Peräkammarin pojat

Onko kellään kokemusta seurustelusta "peräkammarin pojan "kanssa? Ja joka olisi eläke-ikäinen tai ainakin lähes?
2137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eli puhut ATM:stä.Jos haluut ol äeteenkorvike,ni mikäs siin.En ite alkais ainakaa palvelijaks/alistujaks,vaek kuink välittäes muute.
Harkihe monesti,ennenku alat pelehtii kammarin-pojan kaa.Ero tulenee,ennemmi tai myöhemmi.

Äänestä

Kannattaa ottaa. Saa samassa paketissa sekä miehen että pojan... Tai tiedä nyt siitä miehestä.

Noh, vakavasti ottaen voi olla ihan ok valinta. Suomessa ns. peräkammarin poikia halveksitaan, koska jostain syystä oletetaan että ihminen muuttaa omilleen jo melko nuorena. Sen sijaan esim. Etelä-Euroopassa miehet saattavat hyvinkin 30-40 -vuotiaina asua lapsuudenkodissaan. Ja mehän tiedämme, että eteläeurooppalainen luigi on suomalaisen naisen näkökulmasta yleensä oikea namu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei ehken kuitenkaan kirjoitti:

Onko kellään kokemusta seurustelusta "peräkammarin pojan "kanssa? Ja joka olisi eläke-ikäinen tai ainakin lähes?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu