Nyt kaikki komeat ihanat sinkkumiehet hurmaamaan pettävät kakkosnaiset! Saisivat kakkosnaiset viriilimpää ja vapaata miestä useammin! Samalla perheistä poistuisi se maanvaiva ja iso ongelma! Näin parempi kaikille! Muistakaa puhua tunteista ja rakkaudesta....
pettäjillevapaakumppani
Rakkaus&romantiikka
29247
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Näin ratkeaisi monen perheen ongelma,eikä kakkosenkaan sydän särkyisi...
Hmmm...ei se kakkosnainen aina välttämättä ole se suurin "paha"...kun nuo ihanaiset aviomiehet aina välillä "unohtavat" olevansa perheellisiä ...
mitenkäs se iso ongelma joka jää sinne perheeseen ja etsii taas uuden kakkosen?
Vähän kuin olis hankkinut rotikan (mieheksi), vaikka piti ottaa lapinkoira. ;)
Sinkulla on erilaiset toiveet ja tavoittet elämältään kuin varatulla. Ottakaa vaan sinkkukakkonen, vaikeuksia on luvassa, sillä sinkku suhtautuu seksisuhteisiinsa tunteella ja suuttuu,, kun vihdoin ymmärtää olleensa vartun toimesta vain hyväksikäytetty.
Mitä ovat "pettävät kakkosnaiset"? Tarkoittanet sinkkunaisia, joilla on salasuhde ukkomiehen kanssa..?
No thanx anyway. En halua tarkertuvaa peräkammarin poikaa tai kukasta kukkaan lentelevää "viriiliä sinkkumiestä". Miksi on niin vaikeaa ymmärtää, ettei meistä salarakkaista kaikki halua 24/7-suhdetta? Mukava miesseura silloin, kun itseä huvittaa riittää. Kahden naisen loukussa oleva ukkomies on aika paljon turvallisempi seksikumppaninakin kuin itseään kaikkille jakava sinkkumies.... Puhumattakaan laadusta: kuka oikeasti haluaa sänkyynsä miehen, jota pitää kädestä pitäen opettaa tai vastaavasti sellaisen, joka kuvittelee samojen maneerien uppoavan sekä minuun että viiteen muuhun vakipanoon?
"Muistakaa puhua tunteista ja rakkaudesta" - miksi?
Siis taas olin oikeassa.Huora on aina pesunkestävä lumppu ilman tunteita!!!
Jep jep, katala munahaukka, vaaraksi ympäristölleen... ;-)
Eihän kaikki sinkkumiehet ole takertujia!!!Siinäpä se onkin. Moni haluaisi elää ns. Vapaampaa suhdetta,kuin sinäkin ja tavata silloin tällöin hauskanpidon ja mukavan ajanvieton merkeissä!!!!
Enhän kirjoittanutkaan, että kaikki olisivat takertujia - vaan vastapainona on niitä, jotka tykkäävät jakaa itseään monelle naiselle eli sitä "hauskanpitoa" jatkuu ja jatkuu... Ei minulle riitä, että vapaa "urho" muistaa minut about joka kolmas viikko - että voispa sitäkin nyt käydä välillä höyläämässä ja siinä välissä on ollut Sari, Mari, Mirkku ja Pirkko "työn alla".
Kas kun jossain vaiheessa KUVITTELIN, että kun itse olen avoimin kortein liikkeellä eli aidosti vapaa ihminen, joka hakee aikuista miestä vapaan seurustelun merkeissä ja kerroin tuon myös sinkkumiehelle, jota tapailin, hän totesi, ettei halua sitoutua MILLÄÄN TAVALLA. Ja vastaavia tapauksia on ollut muitakin ystäväpiirissä. Eronneille ja karanneille miehille ei tunnu yksi tapailukumppani millään riittävän, vaan viehätysvoimaa pitää testata ympäriinsä.
Ja ennenkaikkea itselleen..jonain päivänä vielä ymmärrät sen...
On niitä kukasta kukkaan- liiteleviä ukkomiehiäkin!!!
Itse valitset seurustelumiehesi. Monoa ja hyvästi vaan vaan heiille, joilla pitää olla monta naistuttavaa varastossaan yhtäaikaa.
No tuotakaan en missään ole väittänyt tietäkseni?
Toki on, mutta onnekseni en ole sellaiseen törmännyt. Ja ennen kuin kysyt, miten voin olla niin varma, niin satun vain tietämään asian olevan noin.
