Nuoret tytöt tykkää nykyään keski-ikäisistä miehistä. Mies on parhaillaan 45-vuotiaana.
Keski-ikäinen mies
vanha kansa todennut
35334
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Ja nainen 13-vuotiaana.
Riippuu naisesta. Jotkut on jo aika läskejä 13-vuotiaana.
Miehetkö sitten ei? :D
Aivan. Onhan se todettua, että miehistä 20-vuotiaista miehistä ylipainoisia on jo 40% kun 20-vuotiaista naisista ylipainoisia on vain 20%.
Eiköhän nämä vanhemmista miehistä pitävät nuoret naiset ole edelleenkin pelkkä vähemmistö. Vaikka moni vanhempi mies haluaakin uskotella itselleen toisin. ;)
" Mies on parhaillaan 45-vuotiaana. "
-Tuokin riipu ihan miehestä.
Arvaa miks ne nuoret nykyään tykkää vanhemmista ? Nykyään tykätään kaikesta krääsästäkin enemmän ja tykätään bilettää enemmän ja siihen tarvitaan massia enemmän ja vanhoilla ukoilla sitä on enemmän siks ja vanhat keski-ikäiset miehet ei nykyään tajua edes olevansa vanhoja vaan nykyään niitä saa pokattua herkemmin. Äiti kertoi että ennenvanhaan ei olisi voinut suhteilla niin ja ukotkin olis passittanut nuoren likan kotiinsa.
Ei mitkään nuoret, ei kukaan isänsä ikäisistä kiinnostu.
Mutta joo noin 45 on aika hyvä ikä ihmisellä, miehellä ja naisella noin yleensä. On aikuinen, mutta ei vanha. Useimmilla on lapset jo aikuisia. On vapaa tekemään mitä haluaa JA jaksaa vielä tehdä mitä haluaa.
Kyllä minäkin suorastaan odotan sitä aikaa.
Nuoret tytöt tarkoittaa alaikäisiä. Tytöt kasvaa naiseksi.
Tuskin alaikäiset haluaa keski-ikäistä elleivät halua käyttää hyödyksi.
Tapasin naisen jolla oli miehen ikävaatimus 30-45 vuotta ja nainen itse oli 18 vuotias. Harrastimme seksiä. ilmaisesti nuoret haluu vanhempaa. itse olen yli 30v.
Itse oli jotain liki 40 vuotias kun 16-17 vuotias tyttö yritti iskeä, en kehdannu noin nuoren kanssa alkaa vehdata. Tyttö oli aikuisempi kuin useimmat 25-30 vuotiaat.
Naiset haluavat varakkaan miehen, siinä se. Kaupungilla näkee nykyisin paljon pareja, joilla miehen ja naisen ikäero on suuri, silmämääräisesti yli 20 vuotta. Naiset ovat huomanneet, että vanhemman miehen kanssa olo on helppoa. Mies maksaa. Ja kun nykyisin suhteet eivät muutenkaan kestä kovin pitkään, niin miksei irrottelisi vanhemman miehen kanssa muutamia vuosia.
Joo, mikäs siinä, jos kummankin maailma paranee yhdessäolosta. Lisäksi neljän suuren suomalaisten seksitutkimuksen mukaan ihanteellinen ikäero on juurikin 20 vuotta miehen ollessa vanhempi [ Kontula, O. "Halu & Intohimo", Väestöliitto/ Otava 2008]. Ja muualta maailmasta löytyy tutkimuksia, joiden mukaan suhteen kestävyys korreloi positiivisesti ikäeron kanssa miehen ollessä jälleen vanhempi.
Elämä on kummallekin helpompaa.
Siinä tutkimuksessa todettiin että 20-vuotias nainen ja 40-vuotias mies vastaavat seksihalukkuudeltaan toisiaan. Ei yhtään mitään muuta, ei kannata laajentaa tuota omiin tarkoituksiinsa. Nainen ei ole vielä halujensa huipulla ja mies on tuossa iässä taas jo sen verran haluiltaan ja kyvyiltään laimentunut, että halukkuushetket kohtaavat. Ja tokihan tämäkin on noin keskimäärin, yksilöiden välillä on tietysti isommat erot.
