Kerran pettänyt mies

Onko täällä "kunnollisia" miehiä, jotka ovat tavanneet vaimonsa todella nuorena ja olleet elämänsä vain yhden naisen kanssa? Sellaisia jotka ovat olleet vuosikausia vaimonsa kanssa yhdessä, mutta kerran hairahtuneet pettämään? Ällöttääkö toinen nainen jälkikäteen vai ajatteletko häntä lainkaan?
2174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miehelleni kävi vastaavasti. Tapahtumista aikaa n.11 kuukautta, suhteen paljastumisesta 8 kk.
Perhekriisi on edelleen päällä ja minä, vaimona käyn psykiatrilla. Miehen on vaikea puhua asiasta, koska se inhottaa ja ällöttää häntä. Uskon hänen tunteisiinsa, itkua ei voi teeskennellä.

Äänestä
  • Itkettääkö häntä se, että petti sua, ällöttääkö se toinen nainen vai itkeekö, kun jäi kiinni? Siinäpä pohtimista. Jos mies ei halua puhua asiasta, veikkaan viimeistä vaihtoehtoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tynyttep kirjoitti:

Onko täällä "kunnollisia" miehiä, jotka ovat tavanneet vaimonsa todella nuorena ja olleet elämänsä vain yhden naisen kanssa? Sellaisia jotka ovat olleet vuosikausia vaimonsa kanssa yhdessä, mutta kerran hairahtuneet pettämään? Ällöttääkö toinen nainen jälkikäteen vai ajatteletko häntä lainkaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu