Mistä löytää mies jos nainen on yksinäinen tai välillä tuntuu siltä kun kaikki kaverit jo seurustelee, epävarma ja epäsosiaalinen tällä tarkoitan sitä, että olen hiukan ujo? Tai sitten pitää vaan totutella että tulen olemaan lopun elämääni yksin pitää tyytyä yhden illan suhteisiin saapahan edes joskus läheisyyttä. Ja kyllä tiedän, että säälittävää on. Tuntuu vaan, että joka paikasta olen sitä miestä etsinyt mutta sitä ei löydy alkaa tulla jo epätoivoiseksi. Mitä vanhemmaksi tulen sitä miehet on jo ehtiny perustaa perheen tai kaikki hyvät miehet on jo varattuja.
Yksinäinen
nainen 89
6137
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Lisään vielä sen, että olen eronnut viime vuoden lokakuussa edellisestä suhteestani ja siskoni erosi samoihin aikoihin niin hänellä oli jo seuraavana kuukautena uusi mies mutta minulla ei ole tähän päivään mennessä ollut joten mitä teen väärin?
Samaa olen miettinyt et mistä löytää nainen kun itse olen yksinäinen mies. Kaikki kaverit ja tutut ja velikin seurustelee ja minä olen yksin ollut jo pitkään. Baareissa kävin joskus ja kaikenlaisissa tapahtumissa mut ei naisia kiinnosta tutustua ja sit niillä on hirveesti vaatimuksia et ei perässä pysy. Taidan van olla yksin loppu elämäni. Treffeille olen pyytänyt naisia mut ne kääntää vaan selän.
Älkää yksinäiset lannistuko, vaikka välillä tulisikin pakkeja, jatkakaa vaan etsintää!
t tee mitään väärin mut olet vaan nirso. Miehiä on pilvin pimein joten etsit varmaan sitä unelma miestäsi joka on komea ja siksi et löydä ketään.
Eniten tässä harmittaa se, että itse olin ihastunut erääseen mieheen joka on 25 ja itse olen 24 niin sitten tulee 18 vuotias tytön hempukka ja vie hänet voiko säälittävempää olla kun ei saada oman ikäistä seuraa?
No tuskin se kauaa sen 18 vuotiaan kanssa on. Muutaman panon kun saa niin kyllästyy. Sellasii useimmat miehet on ja on vaikea löytää sellanen joka haluaa sitoutua pitkään suhteeseen.