tuulivoimala

Kävin marjassa untamovaarassa siellä oli täys höyry tien teossa taitaa olla jo myllyjen perustuksien kaivuu käynnissä
2127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sä oot ihan tampio. Kevyt liikenne vaatii oman reittinsä ja ihmisten turvallisuus on ollut pontimena tientekoon määrärahojen raameissa.
Provosoit tuulivoimakeskusteluun tätä kautta, mutt en aio provosoitua enkä promovoitua.

Äänestä

Kemijärven yhteismetsä kunnostaa KEMERA- varoilla (valtion tukiraha, kestävän metsätalouden varat) metsäautotietä Kuluveikonmäestä Kylmällejärvelle, jonne yhteismetsä on kaavoittanut loma-asuntotontteja. Viime vuonna kunnostettiin Kummunjärventietä samoilla varoilla, koska hakkuut alueilla ovat sitä luokkaa etteivät aikansa palvelleet tiepohjat enää olisi kestäneet puutavara-autoja. Tiekunnostuken yhteydessä on keskusteltu myös siitä, että metsätalouden tiekunnostukseen tarkoitetun valtion tukirahan käyttö ei ole luvallista ts. mahdollista tuulivoimaloiden tierakentamiseen,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tien teko kirjoitti:

Kävin marjassa untamovaarassa siellä oli täys höyry tien teossa taitaa olla jo myllyjen perustuksien kaivuu käynnissä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu