no moro moro kaikille jotka lukevat tätä.
jäin miettimään yhtä asiaa, pitäisikö salilla oikeasti treenata yksinkertaisilla laitteilla? esimerkiksi: penkki (rinta), jalkaprässi(jalkoihin) käsipainoilla/tanko (kädet , hartiat ja selkä) ja vatsa painolla tai ilman?
aina kun katsoin saliohjelmia niin siinä on miljoona erilaitetta yhdelle lihakselle, hauikselle esim: smith, talja ja käsipaino jokaista 3x15 samanapäivänä
idea siis itselläni on vaikka 2jakoinen tässä on eka päivä
tiistai päivä
eka kierros
penkki 3x 8-13
selkä vapailla painoilla 3x 8-13
prässi 4x 8-13
tauko 5 min
toka kierros toinen kierros
prässi 4x 8-13
selkä vapailla painoilla 3x 8-13 o
penkki 3x 8-13
tauko 5min
kolmas kierros kolmas kierros
penkki 3x 20sek
selkä vapailla painoilla 3-20sek
prässi 4x 20sek
tiistai olis siis 3 lihastax 3 liikettäx 3 laitetta
ja sit kotiin suihkuun =)
kysymys edelleen
vastauksia1
1
97
Vastaukset
- erhh
perusliikkeet pohjalle ja "vitkutukset" päälle / lihasryhmä. TS. esimerkiksi joku jalkakyykky tai prässi kun alaraajat vuorossa ja siihen lisäksi muita jalkaliikkeitä. Penkki rintapäivänä pohjalle, ylätalja tai leuanveto selkäpäivänä jne käsien ojentajat / koukistajat voi mielestäni vaikka tehdä jokakerta selkä/rintapäivänä.(kunhan n. 48 h edellisestä treenistä. Jalat vaativat tehokkaan treenin jälkeen enemmän palautusta. Vatsat mielestäni hyvä tehdä joka kerralla. Näin meillä (45 v ja sixpack näkyy vielä..)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1127969Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4007133Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804444Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294179Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2022598Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332335- 1002299
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps202019Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11887Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11870