Ai että sieppaa nämä jotka niin mukamas viittaavat tutkimuksiin, mutta eivät osaa niitä edes lukea.
Vanha ja varakas mies on helppo ja kätevä valinta. Ei oo rahasta pula sekä voi kaupasta ostaa mitä tuotteita tahansa. Ei mikään ihme, että niin moni nuori nainen seurustelee vanhojen miesten kanssa vakavissa parisuhteissa. Ei tarvii kenenkään opintotuki äijien kanssa olla tekemisissä ketkä on yhteiskuntamme köyhimpiä. Eihän sellaisten kanssa elämä voi olla laadukasta tai kivaa. Naiset haluaa ulkomaanmatkoja sekä laadukasta luxus elämää ja rahaa. Vanha ja varakas mies tarjoaa kaiken tämän.
Nykyään olen huomannut, että todella moni nuori nainen seurustelee sellaisten miesten kanssa ketkä ajaa autolla ja on asunnot sekä kaikki jo valmiina.
Tiedän vaikka kuinka paljon naimisissa olevia nuoria naisia vanhojen miesten kanssa. Rahalla on merkityksensä sekä yhteiskunnallisella ja ammatillisella asemalla naiselle. Ikäeroa saattaa olla 30 vuotta tyyliin. Naisille on tärkeintä että löytyy pätäkkää. Eihän tyhjätaskujen kanssa elämä ole kun yhtä helvettiä päivästä toiseen.
Vaatimustaso on nykyään aivan toista luokkaa kuin ennenvanhaan.
Ja sellaisia miehiä on oikeasti olemassa ketkä pystyy ostamaan esim kaupasta minkä tuotteen tahansa kaupan hyllystä.
Uutinen sulle: sellaisia naisiakin on. Mutta ei se mikään meriitti ole, nykyisin on coolimpaa kuluttaa järkevästi. Sellaista itsekin arvostan.
Hullu. Itse mieluummin tappaisin itseni, kuin menisin naimisiin rahasta, tai edes parisuhteeseen minkäänlaisen kanssa rahasta. Jos naisella on aivot, nainen voi kunnioittaa itseään vaikka asumalla vuokramurjussa, koska jos nainen vaan on rehti se on täyyyyysin paljon parempi sosiaalinen status naisella, joka vaikka on köyhäkin, jos ja kun on akateeminen ja rikostaustaa omaamaton. Luis mulkkelsien käsilaukkuja haluaa vaan h*orat. Tavis tajuaa, että raha ei kasva puussa, ja että ihan ok elämä on sekin, että on TAVIS.
Mä en ainakaan ikinä sanoisi edes päivää ihmiselle, joka käyttää termiä "pätäkkää". Alaluokan kielenkäyttöä. Mulle miehessä olisi tärkeintä, että ei laita mua maksamaan omia kustannuksiaan ja ettei ole kiinostunut rahasta, paitsi verovelvollisuuksiensa ja rehdisti asioiden hoitamisen muodossa. Tästä syystä ei juuri ole parisuhteita ollutkaan, koska kun jo aikoinaan seurustelin yhden akateemisen kanssa, jolla mun silloisiinkin tuloihini nähden oli ehkä kymmenkertaiset tulot, niin että kun sellainen p*skasäkki alkoi urputtaa siitä, että hän joutuu maksamaan enemmän yhteisiä sarunnaisten illanviettojen ruokakustannuksia kuin mä silloin opintotuella elävä opiskelija, niin on aivan varma, että sanoin ei, kun tyyppi kyseli, että mitäs jos meillä olisi lapsi. Muutenkin oli ihan mammari. Löytänyt varmaan uuden lypsettävän sekin sittemmin, jonkun daijun akan, joka levittää vielä ketaratkin huonon seksin vuoksi...
Mä en koskaan suostuisi parisuhteeseen minkään muunlaisen ihmisen kanssa, kuin sellaisen kanssa, jonka mielestä on ok., että ei asuttaisi samassa taloudessa ja jonka mielestä olis ok., että ei välttis kersoja tai etenkään mitään yhteisiä lainoja. Lisäks sais olla kulttuurityyppi, joku tosi fiksu, koska en jaksa tyhmiä. Nettiin en seuraa etsimään lähde, koska minusta on ihan yhtä ok. olla vaikka koko elämä yksin, kuin että hakea jotakin v*tun miestä. Ainoat tilanteet, missä miehettömyddestäni olen kärsinyt, on ehkä ne, missä jotkut urputtaa että miks sulla ei vielä ole perhettä ja osa on vastenmielisiä, kun ne luulee, että muka joka naisen suurin toive on löytää mies tai ylipäätään perustaa perhe. En ole koskaan kärsinyt sinkkuudestani, vaan nautin siitä! Pikemminkin säälin, kun katson joitakin lapsiperheellisiä ja niiden elämän kärsimysnäytelmää, että kun ei ikinä ole vapaa-aikaa ja aina joku inisemässä korvan juuressa,mutta tukien vuoksihan monet perheet perustaakin Suomessa, eikä rakkausliittoihin.
Naiset joilla on ollut rakastava ja hyvä isäsuhde lapsuudessaan, en usko että kukaan sellainen nainen perustaa omanarvontuntoaan parisuhteisiin tai ylipäätään mitenkään miesten varaan. Mun oma isäni ainakin hyväksyisi minut, vaikka olisin koko elämäni perheetön sinkku. Se tosin onkin mies, joka tuo vaimolleen Naistenpäivänä ruusuja. Ja te juntit Suomi24-kirjoittajat todennäköisesti ette edes tiedä, mikä on Naistenpäivä, säälin teitä...
Naisen aivot ajattelee että ihanaa tuo on vanha mies ja tuolla on jo kaikkea ihanaa valmiina sekä hän ajaa autolla ja on asunnot sekä kaikki se laadukkuus ja ihanuus valmiina, mitä naiset toivovat mieheltä. Naisen aivoissa tapahtuu kliks, kun tajuaa mitä kaikkea ihanaa tuolla vanhalla miehellä on tarjotakaan minulle. Oi ihana vanha mies lähdetään ihanalle Ulkomaanmatkoille ja syömään luxus ruokia. Nuori nainen ajattelee myös joo nuo minun opiskelu tuttuni mieshenkilöt on vaan tollaisia köyhiä opintotuki miehiä kellä ei tee yhtään mitään, kun köyhiähän ne on. Mutta ihana vanha ja varakas mies tarjoaa minulle sitä kaikkea ihanuutta ja nautintoa sekä luxusta arkeeni ja haluan tasokasta ja laadukasta elämää.
Mikään ei ole niin helppo sekä hyvä valinta, kun vanha ja varakas mies. Kaikki se laadukkuus jo valmiina ja ei muuta, kun nautitaan elämästä nainen ajattelee.
Ja mitäs vikaa siinä ajattelussa on? Milää perusteella tuota ajattelutapaa syyllistetään. Naisen tulee ajatella jälkeläisiään aina ensimmäisenä. 40-60 vuotias mies siittää siinä missä finninaamapoikakin, mutta puitteet ovat jo kunnossa.
Älkää te nuoret miehet pelätkö. Yhtenä päivänä tekin olette keski-ikäisiä ja varakkaita ja sitten voitte ottaa nuoren naisen Mersun apukuskin paikalle.
Nuori mies kuvittee jostain syystä, että naisen pitäisi olla kauhean rakastunut juuri häneen, aivan samoin kuin nuori mies on sekaisin tästä nuoresta naisesta. Mutta kun ei se mene niin. Uros on ohjelmoitu haluamaan naarasta, mutta naaras onkin ohjelmoitu haluamaan perheen. Nainen ei ole koskaan kiinnostunut miehestä itsestään vaan siitä, mitä mies pystyy naiselle tarjoamaan. Tämän kun ymmärtää ja hyväksyy, niin peti ei ole kylmä eikä liian suuri.
