Miestäni vainoaa töissä horo joka ei usko että miestäni ei kiinnosta yhtään. Nainen ei ole edes mieheni naistyyppiä.
Eli vaikka miehelläni ei olisi minua niin nainen ei kiinnostaisi.
Nainen on lauta ym. Itse olen hoikka ja urheilen mutta silti löytyy rinnat. Kasvoiltaankaan ei ole mieheni tyyppi. Tiedän että mies ei tässä huijaa. Tunnen niin hyvin hänet.
Nainen änkeytyy mieheni seuraan vaikka mies pyytää saada olla rauhassa. Nainen kyselee miksi et halua olla kanssani. Nainen näyttelee kroppaansa ja kehuu itseään kokoajan.
Vaikka miestäni ei kiinnosta niin naisen käytökseen olen aivan täysin kyllästynyt. Mistä tollasia tyrkkyjä tulee? Jos ei saa omaa miestä niin miksi pitää toisten liittoa yrittää pilata?
Itsellänikin on kyllä ruokakaupassakin miehiä kimpussa mutta töissäni on vain naisia. Haluan miehen vaihtavan työpaikkaa kohta.
Eli vaikka miehelläni ei olisi minua niin nainen ei kiinnostaisi.
Nainen on lauta ym. Itse olen hoikka ja urheilen mutta silti löytyy rinnat. Kasvoiltaankaan ei ole mieheni tyyppi. Tiedän että mies ei tässä huijaa. Tunnen niin hyvin hänet.
Nainen änkeytyy mieheni seuraan vaikka mies pyytää saada olla rauhassa. Nainen kyselee miksi et halua olla kanssani. Nainen näyttelee kroppaansa ja kehuu itseään kokoajan.
Vaikka miestäni ei kiinnosta niin naisen käytökseen olen aivan täysin kyllästynyt. Mistä tollasia tyrkkyjä tulee? Jos ei saa omaa miestä niin miksi pitää toisten liittoa yrittää pilata?
Itsellänikin on kyllä ruokakaupassakin miehiä kimpussa mutta töissäni on vain naisia. Haluan miehen vaihtavan työpaikkaa kohta.
Vastaukset 72
Vanhimmat
Se on miehesi päänvaiva ei sinun. Olet vaan kateellinen kun sinun perään ei kukaan enää kuolaa :D
no ei vaineskaan, älä suutu. Mitä väliä, jos tiedät olevasi miehellesi kaikki kaikessa, hänen makuunsa ja tämä kurppa horo ei häntä kiinnosta, niin mitään ongelmaahan ei pitäisi olla.
Sallit vaan pienen flirtin sille naiselle ja kun ukkosi ei ole huomaavinaankaan, niin lautanauta vaihtaa pian kohdetta :D
Justhan kirjoitin että kuolaa. Esim kaupan kassakin ehdotti treffejä. Ja kadulla huomataan kokoajan. Et ei ole siitä kyse. Mutta omassa työssä on vain naisia. Joten siellä olen rauhassa.
Mutta toi eukko ärsyttää aivan älyttömästi vaikka mieheni sitä halveksii! Miten voi nainen olla niin tyhmä.
Mieheni joutuu siis olemaan tuon naisen seurassa työssään pitkiä aikoja. Siksi ärsyttää. Ei joku kadulla kuolaava ärsyttäisi.
Miksi se eukko sinua niin kovasti ärsyttää? Sinulla ei pitäsi mustasukkaisuuteen olla mitään syytä, kun olet itse niin hemaiseva, että jopa kaupan kassakin sinulle treffejä ehdottaa ja kadulla silmät nauliutuvat ihanaan olemukseesi.
Miehelläsi taitaa olla salaisia tapumuksia viehättää tätä naista, ehkä hän antaa naiselle vääränlaista singnaalia..katseellaan, joka jää kiinni tämän pöydän yli työntyviin rintoihin ja kävellessä tiukkaan peppuun ja nainen on tulkinnut tuon miehesi mielenkiinnoksi häntä kohtaan. No...luultavasti tuosta on seurauksena työpaikkaromanssi tai korkeintaan siivouskomerossa rakastelua tai ainakin viimeistään pikkujouluissa muhinointia.
Kaikki sitä tekevät, että ei se nyt niin vaarallista ole, kun ei se mies siitä kulu ja jos päättää häippäistä tämän kottaraisen matkaan, niin kyllä sinä aina uuden ja paremman saat, kun olet niin upea.
No en mä nyt niin upea ole mutta joo kassa ehdotti treffejä. Eikö muille käy niin? Ja joo kadullakin on miehiä kimpussa. Kehuvat ulkonäköä. en käy baareissa vaan urheilen mieheni kans. Muutenkin tehdään kaikki asiat yhdessä. Olen joo hoikka mut muodokas ja siksi huomiota kait tulee. Ihan sama haluan vain mieheni.
Täytyy kysyä miehen singaaleista naiselle. Mies kyllä sanoo että nainen ei ole hänen tyyppiään. Ja mieheni on uskollinen. Mutta kysytään nyt vielä signaaleista. Mutta jos suoraan sanoo et jätä rauhaan sille naiselle ja se ei jätä.
Selvästikään miehesi ei ole naiselle sanonut, että 'ei kiinnosta', vaan antaa tämän ymmärtää muuta, koskas se tuntuu kivalta. Niinps.
Mies on sanonut suoraan et saanko olla rauhassa. En halua katsoa kanssasi leffaa. Ei ole töiden jälkeen missään tekemisissä. Ei kehu naista vaik nainen esittelee kroppaansa. Nainen vaan ihmettelee et miks olet niin hiljanen. Mies on sanonu et sil on vaimo.
mies ei kiinnostuisi vaik ei olis naista. vaikea sanoa et kerron pomolle ku nainen ei suoraan ehdota seksiä
Tää nainen ei saa pitkiä seurustelusuhteita. Sen tyrkyn kaveri joka on naimisissa oli ehdotellu suoremminkin näille jotain yhteistä (panoa)vaikka tietää hänkin et mun mies on naimisissa.
Ehkä naisella on jokin kehitysvamma ja siksi hän ei ymmärrä kieltoa tai on vaikeaa ymmärtää mikä on sallittua ja oikein käyttäytymistä. Minusta sinun ei kannata olla huolissaan. Ilmeisesti miehesi ei kykenisi edes seksiin voimakkaan lääkityksensä ansiosta, koska naisen kropan esittelykään ei aiheuta hänessä mitään erektiota...korjaan siis reaktiota.
Heh. Kuulostaa siltä että tiedät ainostaan sen mitä miehesi sinulle kertoo (tai valehtelee).
Minullekin tuli mieleen, että ei miehesi ole oikeasti sille naiselle suoraan ja selvästi sanonut ettei kiinnosta. Ehkä jopa rohkaisee ja kiusoittelee naista, koska nauttii naiselta saamastaan huomiosta. Miehesi kertoo sinulle mitä sinä haluat kuulla.
En yllättyisi yhtään vaikka mies itse hakeutuisi aktiivisesti naisen seuraan ja kertoisi ihan eri tarinoita kuin sinulle. Mainotaisi kuinka kotona menee huonosti eikä vaimo ymmärrä jne jne. Oletko koskaan miettinyt miksi se nainen niin kovasti miehesi seurassa roikkuu? Ehkä heillä on jo ollut suhde, jota miehesi yrittää kovasti sinulta salata naista haukkumalla? Kyllä moni mies on pettänyt niitäkin naisia, jotka ovat omasta mielestään upeita ja muodokkaita kaunottaria joita kaikki miehet haluavat...
En ole sanonut että kaikki miehet haluavat mut. Onko se nyt mun vika jos on miehiä kimpussa? Niitä on ja piste. En silti kuvittele et kaikki haluavat mut ym sairasta. Mutta kyllä on useampi mies kimpussa mullakin. Haluan silti vain mieheni.
Miksi mies edes tästä kertoisi jos sillä on suhde? Tulee töistä aina heti kotiin ja on mun kanssa kaiken vapaan ajan?
Jos pystyy seksiin mun kanssa niin miks pitäis pystyä jonkun kanssa jota ei haluaisi edes? Varmaan pystyis seksiin mut ei halua...
Ei toista ihmistä voi omistaa. Jos mies haluaa mielummin viettää aikaa työkaverinsa kanssa, niin silloin hän viettää. Ei siinä muiden lässytys paina.
Vaikutat melko yksinkertaiselta ja kehittymättömältä. Lisäksi sinulla on selvästi narsistisia taipumuksia ja olet sairaalloisen mustasukkainen.
Miehenä näkisin, että tilanne on aika selvä. Eroa pukkaa melko pian. Varaudu siihen.
Mistä sait kuvan et mies haluaa olla työkamun kanssa jos käy töissä??? Pakko saada rahaa elämiseen. Työn jälkeen ei ole ikinä työkamun kanssa ja töissäkään ei haluaisi olla. Mikä siras mieli kääntää asiat päin vastoin kun sanoin? mies ei halua että nainen on sen kimpussa.
PS. Eiköhän se miehesi ole jo pannut sitä työkaveriaan. Kukaan mies ei voi vastustaa loputtomiin jos nainen työpaikalla sulojansa esittelee. Ei kai se miehesi sinulle voi totuutta kertoa.
Mut jos nainen ei ole miehen tyyppiä? Ei huolisi vaikka sillä ei olis mua. Ja seksi on meillä vielä tuoretta ja hyvää ja uutta.
Heh. Ei voi muuta sanoa. Antaisin kuukauden aikaa.
No ei kai kukaan mies niin tyhmä ole että sanoisi vaimolleen että se työkaverinainen on tosi seksikäs ja juuri minun tyyppiäni? Totta hemmetissä se väittää, ettei ole yhtään sen makuun. eivät ne tissit ole kaikki kaikessa. Moni mies pitää pienirintaista jopa seksikkäämpänä kuin isohinkkistä, jos nainen on muutenkin siro vartaloltaan.
No ollaan kyllä kaikessa rehellisiä ja mäkin kerron miehistä suoraan. On sanonut toisesta naisesta et se vois ollakin hänen tyyppiä jos hänellä ei olis mua mut tämä nainen ei ole.
Kun pidät ukkosi tyytyväisenä ja annat sille paljon seksiä, niin ei sitä kiinnota sen naisen peban pyöritys ja kiimainen katse. Kun pussit kolisee tyhjyyttään, niin ei siinä mikään perseen pyöritys naiselta auta :D
Toisaalta tuossakin on pikku probleema, kun mies on aina tyydytetty ja saanut paljon seksiä vaimolta kotona, niin miestä alkaa tympimään, kun ei seksihalut nouse kovin korkealle jatkuvan tarjonnan ja saannin vuoksi. Jos olet koskaan kokenut sen, kun miehesi on poissa luotasi pari kolme päivää ja tulee taas kotiin, niin hän on jo valmiiksi niin kiimassa, että melkein ottaa sinut jo ovella :D
Siksi seksissäkin on hyvä välillä pitää taukoa, että himot pääsevät kunnolla taas pintaan ja seksi maistuu paremmalta. Se on niin että kun luottamus pelaa ja suhde on muuten kunnossa, niin ei siihen helpolla kukaan pelkällä seksin tarjoamisella väliin pääse. Täytyy olla todellinen häntäheikki ja auervaara, jos suhteessa ei arvosta mitään muuta.
Oma epävarmuus kumpuaa aina jostain syvemmältä ja siksi me välillä tunnemme itsemme toisia huonommiksi, rumemmiksi, heikommiksi emmekä niin haluttaviksi. Tärkeintä on pitää itsestään huolta ja olla itseensä tyytyväinen, toisen tekemisiin me emme voi vaikuttaa.
Ja tiedän mieheni naismaun. Naisella pitää olla rinnat ja peppua ja hoikka. Pitää olla lättänä maha ja tällä naisella ei ole.
on mies ylpeä että saa huomiota mut satun luottamaan ettei petä.
Ratkaisee viimekädessä,pelkkä pylsiminen ei pitkälle kanna.
Totta, mutta kyllä seksi on myös läheisyyttä, hellyyttä ja rakkaan kainalossa oloa, tiivistä yhdessä oloa. Sen lähemmäksi ei toisen korvien väliä voi päästä.
No jos työkamu haluaa vaan seksiä niin eiköhän just pylsiminen ole kyseessä. Puhuin ulkosista asioita koska niistä seksissä on kyse. Sisäisiltä asioilta olen mieheni kanssa samanlainen.
Säälittää miehesi, kun vaimona on tuollainen lapsellinen draama queen. Jos miestäsi ei kiinnosta, niin miksi rassaat kehittymättömiä aivojasi jonkun työpaikan naikkosen takia. Jos miestäsi kiinnostaa, niin sille et voi mitään. PIeni vihje: ei ne puolisot kotona aina totuutta kerro. Joku motiivi miehelläsi oli, kun halusi sulle kertoa tästä työpaikan naisesta. Ehkä häntä vähän kiinnostaisikin...Ja vaikutat tukahduttavalta naiselta, joten se vain edesauttaa miestäsi vieraisiin joku päivä.
Mua häiritsee naisen käytös. Kyllä mun miestäkin on ärsyttänyt jotku miehet jotka on mun kimpussa. Rakastan miestä joten olen mustis. Ehkä se on tyhmää ja olen siksi tyhmä.
Mut jännä et kaikki haukkuu vaimon eikä naista joka haluaa liiton rikkoa.
Nainen ei tee siinä mitään väärää. Sinähän tässä koitat kieltää väistämätöntä.
Mistä tiedät miten se nainen miehesi työpaikalla käyttätyy...? Onko sinulla jokin yliluonnollinen aisti jolla pystyt näkemään tai valvontakamerat tai kyttäystekniikka, jolla miestäsi vahdit?
Mistä todella tiedät tuon kaiken.??
.. jos miehesi puhuu koko ajan siitä naisesta vaikkakin epäedulliseen sävyyn osoittaa se vaan sitä, että ukko parka on mennyt ja rakastunut tuohon naiseen. Hän ei saa naista pois mielestään ja haluaa puhua siitä sinunkin kuullen. Se taitaa olla nyt keskustelun paikka teillä :)
Miehesi on rakastunut työpaikan kaunottareen ja siksi sinä aistit sen ja olet mustasukkainen...myönnä pois :)
Siis mies on kolmesti kertonut tästä naisesta. Kyllä mäkin olen kertonut miehistä jotka on mun kimpussa olleet. Ihan kun ollaan rehellisiä kaikessa.
Toki mies on otettu huomiosta mutta tunnen miehen naismaun ennen meitä ja nainen ei sitä vastaa. Sanoo ettei ole mitään kiinnostusta. Toisesta naisesta sanoi suoraan että olis hänen tyyppiä.
Luotan mieheen ettei petä
Jos kerran luotat, niin mikä on ongelma?
Miksi sen toisen naisen käytös sua häiritsee? Itsensähän se nainen nolaa, kun kaikki muutkin näkevät, että miestä ei kiinnosta ja nainen ei vaan tajuu lopettaa.
Häiritsi hetken. Ei oikeastaan enää. Tajuan kuinka hyvä mies minulla on.
Ei kai tälläinen hömelö amiksen käynyt duunari aina ymmärrä noita maisteritason toimistoseikkailuja...
Mustasukkaisuus on sairaus, ja siihen ei vaikuta toisen tekemiset mitään. Siis pettää tai on pettämättä, sillä ei ole väliä, koska se epäilys kasvaa päässäsi a voimistuu. Jos olisin miehesi niin lähtisin karkuun, odotettavissa hel..tisti syytöksiä ja turhia selityksiä kun et usko kuitenkaan.
Mä luotan ettei petä ja uskon kun mies sanoo et nainen ei ole hänen tyyppiä. Se nainen ärsyttää.
Älä välitä palstan katkerista sinkuista. Toivottavasti tyhmä nainen jättää miehesi rauhaan. Olette vielä haluttavia. Ole iloinen.
Kiitos.
Toisaalta sellaista tuskin on kuin nais tai-miesmakua, kun lopulta se persoona itsessään alkaa kiehtomaan oli sillä sitten isot tai pienet rinnat, vähän vatsaa tai lauta vatsa. Niin ja jos oikein rehellisiä ollaan, niin kaikki miehet pettävät, joka ainoa,.sellaista miestä ei vielä ole keksittykään, joka ei vaimoaan pettäisi...se on vaan ikävä tosiasia, jonka me naiset joudumme jossain elämämme vaiheessa nöyrästi myöntämään.
Nuorena naivina sitä kuvitteli, että kun mies oikein minua rakastaa, niin hän on aina uskollinen elämänsä loppuun saakka, koska minä olen niin ihana ja minua ei voisi mies pettää. No,...nuo kuvitelmat olen iän myöt haudannut ja todennut vaan, että jos pettää, niin so what...? elämä ei siihen kaadu ja jokainen tekee omat ratkaisunsa.
Mies ei sinkkuna suostunu seksiin useamman naisen kanssa jotka tarjosi. Yksi alasti. Sillä on tarkka maku. Ja ollaan uskovaisia. Seksi kuuluu avioliittoon ja ollaan toistemme ainoat.
hahah...ihme uskovaisia olette joo :)
Tarkka maku miehellä, joka kelpuuttaa vain ja ainoastaan sinut niinkö? :))
Sitten sinulla ei pitäisi olla mitään hätää, jos olet uskovainen ja miehesikin on, koska uskovat eivät ole mustiksia, eivät kadehdi, eivät epäile epärehellisyyttä omasta uskovasta puolisostaan ja eivät ärsyynny ihmisestä, jolla on tunteita toisen omaan, koska luottavat toisiinsa kuin vesisateeseen, joka joka poutapäivän jälkeen tulee :D
En ole sanonut että kelpuuttaa vaan mut. Mistä keksit noita juttuja? Kirjotin ylempänä että on kehunut muitakin naisia. Jotku on hänen typpiä. Rinnaton ja mahakas työkamu ei ole.
Ei olla täydellisiä tietenkään mutta ei petetä.
Miksi olet niin kovasti mua vastaan? Yrität siis itse varattuja miehiä ja luulet että nekin haluaa sua ja harmittaa kun haluavat vaimonsa eikä sua?
Kovasti olet harmistunut jos me ollaan löydetty aito rakkaus eikä petetä.
Kyllä voi silti ärsyttävä ihminen ärsyttää. Ja miksi tämä nainen ei saa miestä vaikka niin kovasti yrittää? Käy ulkona kokoajan ja kertoilee siitäkin.
Täähän selittää paljon.
Mietipä tarkkaan, mihin kohtaan sussa, sun toteutumattomissa toiveissa tai jossain mitä sulta on satavarmasti kielletty se nainen osuu.
Koska siitähän on kyse, sä oot sille kade tms.
Tai sitten sua vaan salaa ärsyttää, koska sä et koskaan vois käyttäytyä noin, koska sulle olis tabu vongata varattua.
Mutta, koita kestää. Ihmiset on erilaisia. Eri tavat ja arvot. Koita elää sen kanssa, koska muutakaan et voi. Et voi hallita toisen käytöstä.
Juu en kadehdi naista joka ei saa miestä ja epätoivoisesti yrittää pokata varattuja mutta ei saa niitäkään. Elän kuten haluan. Ei multa kukaan kiellä mitään.
Yksi piirre mistä tunnistaa Miehen on, että hän pärjää itsenäisesti elämässä jopa ongelmatilanteissa. Mahtaisikohan tässä nyt kuitenkin olla kyse siitä, että se siipan naistyökaveri häiritsee enemmän vaimoa kuin miestä;-)
Ei se sinänsä häiritse miestä. Sanoo et rasittava on. Mua se nainen häiritsee joo. Vaikka tiedän et mustis ei tarvii olla.
Heh! Elä oo kuule huolissasi ollenkaan. Jos tosiaan muija on rinnaton ja pömppämaha, niin ei semmoset miehiä kiinnosta seksuaalisesti. Pienet rinnat on ihan ok, mutta tuo pömppis ei kauheasti sytytä.
Minä näen kaiket päivää töissä näitä kaksimielisiä höpiseviä naisia ja sekä miehiä, kyllä vain.. Käytän siitä nimitystä: Se on "varattujen elämäänsä kyrpiintyneiden ihmisten henkistä onanointia" Ei siitä koskaan mitään tule. Kunhan lässyttävät. Uskon, että ämmä on miehesi mielestä oikeastikkin säälittävä. Sillä se on siitä sulle puhunutkin, ei olis muuten ottanu puheeks.
Munkin mielestä nainen kuulostaa säälittävältä. Se käy ulkona kokoaja eri miesten kanssa. Ei saa ketään vakituista. Ja nyt ahdistelee munkin miestä vaikka tietää et sillä on vaimo. Olisi käytöksen perusteella valmis vain seksiin varatun miehen kanssa.
Mä en edes sinkkuna ikinä ollut varattujen miesten kanssa edes kaveria. En halunnut vaimolle pahaa mieltä.
No se on joillekkin naisille niin kaikki kaikessa tuo miehiltä saatu huomio. Siitä ne elää ja hengittää. Moni nainen on siinä mielessä kohtuu säälittäväkin. Aika huvittavaakin sitä on seurata ku yks menee, niin toinen tulee ja samat lätinät kaikille vuoronperää.. Sit napsutellaan sormia ja nää heepothan menee ku pässit narussa.. Ite oon aika herkkä ymmärtämään asioiden todellisen tarkoituksen, mut kaikki ei vaan tajua. Ja se vielä, et eihän nämä tän tietyn käytösmallin omaavat naisetkaan oikeasti oo näistä miehistä kiinostuneetkaan millään tavalla, vaan se on vain ja ainoastaan sitä henkistä onanointia ku ne saa siitä tyydytystä.
Saa kato ajatella, että olisin saanu, jos olisin halunnu tuonkin ja sitä rataa. Mulla on tapana pompata tän katekorian nartut yli.
Kai se on niin erikoista että nainen antaa huomiota et rumempikin nainen kelpaa silloin. Mut en tosiaan pelkää et mun mies sinänsä kiinnostuisi. Tunnen mieheni kuitenkin aika hyvin.
Itse olen aina ollut se joka saa miehiltä huomion ja itse en anna huomiota ja jopa välttelen miehiä. Silti miehiltä ei voi naisena olla rauhassa.
Niin mikä näitä naisia vaivaa jotka hakee huomiota jopa varatuilta. Kun muutenkin rasittavan paljon tulee huomiota naisena ja varsinkin kesällä. Miksi sitä pitää hakea lisää. Ja miksi naisena hakea yhden illan juttuja kun niitä saa jokainen nainen. Susirumatkin. Miten sellaisella voi omaa itsetuntoa vahvistaa mitä kaikki saa? No comprendo.
En jakanut edes kaikkia lukee, mutta sen voin sanoo, että taidat olla kovin nuori.
No kiva että kerroit kuitenkin mielipiteen vaikka et jaksanut lukea.
Ei aikuiset ja kypsät ihmiset välitä pätkääkään, minkälaisia puolison työkaverit on. Sä olet mustasukkainen, mikset myönnä sitä? Se, että sä kehut koko ajan saavasi miehiltä huomiota, kertoo sun todella heikosta ja vielä kehittymättömästä itsetunnosta.
Mä pahoin pelkään, että sun mies on ihastunut ko naiseen. Vaikka hän ei ulkoisesti miehesi ihannenainen olekaan, hänessä voi olla jotain muuta joka miestäsi viehättää. Hän voi olla hyvinkin mukava ja fiksu. Nainen, jolla on korvien välissä muutakin kuin ajatus omasta ulkonäöstä.
