about 30-v sinkkumiehet...

...mistä teitä löytää (tyyliin kahvilat tms)? Kauhean vaikea keksiä paikkoja jossa teitä liikkuisi, baarit nyt on ihan onnettomia muuhun kuin säätöihin ja harrastusten ym. puitteissakaan ei miehiä liiku. Fiksuus, urheilullisuus ja huumorintaju ei liene ylivoimaiset kriteerit.
22362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Urheillullisuus miehelle = toisinaan salilla käyntiä, lenkkiä, pyöräilyä, säännöllinen liikuntaharrastus kuten vaikkapa salibandy
Urheilullisuus naiselle = aina vireä ja viriili, menevä, joukkuelajeja pelaava hyväkroppainen hymyilevä iskevä adonis

Äänestä
  • Turhaa kärjistämistä, ensimmäinen riittää aivan hyvin ainakin minulle -enhän itsekään täytä toisen luokitelman kriteerejä vaikka urheilulliseksi itseni määrittelenkin. Kellä aikuisella, työssäkäyvällä ihmisellä realistisesti edes olisi mahdollisuudet toteuttaa toista ajankäytöllisesti. Veikkaan että aika moni ikäiseni (3-kymppiä lähestyvä) nainen on ihan samaa mieltä. Mukavaa kesän jatkoa :) T:alkuperäinen

    Äänestä

Se about tarkoittaa varmaan 30±15v. Olen juuri tuossa haarukassa (siellä -puolella). Kerropa ensiksi kuinka monen nussima olet. Ja sitten ikä? Paino? Kuppikoko? Oletko kaunis (muidenkin kuin äitisi mielestä)?

Äänestä

Olen miehen näköinen eli aika rumakin mutta miljonäärisukua ja suurperijä. Omistan suomen suurimpiin kuuluvan teollisuusyrityksen ja tienaan miljoonia vuodessa.

Äänestä
  • Käytä ne rahasi siis kauneusoperaatioihin. Rumalla naisella ei tee mitään!

    Äänestä

  • Edellinen ei muuten ollut sitten minun kynästäni, aika halvat huvit näyttää jollain olevan. T:ALOITTAJA

    Äänestä

  • .naapurintyttö kirjoitti:

    Edellinen ei muuten ollut sitten minun kynästäni, aika halvat huvit näyttää jollain olevan. T:ALOITTAJA

    Oli se tähän mennessä ketjun paras kommentti kuitenkin. Vaihteeksi ns älykästä huumoria.

    Äänestä

Mitä apua siitä on sinulle? Jos noin kovin halut niin sun täytyy tehdä
jotain muuta, kun tulla vastaan lukonmäessä..Juokse vaikka päin niin saadaan peli auki..Tai pää.

Äänestä

kahvilat on varmaan aika hyvä paikka tai sit käyt lenkkeilemässä siellä varmaan tulee vastaan urheilullusia miehiä :) ei muutako hymyilemään.

Äänestä
  • Lenkillä tosiaan tuleekin usein ihan mukavan näköstä porukkaa vastaan, mutta oon vähän liian ujo ryhtymään sellasella parin sekunnin varoajalla iskuhommiin. Eli se jää yleensä siihen hymyilyyn, pitäis varmaan seuraavan kerran kampata tms niin pääsisi jutussa alkuun ;) Kiitti sulle asialisesta vastauksesta ja aurinkoista kesän jatkoa
    T:aloittaja

    Äänestä

Kahviloissa en käy enkä baareissa. Salilla käyn usein mut ei siellä nyt naiset uskalla lähestyä. Käyn mä joskus bandien keikoilla kuten tänään menen yön keikalle poroholmaan. Tuskin sielläkään ketään lähestyy ja itse ne jaksa enään lähetyä naisia.

Äänestä

Netissä...

Äänestä

Tarkoitatko, että olet antanut baari-miesten "säätää" eli käyttää itseäsi?

Äänestä
  • ..sivusta seuranneena ja liiankin kanssa ehdotteluja kuulleena.
    T:alkuperäinen

    Äänestä

Itse en nettihakemuksista innostu kun niissä vilisee juuri mainittuja kriteerejä. Turha lähestyä kun urheilullisuus on tuota yllämainittua eikä peruskunnon treenausta.

Äänestä

Tällä mielenterveystapausten valtaamalla palstallahan sitä kannattaakin kysyä kuten saamistasi vastauksistakin voit havaita.

