Naiset, olkaa varovaisia ei kristityissä maissa. Teillä ei ole oikeuksia, vain velvollisuuksia.
Norjalainen nainen on tällä viikolla saanut Arabiemiraattien Dubaissa vankeustuomion avioliiton ulkopuolisesta seksistä.
Marte Deborah Dalelv, 24, ilmoitti raiskauksesta poliisille Dubaissa, mutta päätyi itse vankilaan, kirjoittaa norjalaislehti Verdens Gang. Dalelv kertoo VG:lle joutuneensa vuodeksi ja neljäksi kuukaudeksi vankeuteen muun muassa avioliiton ulkopuolisesta seksistä, alkoholin nauttimisesta ja väärästä ilmiannosta.
Norjalainen nainen on tällä viikolla saanut Arabiemiraattien Dubaissa vankeustuomion avioliiton ulkopuolisesta seksistä.
Marte Deborah Dalelv, 24, ilmoitti raiskauksesta poliisille Dubaissa, mutta päätyi itse vankilaan, kirjoittaa norjalaislehti Verdens Gang. Dalelv kertoo VG:lle joutuneensa vuodeksi ja neljäksi kuukaudeksi vankeuteen muun muassa avioliiton ulkopuolisesta seksistä, alkoholin nauttimisesta ja väärästä ilmiannosta.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Oletpa törkeä.
Jos vaikka meni työmatkalle ja tuli raiskatuksi?
Ei ole oikein tälle naiselle.
Ei ole oikein islaminkaan mukaan.
Joudut vielä vastuuseen herjauksistasi, ennemmin tai myöhemmin.
Mieti ennenkuin puhut roskaa ja ilkeilet.
Saiko mies minkäänlaista tuomiota?
Ovatko naiset vapaata karjaa joita voi raiskata?
Joku Hommaforumilainen "Marjatta" taas provoilee...
Uutinen ei kerro.
Mutta lisäksi Dalelv sai Qatarissa sijaitsevasta työpaikastaan potkut epäsoveliaan käytöksen takia. Dalelv oli Dubaissa työmatkalla.
Tänään tulee televisiosta dokumentti joka kannattaa katsoa jos kiinnostaa tietää millainen asema oikeasti naisella arabi maissa.
Ulkolinja: Arabikevään unohdetut naiset
Yle TV 1 | to 18.7. klo 22.05 - 23.00
Turkki on gender gap-tilastossa sijalla 123 eli vielä monien arabimaidenkin takana.
Turkki on tasa-arvon likaviemäri....
Olipa tosi järkyttävä ohjelma .ei uskos että nykypäivänä voi olla tollasta.Muslimimiehethän on täysiä sikoja.
Näiltä palstoilta ei totuutta löydä. Maan sisäisistä asioista kertovista dokumenteista voi löytää totuuden jyvän.
YKn gender gap-tilaston mukaan maailman toiseksi tasa-arvoisin maa Islannin jälkeen.
Turkki esimerkiksi on sijalla 123.
Pienenä sivuhuomautuksena, että Kauko Aasian maista Filippiinit on sijalla 8 siinä jää monta länsi maata taakse, maa jonka naisia yleistämällä tälläkin palstalla muutaman akan ja ukon taholta on halveerattu parhaansa mukaan. Filippiinien ainut ongelma on köyhyys ja korruptio, silti ihmiset sijoittuvat onnellisuuden ja tasa-arvo mittauksissa korkealle.
Suomalaisnaiset ovat vihdoinkin tajunneet, että se heidän niin kaipaamansa tasa-arvoisuus löytyy muslimimaista.
Se selittää samalla heidän yhä kasvavan maniansa muslimimiehiin, sillä vain muslimimieheltä he voivat saada täydellistä tasa-arvoa.
Aika karmeeta kun poliisikaan ei puutu raiskauksiin, kähmivät naisia jopa itse.
Jokainen nainen kyllä löytää miehen maasta jonka kulttuuri estää esiaviollisen seksin. Nehän kähmivät miehiäkin himoissaan, kyllä tuolla asenteella olevat miehet ottavat vaikka 150kg painavan neitokaisen pumppu patjakseen.
humalassa, hotellissa, työkaveri. Mitään raiskausta ei ole tapahtunutkaan. On ollut seksiä ja idiootti länsimaalainen tyhmä akka.
Missä on miehen vastuu?
Jotkut naiset ihannoivat tuollaisesta kulttuurista tulevia miehiä mutta mitä tämän naisen "mies" tekee suojellaakseen norjalaista naista.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2013072017282569_ul.shtml
Oikeustaju on noissa maissa täysin naisvastaisia.
Mies on muslimi jonka säännöksiin kuuluu ettei voi harrastaa esiaviollista seksiä joten hänen kuuluisi mennä vankilaan jo siitä syystä että harrasti sitä.
Norjalainen nainen taas ei ole koskaan luvannut edes jumalalle olla harrastamatta esiaviollista seksiä. Nyt kysymyksessä on raiskaus, mitä väärää nainen on tehnyt saadakseen 16 kuukauden vankeustuomion.
oppivat olemaan menemättä muslimimaihin.
Naisten länsimaissa yleisesti käyttämä kikka, yhdessä vietetyn illan jälkeen seksi ei onnistunutkaan odotetulla tavalla niinpä se muutetaankin raiskaukseksi, ei onnistu arabimaissa.
Lukekaa juttu huolella ja huomatkaa, että Norjalainen valkoihoinen nainen oli humalassa työkaverin kanssa hotellissa jossa harrastivat seksiä ja näin ollen teki aviorikoksen. Ei tilanteesta tee raiskausta se, että nainen on ilmoittanut raiskauksesta. Oikeus katsoi, että naista ei ole raiskattu vaan hän on pettänyt aviomiestään. Näin ollen ko. maan lain mukaan nainen joutuu vankilaan mikä on ihan oikein. Ei ole ensimmäinen ulkomaalainen joka rikkoo ulkomailla lakia vastaaviilla seuraamuksilla.
Mitä tapahtui miehelle?
Oikeus katsoo kaiken pahan asuvan huorahtavassa länsimaalaisessa naisessa jonka kuuluukin olla kaikkien käytettävissä. Tuollaisen kuvan sai myös tuosta Egyptistä tehdystä dokumentista.
Jaa, olitko siellä mukana raiskaamassa, kun olet asioista hyvin perillä? On niitä toisenlaisiakin lakeja, vaimon kotimaassa annettiin raiskauksesta aikoinaan kuolemantuomio, nykyään elinkautinen.
Eikä se tee siitä muuta vaikka kuinka peukutatte miinusta. Samoin kuin ei haureus oo raiskaus vaikka kuinka huutaa "raiskaus, raiskaus". Sovellatte näköjänsä samaa periaatetta myös täällä peukkujen muodossa. NOOooo jokainen taaplaa tyylillään. Peukuta samalla elämäs raiteilleen - ehkä se toimii. Ehkäpä ei kuitenkaan.
Eikä se tee siitä muuta vaikka kuinka peukutatte miinusta. Samoin kuin ei haureus oo raiskaus vaikka kuinka huutaa "raiskaus, raiskaus". Sovellatte näköjänsä samaa periaatetta myös täällä peukkujen muodossa. NOOooo jokainen taaplaa tyylillään. Peukuta samalla elämäs raiteilleen - ehkä se toimii. Ehkäpä ei kuitenkaan.
Ei tokikaan, vaan kummallista on sinun tulkintasi tapauksesta. Missä kohtaa ilmeni tämän naisen olevan naimisissa? Uutisessa sanotaan hänen syylistyneen avioliiton ulkopuoliseen seksisuhteeseen, joka on eri asia kuin aviorikos.
Alkoholin nauttiminenkin on vähän kakspiippuinen juttu, sitähän on kuitenkin yökerhoissa ja joissakin hotelleissa tarjolla, et on kielttyy, mut sit toisaalta ei ole kielettyy, kaksinaismoraalia. Dubaihan on paikka jonne kunnon muslimi voi mennä harrastamaan syntejään, koska se yläkerran kaveri ei näe sinne.
Muutenkin asenteesi raiskauksen vähättelemisessä on minusta aina hälytyskello isolla H:lla nimittäin tietyn tyyppiset hemmot vähättelee tämänkaltaisia rikoksia.
Marte = hora = fängelse
Aviorikos on syntiä. Se kannattais ymmärtää kotosuomessa myös.
Yhteenveto lienee selvä.
Suomen valtion tulisi rahoittaa pussien tyhjennys toimintaa. Naiset jotka haluavat antaa röpsäänsä muslimeille voisivat saada siitä rahallisen korvauksen. Raiskaukset vähenisi.
Muslimeille tämä tulisi olla ilmaista. Naisen tulisi olla näyttelijä ja hiukan vastahankaan laittava, muuten mies ei kiinnostu seksistä.
