Heippa,
pohkeeni ovat todella erikokoiset, enkä todellakaan tiedä miksi. Tämä on itseäni ärsyttänyt jo monta vuotta. Olisiko kellään mitään kotitreenivinkkejä miten voisin treenata pienempää pohjettani ja kasvattaa lihasta?
Kiitos!
Pohje-treenivinkkejä?
pohje24
1
109
Vastaukset
- ssooppii
Ehkä olet vain toispuoleinen, voimakkaan oikeajalkainen. Osallistuuko vasen jalka ponnistukseen. En usko että siihen toiseen puoleen kannattaa erityisesti keskittyä, kunhan muistaa tehdä yhtä paljon molemmilla jaloilla.
Kotona voi tehdä korokkeen päällä nousuja molemmilla jaloilla, sitten yhdellä jalalla. Koroke auttaa laajaan liikerataan. Muutenkin kaikki varpaille nousut ovat hyviä.
Venyttele ne molemmat pohjevenytykset, polvi suorana, polvi koukussa. Niitä lihaksia on siinä kerroksittain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?971968- 881380
- 1101153
- 761047
- 1211042
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57893- 47811
- 36802
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48761- 33713