Äänestä
  • Kun ei voi etukäteen tietää tätä palstaa käytämättömänä, mutta nähtävästi niin. Hyvät kesän jatkot! T:alkuperäinen

    Äänestä

Tuo 30 on sikäli hankala ikä, että silloin useimmat ovat jo irti opiskeluaikaisista kuvioista, ja monet ovat kokopäiväisesti töissä. Silloin ei jää aikaa niin paljoa harrastuksiin tai ulkona käymiseen.

Itse kysymykseen on vaikea antaa yleispätevää vastausta, koska eri ihmiset arvostavat erilaista huumorintajua ja painottavat eri asioita arvioidessaan ihmisen fiksuutta tai sen puuttumista. Jos olet töissä, niin jotkin työhön liittyvät mutta varsinaisen työpaikan ulkopuoliset kuviot saattaisivat hyvin olla sellaisia tilanteita. Toinen mahdollisuus on sitten alkaa opiskelemaan jotain - tietysti sellaista, josta on jo muutenkin kiinnostunut tai jota muutenkin haluaisi tehdä.

Äänestä
  • No sepä se. Opiskelut ei tässä kohtaa tule kysymykseen kun juuri on pitkät opinnot saanut valmiiksi ja päässyt työelämään. Ja tietysti olen töissä aika naispainoitteisella alalla jotta yhtälö olisi tarpeeksi monimutkainen :P Tietysti ihmiset on yksilöitä, mutta ton kysymyksen kysyäkseen ol pakko vähän lokeroida. Kiitos asiallisesta vastauksesta ja kesän jatkoja :) T:alkuperäinen

    Äänestä

  • .naapurintyttö kirjoitti:

    No sepä se. Opiskelut ei tässä kohtaa tule kysymykseen kun juuri on pitkät opinnot saanut valmiiksi ja päässyt työelämään. Ja tietysti olen töissä aika naispainoitteisella alalla jotta yhtälö olisi tarpeeksi monimutkainen :P Tietysti ihmiset on yksilöitä, mutta ton kysymyksen kysyäkseen ol pakko vähän lokeroida. Kiitos asiallisesta vastauksesta ja kesän jatkoja :) T:alkuperäinen

    Opiskelujen päätyttyähän sitä aikaa juuri onkin kun on ei tarvitse tehdä enää iltaisin töitä.

    Äänestä

Kyllä meitä kyseiset kriteerit helposti täyttäviä 3-kymppisiä miehiä on vaikka kuinka ja paljon. Eri asia on sitten se että kuinka montaa meistä enää mikään parisuhdepeli kiinnostaa. Ainakin minä päätin jo pari vuotta sitten keskittyä elämässä siihen mikä minusta tuntuu aidosti hauskalta ja mukavalta.

Minua ei enää kiinnosta käydä treffeillä jotka monesti tuntuvat ennemminkin työhaastattelulta kuin toiseen ihmiseen tutustumiselta. On minulla ihan kiva CV ja tykkään sitä esitelläkin mutta oikean työhaastattelun - en treffien merkeissä. Ketään ei enää tunnu kiinnostavan toiseen ihmiseen oikeasti ja aidosti tutustuminen vaan kaikki on pelkkää peliä ja toisesta pitäisi päästä hyötymään tavalla tai toisella.

Pari vuotta sitten tekemäni päätöksen jälkeen olen mm. matkustellut usealla eri mantereella ja harrastanut ahkerasti liikuntaa jonka myötä olen nyt 3-kymppisenä elämäni kunnossa. Pari viimeistä vuotta on todellakin ollut elämäni parasta aikaa eikä elämä ole koskaan tuntunut näin mukavalta. En enää noteeraa naisia käytännössä millään tavalla enkä kiinnitä heihin juuri mitään huomiota, satunnaista seksiäkään en toisen ihmisen kanssa kaipaa joten edes yhden illan juttujen metsästystä en koe tarpeelliseksi.

Parin vuoden kokemuksella - en voi kuin suositella.

Äänestä

Itse olen täsmälleen samaa mieltä edellisen mies kirjoittajan kanssa noista kaikista asioista sekä olen elämäni onnellisimpia miehiä tällä hetkellä täällä maapallolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.naapurintyttö kirjoitti:

...mistä teitä löytää (tyyliin kahvilat tms)? Kauhean vaikea keksiä paikkoja jossa teitä liikkuisi, baarit nyt on ihan onnettomia muuhun kuin säätöihin ja harrastusten ym. puitteissakaan ei miehiä liiku. Fiksuus, urheilullisuus ja huumorintaju ei liene ylivoimaiset kriteerit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu