jos kulmakarvat sheivaa tavallisella höylällä,niin kasvaako ne takasin vai ei?mulle toi pinseteillä nyppiminen on kuolemaa.(:
Vastaukset 10
Mulla kasvaa ainakin ihan normaalisti takaisin. Sheivaan kulmakarvat, kun en jaksa nyppiä.
- vaneri
ei hyvä ihminen kulmakarvoja sheivata helvetti. ootko nähny noita 13 vuotiaita huarii kadulla, aivan kuin viisvuotiaan piirtämät kulmat, ja sitten ku meikit menee pois ni minne kulmat hävis? sheivaavat ne. HYVÄ VTUN IHMINEN ETKÖ YMMÄRRÄ ETTÄ SILMÄNYMPÄRYSIHO ON H-E-R-K-K-Ä !! ONKO KIVAA SITTEN KUN SAAT VIILTOJA JA SULLE ALKAA KASVAA PAKSUJA MUSTIA KARVOJA SINNE TÄNNE? mieti nyt vähäsen, puhutaan silmänympärysihosta eikä mistään sääristä. ja aika kömpelöö sen käyttäminenkin olis. ihan vaan mun mielipide
- mun miälipide tää
Sheivaan yläpuolelta minä!
Mulla on miesten paras gillette käytössä, eikä mitään naarmuja tule. Eikä viiltoja.
Sinne kasvaa paljon vaaleita. Alapuolelta nypin.
Vanerilla huono päivä, huono kielenkäyttö ja asenne.- Tällä tyylillä
Kyllä yläpuoleltakin saa nyppiä vaikka sanotaan ettei saisi. Olen aina nyppinyt niin alhaalta kuin ylhäältäkin jotta olen saanut hajakarvat pois ja kulmiin oikean muodon.
- vaneri
sori äiti, yritin vaan ilmasta mielipiteeni.
- Aikkutomppa<3
Sheivasin joskus kulmia mutta tuli niin hirveetä jälkeä että olen sen jälkeen nyppinyt...
- ndsefvs
No tottakai ne kasvaa takaisin. Mutta jos kulmakarvasi ovat tummat, varaudu ajamaan karvat joka päivä, sänki on aika ruma katsella.
- onnistuu kyllä
Kiristä ihoa kohtuullisesti, niin nyppiminen ei satu.
- nolostunutämmä
älå ikinä tee...juuri testasin siis ei ei ei en tiiä vittinkö menee julkiselle paikalle enää kuukauteen
- Anonyymi
jos kulmakarvat alkavat kasvamaan kovasti ja nyppimine ei kiinnosta ota käyttöön esim essencen shape & shave trio! on tehokas mutta jos vahingossa vetää kulman päältä, ei käy mitään kun kuitenkin täytyy useampaan otteeseen sheivata että varppina lähtee! maksaa n 3€ tokmannilla, on siis sheiverin tapanen mut paljon pienempi eikä tee minkäänlaisia jälkiä vaikka kui yrittää! muistakaa käyttää nyppimisen/ sheivaamisen jälkeen teidän kulmiin jotain kulmakylmäystä ns niin ei näytä kamalan punaiselle nyppimisen jälkeen, eikä läheskään satu niin paljoa jos sitä pistää ennen nyppimistä! tuotteen nimi on siis essencen after shape brow roller cooling & calming ;) löytääpi molemmat tuotteet kärkkäiseltä tai just tokmannilta! ❤️ vanha keskustelu mutta jospa tästä olisi apua muillekkin! ps sheiverissä kaks harjaa mukana sekä 3 shevausvehettä! t: opiskeleva täti kauneudenalalle!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1861573
- 851352
- 1041058
- 48899
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40783Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..10767Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83646Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.105627Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30621Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45577