nimel martsu200


    • jabou

      No siis jos olet tuollaisella setillä kokeillut ja olet sitä mieltä että se on kaikista sopivin, niin ei muuta kun hommaa tuo setti ja sitten rullaamaan! :) Itsellä on myös kengän koko 43 ja olen aina vetänyt 7.625 kokoisella laudalla ja nyt vasta myöhemmin siirryin 7.75.

      Ollien lisäksi voisin suositella jotain vaikka, pop shove it, fs ollie ja bs ollie, fakie half cab, fakie pop shove it. Ja fakiesta nyt kannattaa muutenkin kokeilla kaikkea jännää. Sitten voi vähitellen siirtyä harjoittelemaan flip temppuja. Tai miten nyt itse parhaalta tuntuu :)

      Olliee kannattaa harjoitella ahkerasti :)

    • lami2

      onks zero hyvä

      • Braillefan

        Kannattaa katsoa youtubesta braille skateboardingin videoita. Ovat todella hyviä. Sieltä löydät myös paljon temppuja joita kannattaa opetella ja missä järjestyksessä.


    • skeittari1

      moi! kannattaa alottaa ja ihan ok setti... tiedän yhen kaverin joka on 11v kuten minäkin niin sillä on kengän koko 42 ja skeittaa : )

    • Sellast

      Tota mikä tempun vois harjoitella ollien jälkeen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      381
      5360
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1122
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      102
      875
    4. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      801
    5. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      783
    6. Haikeaa miten kaikki meni

      Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
      Ikävä
      56
      757
    7. Kuinka monesti olet itkenyt?

      Kuinka monesti olet itkenyt kuluneen viikon aikana toisen ihmisen takia? Itse itken joka kerta, kun joku sanoo jotain i
      Sinkut
      132
      753
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      56
      734
    9. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      43
      719
    10. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      46
      718
    Aihe