Lisään vielä tämän: Jos mies kaipaa naiselta pyyteetöntä rakkautta, niin mitä muuta se on kuin äidin kaipuuta mieheltä. Sellainen mies ei miellytä naista. Naiset rakastava varmoja ja menestyviä miehiä.
Lopeta siis nössöily ja muitten osoittelu. Tee jotain!
Tuksu ja kaltaisensa hyvinkin ajattelevat näin, mikäs siinä jos sellaisista tykkää. ;)
"Muitten" osoittelu.. että minua ällöttää sun vainoajan verbaalinen kielenkäyttö. Ovela sä olet, mutta yksinkertaisuuttasi et voi salata. Kömpelöys verbaliikassa, todella noloa. Minkä takia muuten minut halutaan osallistaa tässä Suomi24:a aina keskusteluun, missä kunniallisia iäkkäitä miehiä solvataan? Rikollisuus internetissä on todella surullinen asia. Kun aikoinaan kerroin omalle isälleni, että saan tappouhkauksia tässä Suomi24:a, hän sanoi minulle vain, että miksi sä kirjoitat epämääräisiin paikkoihin, että etkö sä tajua että netissä on rikollisia...Näemmä on rikollisia, kun ette jätä sivullisia nettiherjamiselta rauhaan.
Millasesta taustasta muuten tää joka keskusteluun teidän rikollisten tuntema "Tuksu"- nimikkeellä puhuttelemanne ystävänne on? Olen aika sangen loukkaantunut, että jopa minua on minuun kohdistetuissa herjaus-ja pelottelukirjoituksissa väitetty julkisissa herjauskirjoituksissa Johanna Tukiaiseksi, kun tässä tälleen olen nimettömänä kirjoittanut tuntemattomille teille tässä Suomi24:a. En ymmärrä, että vaikka miten haluatte ystäväänne Johanna Tukiaista mainostaa, niin kai te sentään akateemisen yliopisto-opiskelijan voitte jättää sellaisen solvauksen ulkopuolelle? Olen itse ollut aina sitä mieltä, että Johanna Tukiainen on julkisuuden uhri. En juuri lue hänestä kertovia juttuja, ja minusta hän on fyllihuulineen ja tekotukkineen ruma, mutta ei sekään ihminen ole kenellekään niin mitään pahaa varmasti koskaan tehnyt, että hänet saisi vapaasti netissä tehdä pelleksi. Tai että vielä säälittävästi yrittää kärttää rahaa vaikka mun tyyppisistä, joka en edes lue Tukiaisen edesottamuksista. Olen kuule sitä mieltä, että Tukiainen saa ihan vapaasti olla, kunhan jättää minun tyyppiset ainakin taloudelliselta intresseiltä rauhaan. Oon nimittäin aika varma, että just sellaset nettinarsistit oikein keräilee netistä tavisten juttuja, missä heidän nimensä mainitaan tai jos ei mainita, ne keksii itse tekaistuja tarinoita tai draamoja ympärilleen. Monestakin varmaan hekuymallinen tarina olisi vaikka se, että gradua vaillle valmis ylioopisto-opiseköija olisi kuollakseen kateellinen Johanna Tukiaiselle,*reps* ( no ei pidä paikkaansa)
Säälittää se Tukiainen, uus Matti Nykänen. Nykänen kun on nyt sekin kai ihan kondiksessa, niin tää tekoplastiikkavapaaehtoistekotissi-isoutare fyllihuuli on sitten kaikkien pilkan kohde. Mulle ainakaan kukaan ei maksa mitään siitä, että mä kirjoitan nettiin, ja onneksi niin!