On niitä joka mehiläisen pöllyttämiä moraalittomia vaimojakin joilla lapset kotona. Aviomiehestä pidetään kiinni kuin hukkuva oljenkorresta mutta joka käänteessä jaetaan rasiaa sekä muille ukkomiehille että sinkkumiehille.
Ei noilla asioilal ole mitään tekemistä rakkauden ja tunteiden kanssa.Pelkkää panemista...säälittävää
Ei se vehekään ole aina kummoinen niillä pelimiehillä, yrittävätkö paikata sitä.
Jos ajatellaan että tilaisuus tekee varkaan,niin eipä olisi ukkomiehillä kakkosia,jos naiset eivät alentuisi kakkosiksi!!!
Eipä olisi kakkosia, jos mies ei valehtelisi. Mutta kun huijaavat. Ja naisen rakastuminen ei ole rikos.
Siinävaiheessa,kun selviää,niin pettäjä ulos elämästä ja sassiin!
Kyllä se on niin,että jossain vaiheessa jokainen parisuhdetta haluava ihminen ymmärtää,että ainoa tapa saada suhde on katsella vapaita kumppaneita..(ei varattua)!!!
No vautsi - vau, mikä oivallus...
Tässä sinulle toinen totuus: kaikki vapaat ihmiset eivät halua vaki-parisuhdetta.
Jos kukaan sinkku ei sekaantuisi varattuun,oisi maailma parempi paikka! Myös monelle lapselle!
No kun ei varattu ihminen itse osaa kunnioittaa OMAA parisuhdettaan, niin miksi sitä AINA odotetaan vapaan ihmisen sitä kunnioittavan?! Jos joku sanoo olevansa juuri eroamassa, niin miksi se on AINA sen vapaan ihmisen asia selvittää, onko asiassa perää vai ei?!
Siitä maailma tosissaan paranisi ja lapsilla olisi hyvä olo, jos nämä häilyväiset perheelliset ihmiset ottaisivat lusikan kauniisti käteensä ja opettelisivat kunnioittamaan kumppaniaan, parisuhdettaan ja perhettään.
Naurettavaa parisuhteessa olevien edes luulla, että se on aina sinkusta kiinni, pettääkö puoliso vai ei. Jos ne parisuhteessa olevat uskaltaisivat edes tunnustaa, että onhan se puoliso olemassa, niin sinkut säästyisi monelta harmilta. Ainakin yleiseltä halveksunnalta ja petetyn puolison vihalta.
Voi kun tuo make it better place tietäisi, mitä parisuhteessa olevat valehtelee, niin voisi mielipide muuttua. Mutta ei. Aina se on se sinkku, joka viekoittelee toisen puolison. Missä maailmassa ne elää? Vastuu oman parisuhteen onnellisuudesta työnnetään ihan ulkopuolisten niskaan.
Maailman olisi parempi paikka kun pariskunnat pysyisi ihan omissa kodeissaan, liikkuisivat aina yhdessä ja jos pakko yksin, niin siveysvyöllä varustettuna. Että taas vihastuttaa.
Ketä ne vapaat kakkosnaiset pettää? Jos sun perheessä on maanvaiva ja iso ongelma, niin se ongelma on sun pettävä puoliso. Älä siirrä vastuuta perheiden onnellisuudesta kenenkään ulkopuolisen kontolle.
Mutta ei tarvii lähteä aviorikokseen mukaan! Omatuntokin pysyy puhtaanpana!
AVIOrikokseen... Ko käsitettä ei ole ollut olemassa enää aikoihin - ja tarkoittaako tuo nyt sitä, että avoparien väliin saa vapaasti mennä?
JOS VAIKKA NE KUMPPANIT siellä kotona pitäisivät ne puolisonsa TYYTYVÄISINÄ niin ei tarvitsisi edes vieraisiin LÄHTEÄ! Hyvä se on sit syyttää niitä sinkkunaisia perheenrikkojiksi.. JOS ei kotona anneta sitä mitä kumppani tarvitsee niin ei se sillon ole pelkästään sen pettäjän syy... ANTAISITTE miehillenne/naisillenne SEKSIÄ ja sitä muuta mitä ne tarvitsee niin ei tarttisi lähteä hakemaan muualta. PISTE.
Tai jos ylipäätään elettäisiin sen oikean ja sopivan kumppanin kanssa. Eikä vain oltaisi yhdesssä tavan vuoksi. Kun kerran on yhteen menty niin pitäähän tässä rakastaa vaikka siltä tuntui viimeksi ekan lapsen synnyttyä.
Otollinen maaperä on valmis ihastumiselle. Annoit pikkusormen, se vei koko käden, kuten eräässä laulussakin sanotaan.