Muslimimiehethän saa tehdä mitä huvittaa , eihän mikään laki koske heitä.Jokainen musliminainen on varmasti neitsyt kun menee naimisiin ,monikohan muslimimiehistä on koskematon ,tuskin kukaan.
Eiköhän moni suomalainen turistinainen harjoita pussin tyhjennys toimintaa.Voi päätellä siitä kun lukee tätä palstaa.
Kyseisessä uutisessa ei puhuta aviorikoksesta vaan avioliiton ulkopuolisesta seksistä, tällä tarkoitetaan seksiä ennen avioliittoa joka siis kielettyä. Koittakaahan huru ukot ny pysyä housuissanne.
muslimiehet siitä huolimatta suosittuja suomaalaisten naisten keskuudessa?
Kyllä vaan, hyvin suosittuja. Se on se kuuluisa naisen logiikka.
"Kyseisessä uutisessa ei puhuta aviorikoksesta vaan avioliiton ulkopuolisesta seksistä"
Joopa joo - Kun tuntematon mies raiskaa naisen niin nainen tuomitaan avioliiton ulkopuolisesta seksistä ja monesti miehelle ei edes tule mitään tuomiota.
Afganistanin presidentti Hamid Karzai armahti joulukuussa raiskauksen uhrin, joka oli tuomittu vankilaan ”moraalirikoksesta”. Noin 20-vuotias Gulnaz tuli raiskauksesta raskaaksi ja synnytti vankilassa lapsen.
Noin 400 afganistanilaista naista ja tyttöä on vangittuna syyllistyttyään "moraalirikoksiin", vaikka he ovat enemmän uhreja kuin rikollisia, kertoo ihmisoikeusjärjestö Human Rights Watch (HRW).
Afganistanissa raiskkajat yleensä selviävät ilman tuomiota kun taas raiskauksen uhrit on vangittu, koska heidän on katsottu harjoittaneen avioliiton ulkopuolista seksiä.
Kuinkakohan monta tapausta HRW oikein on käynyt läpi. Kun teini-ikäisten hormonitoiminta tiedetään, luulisi 400 raiskattua kohden olevan n. 400 000 vapaaehtoisesti seksiä harrastanutta naista ja tyttöä. Jotenkin kuitenkin epäilen, että kaikki esiaviollisesta ja avioliiton ulkopuolisesta seksistä kiinni jääneet afgaanitytöt ja naiset ovat raiskauksen uhreja. Nyt vain pitäisi tietää mitä se tarkoittaa oikeasti. Välillä kannattaa vähän lukea rivien välistä.
Maassa maan tavalla.
Ensinnäkin, väärä ilmianto tarkoittaa sitä, ettei mitään raiskausta tapahtunut. Toiseksi, alkoholin nauttiminen on siellä ihan samalla tavalla kiellettyä kuin huumeet meillä. Jos somali jää täällä poliisin pikatestissä kiinni kannabiksesta, aletaanko netissä parkua miten väärin on, että täällä tuomitaan kannabiksesta, vaikka se on tuolla ja siellä sallittua eikä rikos laisinkaan? Kolmanneksi nainen armahdettiin eli tässä oli paljon melua tyhjästä. Itse kyllä olisin mieluummin nähnyt valheellisen raiskaussyytöksen tehneen naisen telkien takana. Halveksuttava rikos etenkin maassa, jossa tuomioilla voi ihan oikeasti olla merkitystäkin.
kuole nuorena ja vittumaisella tavalla.
Naisen vangiinasta löydettiin miehen siemennestettä, tapauksella on myös todistajia. Mies ei saa harrastaa esiaviollista seksiä.
Miten voi olla vaikea ymmärtää sitä että mies on syyllinen?
Taidat olla naisvastainen, aivan kuten kyseinen uskonto.
Ensinnäkin, fyysiset todisteet ovat osoittaneet, että raiskaus on tapahtunut. Toiseksi, Dubaissa pitemmän aikaa asuneena voin kertoa, että siellä juodaan yhtä lailla kuin missä tahansa suurkaupungissa - poissa silmistä - ja suuren osan tuonkin hotellin vieraista olisi voinut viskata vankilaan heti etuovelta. Kolmanneksi, ilman tuota melua nainen olisi jäänyt virumaan vankilaan; nyt oli emiraatin etu perua kaikki ja hyssytellä koko tapaus unohduksiin.
Raiskauksen tehnyt naisen sudanilainen pomo tuomittiin 13 kuukaudeksi vankeuteen.
Olenko ymmärtänyt biologiantunnilla jotain väärin, jos en automaattisesti yhdistä emättimessä olevaa siemennestettä raiskaukseen?