Ei ne tissit tee naista vaan se, miten ne kantaa ja mitä pään sisällä on!
Myönsinhän monesti että olen mustis, mutta tilanne on nyt ohi. Nainen oli ollut sopimaton muutenkin töissä ja sai varoituksen toiselta taholta.
Niin ja sisin on se jota mieheni kanssa toisistamme rakastetaan. Mutta jos puhutaan seksisuhteista niin sillon varmaan ulkonäkö merkkaa.
Jos sun mielestä uskollisella vaimolla ei ole sisintä mutta varattujamiehiä vonkaavalla on niin kylläpä on sullakin arvot. Mutta tosiaan tästä sisäisesti kauniista ei ole ongelmia enää koska uskoi varoitusta. Ja todella ei nyt ainakaan sisäisesti ollut mieheni tyyppiä.
Tää kuulostaa Mervi 15v tekstiltä.
Näetkö sä jo päiväunta miten sä raatelet sen naisen, ettei se kiusaa sun miesraukkaa? Jos se "toinen nainen" on vaaraton sun miehen uran kannalta niin anna olla. Eiköhän se rauhoitu ajan kanssa. Tuollaisille voi sanoa napakasti ja selkeästi "ettei kiinnosta". Jos naisesta on oikeasti haittaa, ilmoittakoon mies pomolle. Jos koko tarina ei ole totta, niin kiusaaja voit olla sinä.
Sun mies on tehnyt sut jo mustasukkaiseksi ...kertomalla, ah niin avoimesti. Ja saanut sut raivoihinsa. Mitäs seuraavaksi?
Jos miehesi on uskollinen niin älä käytä tähän vihaasi.
Olen jo 21v en teini ja tosiaan nainen oli rasittava miehenikin mielestä. Mutta ei enää. En voinut yksityiskohtia kertoa netissä mutta käytös oli huonoa.
Et siis edes tunne naista, joten kaikki perustuu mieheltäsi kuulemiin juttuihin. Niiden mukaan nainen on kiinnostunut, mutta miehesi haluaa vain sinut. Silti sinua ärsyttää niin, ettet kestä heitä samassa työpaikassa.
Miehesi on siis saanut puheillaan sinut mustasukkaiseksi, vaikka omien sanojesi mukaan luotat häneen ja omaan viehätysvoimaasi. Minusta tuo kaikki kuulostaa todella skitsofreniselta.
Sanon silti lopuksi, että hyvässä suhteessa riittää kun luottaa kumppaniinsa eikä muiden tekemisillä ole väliä. Tilanteenne ei juurikaan kuulosta siltä. Valitettavasti.
Ah kun luotan kumppaniin mutta naisen käytös ärsytti. Se oli ainoa ongelma. Ja mieheni ei ole ainut jolta olen naisesta kuullut. On kyse isosta työpaikasta joten tunnen sieltä ihmisiä.
Miksi sen naisen käytös ärsyttää? Kun minä käyn Rouva Ratikan kanssa baarissa, lähes joka kerta käydessäni vessassa tai tiskillä, on viereen jumiutunut joku innokas seuramies. Samaa tapahtuu muuallakin, mutta vähemmän päällekäyvästi. Minua tilanne ei suinkaan ärsytä vaan lähinnä huvittaa. Taidanpa olla hieman ylpeäkin viehättävästä vaimostani.
Mikä estää sinua suhtautumasta samoin jos kyseessä ei ole mustasukkaisuus?
Olen ylpeä miehestäni ja hän minusta. Naisen käytös oli tyhmää ja ei sovi töihin ja siihen liittyy muutakin mitä en netissä sano. Mutta nämä tapahtumat tosiaan vaan lujitti meidän liittoa lopulta. Nään vain kuinka hyvin valitsin mieheni. Lisääntyi luottamus. Me ei baareissa käydä mutta muualla jos saadaan huomiota niin ei se ole kumpaakaan haitannut kun on pysynyt asiallisena.