Ja höpön pöpön, taas kerran! Tuntuu että sama pieni porukka kirjoittelee aina näitä samankuuloisia aloituksia ja samasta muutaman hengen porukasta näihin vastailee hupaisine väärintulkittuine "tutkimuksineen" sun muineen.
Nainen vastaa: siitä naispuolisesta tuttavajoukosta, joka on hieman vaihdellut, mutta yhteensä ollut varsin runsaslukuinen elämäni vuosikymmenten ajan, en tiedä yhtäkään naista, joka olisi ollut kiinnostunut itseään runsaasti vanhemmista miehistä. Omanikäiset kiinnostaa aina. Kymmenen vuotta vanhempi alkaa olla jo niillä rajoilla, sellaisen hyväksyy vähän pitkin hampain, ja muuten pitää natsata kyllä erityisen hyvin. Samoin on toisin päin, nuorempaan päin siis. Tosin vanhemmiten monia alkaa seksipuolella kiinnostaa ne nuoremmat miehet luonnollisestikin, ja niistähän välillä kehkeytyy jotain vakavampaakin, kun seksi sujuu niin miksei anna muunkin elämän sujua.
Nykyisin kun naiset tulevat omillaankin toimeen, voi unohtaa nuo höpötykset siitä, miten nainen etsii turvaa poikasilleen. Sitä paitsi, sitä turvaa saa nuoresta miehestä paremmin, koska tämä elää kauemmin kuin mitä jollain keski-ikäisellä on enää jäljellä, ja näin on elättämässä pidempään todennäköisemmin. Mutta tätä siis tuskin monikaan ajattelee näin laskelmoiden, vaikka totuus siinä piileekin.
Läti läti. Sä et sun tietotekniikkaronkkimisilla laissa saa horista yhtään mitään valheita. Olet varmaan psyko, kun puhut "muutaman hengen porukoista". Ainakaan tälle koneelle ei näy yhtään mitään porukoita, vaan ainoastaan julkinen nimetön tämä Suomi24-keskustelupalsta ja sikamaisia nettitoimijoita.
Itseäni ainakaan ei kiinnosta yhtään kukaan, että mitä tähän Suomi24:n tulee. EI ole mun elämänpiiin etiikalla paiskattua porukkaa kirjoittelemassa tässä Suomi24:a, viattomien vainoajat nettiherjaajat! Ja v*ttu just siksi toivoisin, että minä EN kiinnostaisi!!
Heh, ei sitä aina muista, että kaikilla ei ehkä se sama huomiokyky ole kuin itsellä. Ja kun näitä keskusteluja silloin tällöin vuosien varrella lukee, huomaa sen toiston. Taidat olla kaikesta päätellen, myös tuosta tekstityylistä, melkoisen nuori ihminen vielä, eikä silloin tietysti ole yhtä palstaa voinutkaan seurata. Minä huomaan aika herkästi samat sanankäänteet ja tekstintuoton tason ym. äidinkielellisiä seikkoja. Niistä näkee että on sama kirjoittaja kyseessä, en siis minäkään tällä koneella mitään sen kummempaa merkkijonoa näe kuin sinäkään.
Sinua ei kiinnosta Suomi24, mutta miksi sitten tänne vaivaudut peräti kirjoittamaan? ;)
No huomiopa sinä mitä vaan, mutta älä käytä mun verbaliikkaa, koska rosikseen tässä Suomi24:a kuuluu ihan muut, kuin mun kaltaiset tavikset ainoastaan ajanvietteeksi tässä Suomi24:a kirjoittamassa käyvät. Mukava kuulla, että olen mielestäsi nuori; no varmasti olenkin, kun olen 35-vuotias ja nainen, mutta siitä olen varma, että ei tällä foorumilla valheprofiileilla valehtelemassa leiki mitkään yli 45-vuotiaat. Sanankäänteistä voitais puhua sitten, jos kasvokkain keskusteltaisiin: veikkaisin sulla olevan pikkusen kapeampi sivistysanavarasto, kuin mulla ja olen siitä itseasiassa täysin varma, että kasvokkaiskeskustleussa vetäisin puihin joka urpon argumenteilla. Netissä en sitä voi tehdä, koska en voi sille mitään, että tietotekniiikkarunkkarit leikkii vääriä ihmisiä ja loukkaa minunkin kunniaa.
Koen törkeänä, että netissä kuka tahansa saa vapaasti kenenkään puuttumatta loukata kunniaa.
Miks tykkäis? Perheettömät luuserit miehet kirjoittaa Suomi24:a. Mun ikä on päälle kolmikymppinen ja mä olen nainen ja sinkku, mutta en ikinä Suomi24:a hakisi seuraa. Tuskin sitä hakevat nuoret tytötkään, tai hyvätaustaiset taivkset vanhemmat miehet erityisesti eivät he. Mitä jää jäljelle? Psykopaatit, rikolliset, luuserit...
Nyt tulikin oikein yleistettyä olan takaa..!! XD
Oliko tämä trolli/provo, vai oletko ihan aikuisten oikeasti noin vajaa, että uskot noin..?! X)
Älä kirjoita mun viestiin herjaaja, vaan aloituksia laatineille, imbesilli. Erityisen oksettava piirre on se, että kun minä kirjoittaja joka en sääntöjen vastaisia aloituksia laadi, että minut laitat sijaiskärsijäksi - mikä sitten lienetkin- jonka pitää lukea kaikki p*ska. En tiedä, etä millaiseksi ihmiseksi sinä minut luulet, että luuletko sä juntti, että mä olen joku miespuolinen karvaniska motoristikörmy rikollinen vaiko mitä sinä oikein sekoilet, mutta tiedoksi vaan sellaista, että mm. myös sinä tyhmine palstakavereinesi, olet kirjoittanut halventavia pelotteluviestejä mulle naispuoliselle tässä Suomi24:n keskustelupalstalla kirjoittavalle akateemiselle yliopisto-opiskelijalle naiselle minulle, joka en ole edes saitin jäsen, koskaan ollut, tahi missään netissä; kuten en tässäkään, henkilöllä.
Oletko oikeasti sitä mieltä, että sivullinen kuka tahansa tänne Suomi24:n kirjoittava, kuten vaikkapa minä, ansaitsisin kohtelun, missä väitetään huoraksi, Suomi24-kirjoittajien kiusaajaksi ja muuta?
Jos toi kuvan selkä ja niska ja takaapäin kuvattu salhousukroppa on sun oma, niin lopeta pelle steroidien vetäminen. Yleensä noin isokokoisilla on pieni kikkeli, surkastunut salilla käymisestä. Tollanen 130-kiloinen bodari kun rojahtaisi mun 160-senttisen siron naisen päälle, niin siitä olis kuule seksit kaukana (pelottaa ja inhottaa edes ajatella).:D Pidän hyväkoppaisista miehistä, ja mulle riittää, että mies on luonnostaan atleetti varlonmalliltaan, steroidipellet ei kiinnosta. Yleensä tosin pitkien ihmisten kanssa on aika vaikeaa, kun olen lyhyt ja hento nainen. Ottaisin mielummiin hipinkin parisuhdemielessä, kuin ketään teistä Suomi24-kirjoittajista, tai oikeasti paras olisi sellainen taviskroppainen, pitkä ja ryhdikäs, rehti miehekäs mies. Sellaiset mua eniten lähestyykin. Hullut ja nössöt ei kohdallani uskalla, kun onneksi yleensä tajuaa, että nyt on niin herkkä nainen, että ei kande kuvitella mitään alapäätä saavansa.
Onko internet mielikuvitusleikkipaikka joillekin teille Suomi24-nettikirjoittajille, missä siinä sivussa vainoamista tapahtuu ihan reaalisesti viattomia kohtaan, vaiko mitä?
Onko Clint Eastwood tässä vanha? 35v.
http://www.youtube.com/watch?v=D6bjFNMJDc4