Huvittava tuo tissivertailu.
Toivottavasti miehesi työkaveriksi ei tule koskaan hyvätissistä naista.
Olin vihainen joo vain ja monesta syystä joita en voi kirjoittaa jotta ei tunnisteta. Tyhmästi kirjoitettu. Mutta pointti se että miestä ei kiinnosta kyseinen henkilö yhtään ulkonäöltä tai luonteelta. Ja henkilön käytös oli tyhmää. Nyt on saanut varoituksen toisesta asiasta joten eiköhän muutu.
Siis sä kävit uhkailemassa sitä naista työpaikalla?
Kävitkö sä tekemässä ilmotituksen miehesi työpaikalle?
Ja miksi?
Häh??? Ei vaan nainen sai varoituksen kun oli mennyt kännissä töihin. Käytös ei rajaudu vain nuorempien miesten ahdisteluun.
Ja tiedät tämän koska ?? =D
Ei täällä tarvita mitään naistyyppiä kunhan sillä on reikä nenän alla,
ja jalkojen välissä.
Ja tiedät tämän koska??
Oho..vai on hän lauta =D Tunnet varmasti =D =D Edes minä ..15 Avioliittovuoden jälkeen en kertonut pimeimpiä osia itsestäni toiselle.
Kukaan muu ei pääse ihmisen korvien väliin kun ihminen itse.
Ja tiedät tämnä koska??
Siellä on tarjontaa missä on kysyntää, jos liitto tosta pilaantuu niin se
oli jo valmis ja jos meneekin pilalle niin hoidit sen ihan itse.
Mutta hauskaa trollausta sulle, parisuhde osioonhan tämä kuuluisi.
Ei ole mennyt liitto pilalle vaan vahvistui. Ollaan oltu 3 vuotta naimisissa vain, mutta paljon pidempään ystäviä. Tunnen mieheni aika hyvin. No tissivertaus tuli mieleen vaan kun ärsytti se nainen ja kaikki hänessä. Tarkoitin vaan että ei mun miehen tyyppiä. Ja näiden tapahtumien jälkeen todella arvostan miestäni. On uskollinen oikeasti.
Tissit siis ratkaisevat sen oikean tyypin. On se vaan helppoa toisilla. Toivottavasti tissisieeivät ala roikkua.
Just näin. Jos puhutaan seksistä puhtaasti ja himosta niin ulkonäkö merkkaa. Puhuin ulkonäkötyypistä. Luonne on se miksi on naimisiin menty. Miksi pitää ärsyttää vai oikeestiko pitää rautalangasta vääntää?
Tää palsta on loistava. Ihmisten todellinen päätoiminta tulee esille.
Alan uskoa miehiä, mitä he sanovat naisista.
Tää on ihan ...uskomatonta.
Vielä kerran: kävitkö sä tekemässä valituksen (jotain kautta) naisesta miehesi työpaikalla? Saiko hän varoituksen vain siksi että sä olet mustasukkainen?
Ai että joku sais työpaikalla varoituksen jos joku on mustasukkainen. Käytäpä ite järkeäsi. Nainen on käyttäytynyt muutenkun tyhmästi. Ei liity minuun mitenkään varoitukset. Hoh taas tän palstan tasoa...
Ehkä tämä provoaloitus on jo tullut käsiteltyä loppuun. Annetaan tämän aiheen jo olla, kun kysymys on ihan vaan leikkimielisestä viestistä, jonka spekulointia on turha jatkaa. Mielikuvituksen jatkamisellakin pitää olla rajansa.
Mäkin jätän asian tähän kun ei tosiaan enää vaivaa. Mutta provo se ei ollut...
Niinpä :) Ja minä olen Michelle Obama :D
Olepa sitten kiva että mun elämän tilanteet olivat taruja ihmeellisempiä. Joskus näinkin tylsän taviksen elämässä. :) mut sun suhtautuminen jäi kaikista vastaajista eniten ihmetyttämään....
Ai, no kerro mikä minun suhtautumisessani sinua ihmetyttää?